Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVAînființată anul acesta

CERVIUS S.R.L.

CUI 53072830J2025095655003

Târgoviștei, bl. T8, et. 5, ap. 35, Municipiul Ploiești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 8.500 lei, profit net 6.727 lei, 1 angajați.

Despre CERVIUS S.R.L.

CERVIUS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2025 cu numărul J2025095655003 și codul unic de înregistrare (CUI) 53072830, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Alte activități de design specializat” (cod CAEN 7414). Firma este înființată de mai puțin de un an. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8.500 lei, un profit net de 6.727 lei și 1 angajat (număr mediu). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
53072830
Nr. Registrul Comerțului
J2025095655003
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 decembrie 2025
EUID
ROONRC.J2025095655003
Cod poștal
100299

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
8.500 lei
Profit net
6.727 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
6.927 lei
Datorii
7.190 lei
Active totale
14 mii lei
Marjă netă
79,1%
Cifră / angajat
8.500 lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cifra de afaceri netă8.500
Venituri totale8.500
Cheltuieli totale1.690
Profit / pierdere brută6.810
Profit / pierdere netă6.727
Număr mediu de angajați1
Active imobilizate6.500
Active circulante7.617
creanțe3.000
casa și conturi la bănci4.617
Datorii7.190
Capitaluri proprii6.927
din care capital subscris vărsat200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 16 din 17 în județul Prahova și locul 600 din 653 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7414 – Alte activități de design specializat.

Firme similare din județul Prahova

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7414 – Alte activități de design specializat

  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
  • 7414 Alte activități de design specializat

Întrebări frecvente despre CERVIUS S.R.L.

Care este CUI-ul firmei CERVIUS S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CERVIUS S.R.L. este 53072830. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025095655003, iar codul EUID este ROONRC.J2025095655003.

Unde are sediul CERVIUS S.R.L.?

Sediul social al firmei CERVIUS S.R.L. este în Târgoviștei, bl. T8, et. 5, ap. 35, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100299, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CERVIUS S.R.L.?

Activitatea principală a firmei CERVIUS S.R.L. este „Alte activități de design specializat”, cod CAEN 7414. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CERVIUS S.R.L.?

CERVIUS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2025.

Cum pot contacta firma CERVIUS S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 221). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CERVIUS S.R.L.?

În 2025, CERVIUS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 8.500 lei și un profit net de 6.727 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CERVIUS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, CERVIUS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează