Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA4 ani pe piață

CHROME CONSTRUCT S.R.L.

CUI 45258280J2021002849293

Stânișoarei, bl. 124A, sc. B, et. 1, ap. 26, Municipiul Ploiești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 364 mii lei, pierdere netă 211 mii lei, 6 angajați.

Despre CHROME CONSTRUCT S.R.L.

CHROME CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2021 cu numărul J2021002849293 și codul unic de înregistrare (CUI) 45258280, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 364 mii lei (-56% față de 2024), o pierdere netă de 211 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 293 mii lei la 364 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2023.

Date de identificare

CUI
45258280
Nr. Registrul Comerțului
J2021002849293
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 noiembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021002849293
Cod poștal
100019

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2023

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
364 mii lei

-56% față de 2024

Pierdere netă
211 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
-60 mii lei
Datorii
292 mii lei
Active totale
232 mii lei
Marjă netă
-58,1%
Cifră / angajat
61 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (126%); cifra de afaceri a scăzut cu 56% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil2022: cifra de afaceri 293.353 lei; profit net 32.222 lei20222023: cifra de afaceri 652.297 lei; profit net 49.135 lei20232024: cifra de afaceri 828.076 lei; profit net 129.408 lei20242025: cifra de afaceri 363.531 lei; pierdere netă 211.348 lei2025
Indicator (lei)2022202320242025
Cifra de afaceri netă293 mii652 mii828 mii364 mii
Venituri totale293 mii652 mii828 mii364 mii
Cheltuieli totale258 mii597 mii674 mii575 mii
Profit / pierdere brută35 mii56 mii154 mii-211 mii
Profit / pierdere netă32 mii49 mii129 mii-211 mii
Număr mediu de angajați5986
Active imobilizate20 mii20 mii70 mii—
Active circulante42 mii105 mii221 mii232 mii
din care stocuri5.8445.844——
creanțe—20 mii176 mii151 mii
casa și conturi la bănci36 mii80 mii45 mii81 mii
Datorii29 mii73 mii110 mii292 mii
Capitaluri proprii32 mii52 mii181 mii-60 mii
din care capital subscris vărsat200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 383 din 698 în județul Prahova și locul 10.212 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Prahova

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Întrebări frecvente despre CHROME CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei CHROME CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CHROME CONSTRUCT S.R.L. este 45258280, iar codul de TVA este RO45258280. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021002849293, iar codul EUID este ROONRC.J2021002849293.

Unde are sediul CHROME CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei CHROME CONSTRUCT S.R.L. este în Stânișoarei, bl. 124A, sc. B, et. 1, ap. 26, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100019, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CHROME CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei CHROME CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CHROME CONSTRUCT S.R.L.?

CHROME CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2021, deci are 4 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CHROME CONSTRUCT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 468). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CHROME CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, CHROME CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 364 mii lei și o pierdere netă de 211 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CHROME CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. CHROME CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează