CIVILPLAN SRL
Str. Stejarului, bl. B0, sc. B, et. 10, ap. 42, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 461 mii lei, profit net 192 mii lei, 2 angajați.
Despre CIVILPLAN SRL
CIVILPLAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 2008 cu numărul J38/904/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24379689, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 461 mii lei (+55% față de 2024), un profit net de 192 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 248 mii lei la 461 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 24379689
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/904/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 august 2008
- EUID
- ROONRC.J38/904/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 10.09.2025
din 01.04.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 461 mii lei
- Profit net
- 192 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 193 mii lei
- Datorii
- 88 mii lei
- Active totale
- 281 mii lei
- Marjă netă
- 41,8%
- Cifră / angajat
- 230 mii lei
+55% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 126 mii | 122 mii | 108 mii | 183 mii | 247 mii | 248 mii | 290 mii | 293 mii | 297 mii | 461 mii |
| Venituri totale | 126 mii | 122 mii | 108 mii | 183 mii | 248 mii | 248 mii | 290 mii | 293 mii | 302 mii | 461 mii |
| Cheltuieli totale | 49 mii | 64 mii | 60 mii | 70 mii | 119 mii | 184 mii | 190 mii | 199 mii | 212 mii | 261 mii |
| Profit / pierdere brută | 77 mii | 59 mii | 48 mii | 113 mii | 129 mii | 64 mii | 100 mii | 93 mii | 91 mii | 200 mii |
| Profit / pierdere netă | 75 mii | 57 mii | 47 mii | 111 mii | 126 mii | 63 mii | 97 mii | 91 mii | 87 mii | 192 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1.495 | 1.121 | 769 | 384 | 70 mii | 51 mii | 33 mii | 16 mii | 14 mii | 31 mii |
| Active circulante | 156 mii | 109 mii | 111 mii | 174 mii | 223 mii | 276 mii | 132 mii | 99 mii | 160 mii | 242 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | — | 1.269 | — |
| creanțe | 11 mii | 5.200 | 5.200 | — | 73 | 2.079 | 124 mii | 47 mii | 88 mii | 148 mii |
| casa și conturi la bănci | 145 mii | 104 mii | 106 mii | 174 mii | 223 mii | 274 mii | 7.504 | 52 mii | 70 mii | 95 mii |
| Cheltuieli în avans | 564 | 458 | 855 | — | — | — | 1.236 | — | 876 | 7.968 |
| Datorii | 13 mii | 8.442 | 7.672 | 6.103 | 51 mii | 43 mii | 69 mii | 23 mii | 87 mii | 88 mii |
| Capitaluri proprii | 145 mii | 102 mii | 105 mii | 168 mii | 242 mii | 285 mii | 97 mii | 91 mii | 87 mii | 193 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 54 din 220 în județul Vâlcea și locul 4.902 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Vâlcea
- ETIAN CONSULT SRL · Râmnicu Vâlcea488 mii lei · 1 ang.
- E.D.C. PROSPICIO S.R.L. · Vlăduceni (com. Păusești-Măglași)488 mii lei · 0 ang.
- SEB DESIGN S.R.L. · Râmnicu Vâlcea485 mii lei · 2 ang.
- ANALYZ PLAN SRL · Râmnicu Vâlcea483 mii lei · 1 ang.
- SVL PROEC S.R.L. · Râmnicu Vâlcea480 mii lei · 1 ang.
- RONIS PROIECT SRL · Râmnicu Vâlcea460 mii lei · 1 ang.
- GTF VÂLCEA S.R.L. · Râmnicu Vâlcea457 mii lei · 2 ang.
- METAL PANEL DESIGN S.R.L. · Drăgioiu (com. Olanu)449 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre CIVILPLAN SRL
Care este CUI-ul firmei CIVILPLAN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIVILPLAN SRL este 24379689, iar codul de TVA este RO24379689. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/904/2008, iar codul EUID este ROONRC.J38/904/2008.
Unde are sediul CIVILPLAN SRL?
Sediul social al firmei CIVILPLAN SRL este în Str. Stejarului, bl. B0, sc. B, et. 10, ap. 42, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CIVILPLAN SRL?
Activitatea principală a firmei CIVILPLAN SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată CIVILPLAN SRL?
CIVILPLAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CIVILPLAN SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CIVILPLAN SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Râmnicu Vâlcea sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CIVILPLAN SRL?
În 2025, CIVILPLAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 461 mii lei și un profit net de 192 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CIVILPLAN SRL plătitoare de TVA?
Da. CIVILPLAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.