Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

CINDEI SRL

CUI 4267575J1992002017353

TIMISOAREI, Loc. Recaș, Oraș Recaș, Timiș

În 2024: cifra de afaceri 4,7 mil lei, profit net 465 mii lei, 19 angajați.

Despre CINDEI SRL

CINDEI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 1992 cu numărul J1992002017353 și codul unic de înregistrare (CUI) 4267575, cu sediul în Recaș, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 34 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,7 mil lei (+13% față de 2023), un profit net de 465 mii lei și 19 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 3,1 mil lei la 4,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1997.

Date de identificare

CUI
4267575
Nr. Registrul Comerțului
J1992002017353
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 mai 1992
EUID
ROONRC.J1992002017353
Cod poștal
307340

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.1997

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
4,7 mil lei

+13% față de 2023

Profit net
465 mii lei
Angajați (medie)
19
Capitaluri proprii
893 mii lei
Datorii
310 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
10%
Cifră / angajat
245 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 1.432.723 lei; pierdere netă 84.700 lei20162017: cifra de afaceri 1.633.867 lei; pierdere netă 26.766 lei20172018: cifra de afaceri 1.374.893 lei; pierdere netă 121.383 lei20182019: cifra de afaceri 1.439.056 lei; profit net 16.658 lei20192020: cifra de afaceri 3.074.230 lei; profit net 232.168 lei20202021: cifra de afaceri 3.452.609 lei; profit net 260.886 lei20212022: cifra de afaceri 3.475.643 lei; profit net 484.146 lei20222023: cifra de afaceri 4.133.556 lei; profit net 356.244 lei20232024: cifra de afaceri 4.662.333 lei; profit net 465.142 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă1,4 mil1,6 mil1,4 mil1,4 mil3,1 mil3,5 mil3,5 mil4,1 mil4,7 mil
Venituri totale1,4 mil1,7 mil1,4 mil1,4 mil3,1 mil3,5 mil3,5 mil4,1 mil4,7 mil
Cheltuieli totale1,5 mil1,8 mil1,5 mil1,4 mil2,8 mil3,1 mil2,9 mil3,7 mil4,1 mil
Profit / pierdere brută-85 mii-15 mii-108 mii29 mii276 mii311 mii578 mii424 mii554 mii
Profit / pierdere netă-85 mii-27 mii-121 mii17 mii232 mii261 mii484 mii356 mii465 mii
Număr mediu de angajați242618211617171719
Active imobilizate132 mii48 mii48 mii50 mii59 mii59 mii59 mii59 mii59 mii
Active circulante1,4 mil1,6 mil1,5 mil1,8 mil1,7 mil1,8 mil1,3 mil1 mil1,1 mil
din care stocuri1,4 mil1,5 mil1,5 mil1,7 mil1,6 mil1,6 mil1,2 mil766 mii904 mii
creanțe2.6711.8779205.1255.9712.10916716719 mii
casa și conturi la bănci19 mii109 mii19 mii74 mii80 mii146 mii152 mii235 mii221 mii
Cheltuieli în avans586586586586586586586586586
Datorii1,8 mil1,4 mil1,4 mil1,7 mil1,4 mil1,2 mil274 mii176 mii310 mii
Capitaluri proprii-244 mii238 mii117 mii133 mii365 mii626 mii1,1 mil884 mii893 mii
din care capital subscris vărsat3.700500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 51 din 892 în județul Timiș și locul 1.986 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Timiș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre CINDEI SRL

Care este CUI-ul firmei CINDEI SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CINDEI SRL este 4267575, iar codul de TVA este RO4267575. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992002017353, iar codul EUID este ROONRC.J1992002017353.

Unde are sediul CINDEI SRL?

Sediul social al firmei CINDEI SRL este în TIMISOAREI, Loc. Recaș, Oraș Recaș, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307340, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CINDEI SRL?

Activitatea principală a firmei CINDEI SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 40 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CINDEI SRL?

CINDEI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CINDEI SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 454). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CINDEI SRL?

În 2024, CINDEI SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,7 mil lei și un profit net de 465 mii lei, cu 19 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CINDEI SRL plătitoare de TVA?

Da. CINDEI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează