CERT MEDIA SRL
CIUREA, bl. P6a+b, sc. C, et. 10, ap. 130, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 230 mii lei, profit net 99 mii lei, 2 angajați.
Despre CERT MEDIA SRL
CERT MEDIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2005 cu numărul J2005017267408 și codul unic de înregistrare (CUI) 18038814, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de servicii informaționale n.c. a” (cod CAEN 6392). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 230 mii lei (-24% față de 2024), un profit net de 99 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 234 mii lei la 230 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 octombrie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18038814
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005017267408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005017267408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 17.10.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 230 mii lei
- Profit net
- 99 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 149 mii lei
- Datorii
- 88 mii lei
- Active totale
- 237 mii lei
- Marjă netă
- 43%
- Cifră / angajat
- 115 mii lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 134 mii | 236 mii | 262 mii | 679 mii | 722 mii | 234 mii | 231 mii | 450 mii | 301 mii | 230 mii |
| Venituri totale | 134 mii | 236 mii | 262 mii | 679 mii | 722 mii | 234 mii | 231 mii | 450 mii | 301 mii | 230 mii |
| Cheltuieli totale | 229 mii | 297 mii | 251 mii | 432 mii | 267 mii | 317 mii | 180 mii | 344 mii | 260 mii | 129 mii |
| Profit / pierdere brută | -95 mii | -60 mii | 10 mii | 246 mii | 456 mii | -83 mii | 51 mii | 106 mii | 41 mii | 101 mii |
| Profit / pierdere netă | -97 mii | -63 mii | 7.718 | 240 mii | 448 mii | -85 mii | 48 mii | 102 mii | 38 mii | 99 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | — | 1 | — | — | 2 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 1.608 | 1.609 | 73 mii | 49 mii | 11 mii | 1.609 | 1.609 | 1.609 | 1.609 | 1.609 |
| Active circulante | 11 mii | 11 mii | 5.893 | 103 mii | 621 mii | 364 mii | 282 mii | 213 mii | 197 mii | 235 mii |
| din care stocuri | 10 mii | 11 mii | 847 | — | 0 | 7.237 | 0 | — | 0 | — |
| creanțe | 427 | 427 | 427 | 69 mii | 425 mii | 319 mii | 280 mii | 203 mii | 169 mii | 210 mii |
| casa și conturi la bănci | 298 | 202 | 4.619 | 34 mii | 196 mii | 38 mii | 1.644 | 10 mii | 28 mii | 25 mii |
| Datorii | 595 mii | 659 mii | 717 mii | 550 mii | 680 mii | 499 mii | 368 mii | 196 mii | 236 mii | 88 mii |
| Capitaluri proprii | -583 mii | -645 mii | -638 mii | -397 mii | -48 mii | -133 mii | -85 mii | 19 mii | -36 mii | 149 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 36 din 66 în județul București și locul 98 din 185 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6392 – Alte activități de servicii informaționale n.c. a.
Firme similare din județul București
- MS IT SERVICES S.R.L. · București Sector 2248 mii lei · 1 ang.
- ALMO PRO VIDEO S.R.L. · București Sector 3246 mii lei · 1 ang.
- DOFRA CONSULTING S.R.L. · București Sector 6236 mii lei · 1 ang.
- RAM DIGITAL WORKS S.R.L. · București Sector 3230 mii lei · 2 ang.
- CAPITAL SAVE ENERGY SRL · București Sector 4217 mii lei · 2 ang.
- SECURE SENTRY S.R.L. · București Sector 3212 mii lei · 1 ang.
- DB MASTER CONSULTING AREA S.R.L. · București Sector 2212 mii lei · 1 ang.
- SHROOMY BYTE S.R.L. · București Sector 6204 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6392 – Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
Întrebări frecvente despre CERT MEDIA SRL
Care este CUI-ul firmei CERT MEDIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CERT MEDIA SRL este 18038814, iar codul de TVA este RO18038814. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005017267408, iar codul EUID este ROONRC.J2005017267408.
Unde are sediul CERT MEDIA SRL?
Sediul social al firmei CERT MEDIA SRL este în CIUREA, bl. P6a+b, sc. C, et. 10, ap. 130, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CERT MEDIA SRL?
Activitatea principală a firmei CERT MEDIA SRL este „Alte activități de servicii informaționale n.c. a”, cod CAEN 6392. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CERT MEDIA SRL?
CERT MEDIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CERT MEDIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 527). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CERT MEDIA SRL?
În 2025, CERT MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 230 mii lei și un profit net de 99 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CERT MEDIA SRL plătitoare de TVA?
Da. CERT MEDIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 octombrie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.