Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA17 ani pe piață

CERES MIN SRL

CUI 25203914J36/86/2009

Sat Ceamurlia De Jos, Comuna Ceamurlia De Jos, Tulcea

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2024: cifra de afaceri 609 mii lei, profit net 26 mii lei, 3 angajați.

Despre CERES MIN SRL

CERES MIN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 februarie 2009 cu numărul J36/86/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25203914, cu sediul în Ceamurlia De Jos, județul Tulcea. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 17 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 609 mii lei (-24% față de 2023), un profit net de 26 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 312 mii lei la 609 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 martie 2009.

Date de identificare

CUI
25203914
Nr. Registrul Comerțului
J36/86/2009
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 februarie 2009
EUID
ROONRC.J36/86/2009
Cod poștal
827035

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 02.03.2009

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Comunală Baia

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
609 mii lei

-24% față de 2023

Profit net
26 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
337 mii lei
Datorii
821 mii lei
Active totale
2,3 mil lei
Marjă netă
4,2%
Cifră / angajat
203 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 331.554 lei; profit net 25.742 lei20162017: cifra de afaceri 426.532 lei; profit net 36.320 lei20172018: cifra de afaceri 528.516 lei; profit net 12.116 lei20182019: cifra de afaceri 512.461 lei; pierdere netă 46.898 lei20192020: cifra de afaceri 312.427 lei; pierdere netă 82.367 lei20202021: cifra de afaceri 698.053 lei; profit net 31.158 lei20212022: cifra de afaceri 451.008 lei; profit net 38.582 lei20222023: cifra de afaceri 802.147 lei; profit net 59.199 lei20232024: cifra de afaceri 609.461 lei; profit net 25.512 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă332 mii427 mii529 mii512 mii312 mii698 mii451 mii802 mii609 mii
Venituri totale358 mii403 mii562 mii602 mii350 mii622 mii515 mii1 mil1 mil
Cheltuieli totale330 mii364 mii545 mii648 mii431 mii586 mii472 mii953 mii972 mii
Profit / pierdere brută28 mii39 mii17 mii-46 mii-81 mii36 mii42 mii61 mii33 mii
Profit / pierdere netă26 mii36 mii12 mii-47 mii-82 mii31 mii39 mii59 mii26 mii
Număr mediu de angajați23—222333
Active imobilizate327 mii250 mii178 mii122 mii80 mii55 mii1,7 mil1,9 mil1,5 mil
Active circulante215 mii267 mii407 mii310 mii187 mii401 mii2,5 mil1,5 mil865 mii
din care stocuri78 mii72 mii116 mii119 mii75 mii57 mii371 mii399 mii389 mii
creanțe71 mii167 mii133 mii97 mii88 mii103 mii2,1 mil1,1 mil441 mii
casa și conturi la bănci67 mii28 mii158 mii93 mii25 mii241 mii25 mii30 mii35 mii
Datorii359 mii307 mii404 mii298 mii215 mii287 mii2,3 mil1,7 mil821 mii
Venituri în avans21 mii11 mii————1,7 mil1,5 mil1,2 mil
Capitaluri proprii163 mii199 mii180 mii133 mii52 mii169 mii207 mii266 mii337 mii
din care capital subscris vărsat500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 230 din 363 în județul Tulcea și locul 5.265 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Tulcea

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

Întrebări frecvente despre CERES MIN SRL

Care este CUI-ul firmei CERES MIN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CERES MIN SRL este 25203914, iar codul de TVA este RO25203914. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J36/86/2009, iar codul EUID este ROONRC.J36/86/2009.

Unde are sediul CERES MIN SRL?

Sediul social al firmei CERES MIN SRL este în Sat Ceamurlia De Jos, Comuna Ceamurlia De Jos, Tulcea, județul Tulcea, cod poștal 827035, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CERES MIN SRL?

Activitatea principală a firmei CERES MIN SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CERES MIN SRL?

CERES MIN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 februarie 2009, deci are 17 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CERES MIN SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 655). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CERES MIN SRL?

În 2024, CERES MIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 609 mii lei și un profit net de 26 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CERES MIN SRL plătitoare de TVA?

Da. CERES MIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 martie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează