CHEIU SRL
Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 969 mii lei, profit net 41 mii lei, 2 angajați.
Despre CHEIU SRL
CHEIU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2005 cu numărul J2005000638064 și codul unic de înregistrare (CUI) 17773965, cu sediul în Teaca, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 969 mii lei (-24% față de 2024), un profit net de 41 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,1 mil lei la 969 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2007.
Date de identificare
- CUI
- 17773965
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000638064
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iulie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000638064
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.05.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 969 mii lei
- Profit net
- 41 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 397 mii lei
- Datorii
- 97 mii lei
- Active totale
- 494 mii lei
- Marjă netă
- 4,2%
- Cifră / angajat
- 485 mii lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 882 mii | 846 mii | 842 mii | 834 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 969 mii |
| Venituri totale | 884 mii | 850 mii | 842 mii | 834 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 969 mii |
| Cheltuieli totale | 912 mii | 826 mii | 810 mii | 759 mii | 938 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 922 mii |
| Profit / pierdere brută | -28 mii | 23 mii | 33 mii | 75 mii | 68 mii | 69 mii | 87 mii | 130 mii | 91 mii | 47 mii |
| Profit / pierdere netă | -28 mii | 15 mii | 24 mii | 67 mii | 59 mii | 58 mii | 77 mii | 120 mii | 78 mii | 41 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | 2.779 | 1.445 | 111 | — | — | 6.774 | 4.477 |
| Active circulante | 146 mii | 145 mii | 170 mii | 233 mii | 245 mii | 302 mii | 365 mii | 438 mii | 496 mii | 489 mii |
| din care stocuri | 91 mii | 79 mii | 100 mii | 198 mii | 229 mii | 107 mii | 183 mii | 232 mii | 397 mii | 345 mii |
| creanțe | 3.966 | 9.400 | 13 mii | 19 mii | 7.144 | 96 mii | 100 mii | 102 mii | 7.613 | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 51 mii | 57 mii | 57 mii | 15 mii | 8.660 | 99 mii | 81 mii | 104 mii | 91 mii | 128 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 267 |
| Datorii | 28 mii | 13 mii | 14 mii | 46 mii | 29 mii | 62 mii | 85 mii | 77 mii | 103 mii | 97 mii |
| Capitaluri proprii | 118 mii | 133 mii | 157 mii | 190 mii | 217 mii | 240 mii | 280 mii | 361 mii | 400 mii | 397 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 130 din 499 în județul Bistrița-Năsăud și locul 8.547 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- VISUIANA PRODCOM SRL · Bistrița973 mii lei · 1 ang.
- UNI DANVER PROD S.R.L. · Sânmihaiu De Câmpie (com. Sinmihaiu De Câmpie)971 mii lei · 3 ang.
- LA TADELI S.R.L. · Braniștea970 mii lei · 2 ang.
- DIA PICO SRL · Budești952 mii lei · 4 ang.
- LECVIPET SRL · Lechința948 mii lei · 1 ang.
- DOMIDE SRL · Bistrița940 mii lei · 4 ang.
- CARMEN SRL · Bistrița933 mii lei · 2 ang.
- RGI GABIRUS BUSINESS SRL · Liviu Rebreanu (oraș Năsăud)927 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Întrebări frecvente despre CHEIU SRL
Care este CUI-ul firmei CHEIU SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CHEIU SRL este 17773965, iar codul de TVA este RO17773965. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000638064, iar codul EUID este ROONRC.J2005000638064.
Unde are sediul CHEIU SRL?
Sediul social al firmei CHEIU SRL este în Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CHEIU SRL?
Activitatea principală a firmei CHEIU SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CHEIU SRL?
CHEIU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CHEIU SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0263 *** 136). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CHEIU SRL?
În 2025, CHEIU SRL a raportat o cifră de afaceri de 969 mii lei și un profit net de 41 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CHEIU SRL plătitoare de TVA?
Da. CHEIU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.