Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

CEREALFLOR SRL

CUI 6787159J1994000890510

Str. BUCUREȘTI, bl. A 38, sc. 1, et. 2, ap. 4, Municipiul Călărași, Călărași

A primit finanțare publică (9 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 16,6 mil lei, pierdere netă 6,6 mil lei, 12 angajați.

Despre CEREALFLOR SRL

CEREALFLOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 1994 cu numărul J1994000890510 și codul unic de înregistrare (CUI) 6787159, cu sediul în Călărași, județul Călărași. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 16,6 mil lei (+29% față de 2024), o pierdere netă de 6,6 mil lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 20,3 mil lei la 16,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 iulie 1995.

Date de identificare

CUI
6787159
Nr. Registrul Comerțului
J1994000890510
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994000890510
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 21.07.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Călăraşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
16,6 mil lei

+29% față de 2024

Pierdere netă
6,6 mil lei
Angajați (medie)
12
Capitaluri proprii
2,6 mil lei
Datorii
40,2 mil lei
Active totale
43,8 mil lei
Marjă netă
-39,6%
Cifră / angajat
1,4 mil lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 92% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-10 mil010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 14.395.774 lei; profit net 1.925.587 lei20162017: cifra de afaceri 14.606.536 lei; profit net 2.002.337 lei20172018: cifra de afaceri 14.569.044 lei; profit net 815.605 lei20182019: cifra de afaceri 15.089.199 lei; profit net 1.557.914 lei20192020: cifra de afaceri 12.756.110 lei; profit net 744.029 lei20202021: cifra de afaceri 20.291.688 lei; profit net 3.556.365 lei20212022: cifra de afaceri 17.228.115 lei; profit net 2.135.012 lei20222023: cifra de afaceri 12.564.597 lei; pierdere netă 5.550.993 lei20232024: cifra de afaceri 12.892.046 lei; profit net 127.605 lei20242025: cifra de afaceri 16.638.786 lei; pierdere netă 6.580.956 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă14,4 mil14,6 mil14,6 mil15,1 mil12,8 mil20,3 mil17,2 mil12,6 mil12,9 mil16,6 mil
Venituri totale13,3 mil14,8 mil15,6 mil16,3 mil13,6 mil19,4 mil20,4 mil13 mil17,5 mil16,3 mil
Cheltuieli totale11,3 mil12,8 mil14,7 mil14,8 mil12,8 mil15,5 mil18,1 mil18,5 mil17,3 mil22,9 mil
Profit / pierdere brută2,1 mil2 mil892 mii1,6 mil775 mii3,9 mil2,3 mil-5,6 mil128 mii-6,6 mil
Profit / pierdere netă1,9 mil2 mil816 mii1,6 mil744 mii3,6 mil2,1 mil-5,6 mil128 mii-6,6 mil
Număr mediu de angajați33383734312417151612
Active imobilizate10,1 mil13,4 mil12,8 mil16,8 mil15,7 mil15,7 mil19 mil19,5 mil20 mil21,1 mil
Active circulante11,3 mil10,9 mil12 mil12,1 mil13 mil17,4 mil18 mil10,4 mil15,8 mil22,7 mil
din care stocuri4,3 mil4,7 mil5,3 mil3,9 mil5,2 mil5,5 mil9,8 mil5,6 mil8,8 mil9,9 mil
creanțe6,8 mil5,9 mil6,6 mil7,5 mil6,9 mil8,8 mil6,5 mil4,3 mil5 mil9,9 mil
casa și conturi la bănci105 mii286 mii114 mii680 mii781 mii3 mil1,7 mil532 mii1,9 mil2,8 mil
Cheltuieli în avans———93 mii111 mii66 mii0031 mii0
Datorii10,8 mil12,1 mil12,5 mil13,5 mil14,5 mil15,5 mil21,8 mil20,7 mil26,6 mil40,2 mil
Venituri în avans———60 mii50 mii0000893 mii
Provizioane—727 mii727 mii0000000
Capitaluri proprii10,5 mil11,4 mil11,6 mil15,4 mil14,2 mil17,6 mil15,3 mil9,3 mil9,2 mil2,6 mil
din care capital subscris vărsat2,4 mil2,4 mil2,4 mil2,4 mil2,4 mil2,4 mil2,4 mil2,4 mil2,4 mil2,4 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 20 din 394 în județul Călărași și locul 295 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Călărași

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 25 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1281/116/202610.09.2026

    deschiderea procedurii la cererea debitorului

    Tribunalul Calarasi · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1256/116/202608.09.2026

    deschiderea procedurii la cererea creditorului

    Tribunalul Calarasi · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1201/116/202627.08.2026

    concordat preventiv

    Tribunalul Calarasi · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 7183/202/202610.07.2026

    plângere contravenţională 88087

    Judecătoria Calarasi · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 5372/202/202628.05.2026

    validare poprire

    Judecătoria Calarasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 409/1285/202626.05.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 19650/94/202620.05.2026

    Cerere în anulare ordonanţa de plata

    Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 4874/202/202615.05.2026

    validare poprire

    Judecătoria Calarasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 2640/202/202625.03.2026

    validare poprire

    Judecătoria Calarasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 765/207/202611.02.2026

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) 7620/207/2025

    Judecătoria Caracal · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0112 Cultivarea orezului
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0114 Cultivarea trestiei de zahăr
  • 0115 Cultivarea tutunului
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0121 Cultivarea strugurilor
  • 0122 Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
  • 0123 Cultivarea fructelor citrice
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
  • 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 0142 Creșterea altor bovine
  • 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
  • 0146 Creșterea porcinelor
  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0148 Creșterea altor animale
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 8292 Activități de ambalare

Întrebări frecvente despre CEREALFLOR SRL

Care este CUI-ul firmei CEREALFLOR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CEREALFLOR SRL este 6787159, iar codul de TVA este RO6787159. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000890510, iar codul EUID este ROONRC.J1994000890510.

Unde are sediul CEREALFLOR SRL?

Sediul social al firmei CEREALFLOR SRL este în Str. BUCUREȘTI, bl. A 38, sc. 1, et. 2, ap. 4, Municipiul Călărași, Călărași, județul Călărași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CEREALFLOR SRL?

Activitatea principală a firmei CEREALFLOR SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 56 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CEREALFLOR SRL?

CEREALFLOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CEREALFLOR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0242 *** 768). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CEREALFLOR SRL?

În 2025, CEREALFLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 16,6 mil lei și o pierdere netă de 6,6 mil lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CEREALFLOR SRL plătitoare de TVA?

Da. CEREALFLOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 iulie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează