CIVITAS SCHOOL SRL
DUCA VODĂ, Municipiul Ploiești, Prahova
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 3,4 mil lei, profit net 3,3 mil lei, 1 angajați.
Despre CIVITAS SCHOOL SRL
CIVITAS SCHOOL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 2015 cu numărul J29/793/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34603162, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări” (cod CAEN 6622). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,4 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 3,3 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2017 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1.168 lei la 3,4 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 34603162
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/793/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J29/793/2015
- Cod poștal
- 100147
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 07.07.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,4 mil lei
- Profit net
- 3,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -3,6 mil lei
- Datorii
- 3,9 mil lei
- Active totale
- 258 mii lei
- Marjă netă
- 96,6%
- Cifră / angajat
- 3,4 mil lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (1495%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.168 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 321 mii | 3 mil | 3,4 mil |
| Venituri totale | 1.468 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 321 mii | 3 mil | 3,4 mil |
| Cheltuieli totale | 34 mii | 20 mii | 15 mii | 3.794 | 8.325 | 5.472 | 10 mil | 71 mii | 118 mii |
| Profit / pierdere brută | -33 mii | -20 mii | -15 mii | -3.794 | -8.325 | -5.472 | -9,7 mil | 2,9 mil | 3,3 mil |
| Profit / pierdere netă | -33 mii | -20 mii | -15 mii | -3.794 | -8.325 | -5.472 | -9,7 mil | 2,9 mil | 3,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 5.807 | 3.199 | 800 | — | 71 mii | 130 mii | 130 mii | 133 mii | 125 mii |
| Active circulante | 70 | 689 | 1.571 | 315 | 396 | 489 | 321 mii | 101 mii | 133 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 578 | — |
| creanțe | — | — | — | — | — | — | 321 mii | 70 mii | — |
| casa și conturi la bănci | 70 | 689 | 1.571 | 315 | 396 | 489 | 396 | 30 mii | 133 mii |
| Datorii | 78 mii | 95 mii | 109 mii | 111 mii | 190 mii | 255 mii | 10,3 mil | 7,1 mil | 3,9 mil |
| Capitaluri proprii | -72 mii | -91 mii | -107 mii | -111 mii | -119 mii | -125 mii | -9,8 mil | -6,9 mil | -3,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 163 în județul Prahova și locul 19 din 4.579 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6622 – Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări.
Firme similare din județul Prahova
- VISCUM LEASY S.R.L. · Ploiești1,6 mil lei · 2 ang.
- DESTIN ASIG SRL · Ploiești1,1 mil lei · 5 ang.
- AQUILA ASIG-AGENT DE BROKERAJ SRL · Ploiești993 mii lei · 1 ang.
- DESTIN COMIMPEX '93 SRL · Ploiești941 mii lei · 1 ang.
- STC CLIP MERIDIAN S.R.L. · Câmpina776 mii lei · 1 ang.
- CISMARU ELENA AGENT DE ASIGURARE SRL · Ploiești612 mii lei · 1 ang.
- ANNBROK CONSULTING SRL · Ploiești603 mii lei · 3 ang.
- SERENUS CONSULTING S.R.L. · Ploiești583 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3912/105/202620.08.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 3532/105/202628.07.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 13109/281/202618.05.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6622 – Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Întrebări frecvente despre CIVITAS SCHOOL SRL
Care este CUI-ul firmei CIVITAS SCHOOL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIVITAS SCHOOL SRL este 34603162. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/793/2015, iar codul EUID este ROONRC.J29/793/2015.
Unde are sediul CIVITAS SCHOOL SRL?
Sediul social al firmei CIVITAS SCHOOL SRL este în DUCA VODĂ, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100147, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CIVITAS SCHOOL SRL?
Activitatea principală a firmei CIVITAS SCHOOL SRL este „Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări”, cod CAEN 6622.
Când a fost înființată CIVITAS SCHOOL SRL?
CIVITAS SCHOOL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CIVITAS SCHOOL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 752). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CIVITAS SCHOOL SRL?
În 2025, CIVITAS SCHOOL SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,4 mil lei și un profit net de 3,3 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CIVITAS SCHOOL SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CIVITAS SCHOOL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.