CIP & CIP SRL
Str. G-RAL PRAPORGESCU, Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman
În 2025: cifra de afaceri 390 mii lei, pierdere netă 16 mii lei, 1 angajați.
Despre CIP & CIP SRL
CIP & CIP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 1997 cu numărul J34/148/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 9339834, cu sediul în Turnu Măgurele, județul Teleorman. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 390 mii lei (+8% față de 2024), o pierdere netă de 16 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 501 mii lei la 390 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 9339834
- Nr. Registrul Comerțului
- J34/148/1997
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 aprilie 1997
- EUID
- ROONRC.J34/148/1997
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.1997
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turnu Măgurele
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 390 mii lei
- Pierdere netă
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -153 mii lei
- Datorii
- 421 mii lei
- Active totale
- 268 mii lei
- Marjă netă
- -4,2%
- Cifră / angajat
- 390 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (157%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 201 mii | 219 mii | 272 mii | 310 mii | 371 mii | 501 mii | 464 mii | 553 mii | 362 mii | 390 mii |
| Venituri totale | 201 mii | 219 mii | 272 mii | 338 mii | 377 mii | 501 mii | 466 mii | 556 mii | 362 mii | 390 mii |
| Cheltuieli totale | 189 mii | 206 mii | 273 mii | 328 mii | 376 mii | 499 mii | 446 mii | 547 mii | 360 mii | 401 mii |
| Profit / pierdere brută | 13 mii | 13 mii | -1.392 | 11 mii | 1.519 | 1.707 | 19 mii | 8.875 | 2.164 | -10 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.548 | 6.567 | -8.198 | 7.402 | -2.015 | -3.305 | 15 mii | 3.313 | -3.420 | -16 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 132 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 254 mii | 289 mii | 289 mii | 366 mii | 412 mii | 348 mii | 387 mii | 321 mii | 316 mii | 268 mii |
| din care stocuri | 226 mii | 253 mii | 256 mii | 316 mii | 359 mii | 304 mii | 343 mii | 289 mii | 295 mii | 257 mii |
| creanțe | 28 mii | 32 mii | 31 mii | 44 mii | 51 mii | 42 mii | 43 mii | 24 mii | 15 mii | 3.048 |
| casa și conturi la bănci | 204 | 3.081 | 1.258 | 6.906 | 1.137 | 1.842 | 1.423 | 8.628 | 5.613 | 7.528 |
| Cheltuieli în avans | 669 | 669 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 407 mii | 434 mii | 442 mii | 512 mii | 560 mii | 499 mii | 524 mii | 454 mii | 453 mii | 421 mii |
| Capitaluri proprii | -152 mii | -145 mii | -153 mii | -146 mii | -148 mii | -151 mii | -136 mii | -133 mii | -136 mii | -153 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.390 | 1.390 | 1.390 | 1.390 | 1.390 | 1.390 | 1.390 | 1.390 | 1.390 | 1.390 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 266 din 832 în județul Teleorman și locul 14.339 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Teleorman
- COMINDAL SRL · Dobrotești394 mii lei · 1 ang.
- BENIREB COMIXT S.R.L. · Scrioaștea393 mii lei · 1 ang.
- MM FRZ CONSTRUCT SRL · Buzescu392 mii lei · 2 ang.
- FORUM IMPEX SRL · Alexandria391 mii lei · 1 ang.
- POP DENISFLOR SRL · Gălăteni390 mii lei · 0 ang.
- LA IULIANA SRL · Alexandria389 mii lei · 2 ang.
- ECA LIV S.R.L. · Alexandria389 mii lei · 2 ang.
- DANUTZ & MISHANDRU S.R.L. · Nanov388 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2523/329/2025/a101.07.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Turnumagurele · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre CIP & CIP SRL
Care este CUI-ul firmei CIP & CIP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIP & CIP SRL este 9339834, iar codul de TVA este RO9339834. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J34/148/1997, iar codul EUID este ROONRC.J34/148/1997.
Unde are sediul CIP & CIP SRL?
Sediul social al firmei CIP & CIP SRL este în Str. G-RAL PRAPORGESCU, Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman, județul Teleorman, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CIP & CIP SRL?
Activitatea principală a firmei CIP & CIP SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată CIP & CIP SRL?
CIP & CIP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 1997, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CIP & CIP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CIP & CIP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Turnu Măgurele sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CIP & CIP SRL?
În 2025, CIP & CIP SRL a raportat o cifră de afaceri de 390 mii lei și o pierdere netă de 16 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CIP & CIP SRL plătitoare de TVA?
Da. CIP & CIP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Turnu Măgurele
- Firme cu CAEN 4711 din județul Teleorman
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Teleorman
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Teleorman
- Compară CIP & CIP SRL cu alte firme