CENTURY IMAGE SRL
Str. Pictor Valeriu Maximilian, Municipiul Brașov, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 228 mii lei, profit net 63 mii lei, 1 angajați.
Despre CENTURY IMAGE SRL
CENTURY IMAGE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2004 cu numărul J2004000365082 și codul unic de înregistrare (CUI) 16176055, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 228 mii lei (-76% față de 2024), un profit net de 63 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 28 mii lei la 228 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16176055
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000365082
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 februarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000365082
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 26.02.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 228 mii lei
- Profit net
- 63 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 291 mii lei
- Datorii
- 949 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 27,7%
- Cifră / angajat
- 228 mii lei
-76% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 76% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 578 mii | 1,1 mil | 710 mii | 90 mii | 72 mii | 28 mii | 40 mii | 371 mii | 945 mii | 228 mii |
| Venituri totale | 731 mii | 1,3 mil | 1 mil | 103 mii | 86 mii | 41 mii | 133 mii | 371 mii | 951 mii | 251 mii |
| Cheltuieli totale | 626 mii | 959 mii | 1,2 mil | 93 mii | 81 mii | 103 mii | 77 mii | 232 mii | 815 mii | 186 mii |
| Profit / pierdere brută | 105 mii | 297 mii | -169 mii | 9.973 | 4.726 | -61 mii | 56 mii | 139 mii | 136 mii | 66 mii |
| Profit / pierdere netă | 88 mii | 286 mii | -185 mii | 7.278 | 2.922 | -62 mii | 55 mii | 117 mii | 108 mii | 63 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 544 mii | 452 mii | 230 mii | 203 mii | 154 mii | 136 mii | 140 mii | 174 mii | 181 mii | 191 mii |
| Active circulante | 455 mii | 770 mii | 777 mii | 793 mii | 830 mii | 377 mii | 323 mii | 1,3 mil | 509 mii | 1 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 121 mii | 118 mii | 560 mii | 196 mii | 0 |
| creanțe | 398 mii | 726 mii | 242 mii | 216 mii | 230 mii | 96 mii | 84 mii | 360 mii | 279 mii | 705 mii |
| casa și conturi la bănci | 57 mii | 43 mii | 535 mii | 577 mii | 600 mii | 160 mii | 121 mii | 409 mii | 35 mii | 307 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 39 mii |
| Datorii | 435 mii | 762 mii | 733 mii | 715 mii | 730 mii | 495 mii | 469 mii | 1,4 mil | 471 mii | 949 mii |
| Venituri în avans | 391 mii | — | — | — | — | 79 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 173 mii | 459 mii | 274 mii | 281 mii | 254 mii | -61 mii | -5.868 | 111 mii | 219 mii | 291 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 136 din 352 în județul Brașov și locul 4.612 din 10.809 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul Brașov
- ALERISE S.R.L. · Brașov232 mii lei · 1 ang.
- SLV-EDILROM CONSTRUCT S.R.L. · Brașov232 mii lei · 2 ang.
- RANK MASTER S.R.L. · Brașov229 mii lei · 2 ang.
- KRON CONECT S.R.L. · Brașov228 mii lei · 2 ang.
- LEXIUS S.R.L. · Brașov227 mii lei · 1 ang.
- LUK STRATEGIC S.R.L. · Brașov224 mii lei · 1 ang.
- TISZAMENTI VEGYIMUVEK ROM SRL · Făgăraș224 mii lei · 2 ang.
- MDG STRATEGIC S.R.L. · Cristian223 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 1811 Tipărirea ziarelor
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7420 Activități fotografice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre CENTURY IMAGE SRL
Care este CUI-ul firmei CENTURY IMAGE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CENTURY IMAGE SRL este 16176055, iar codul de TVA este RO16176055. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000365082, iar codul EUID este ROONRC.J2004000365082.
Unde are sediul CENTURY IMAGE SRL?
Sediul social al firmei CENTURY IMAGE SRL este în Str. Pictor Valeriu Maximilian, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CENTURY IMAGE SRL?
Activitatea principală a firmei CENTURY IMAGE SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CENTURY IMAGE SRL?
CENTURY IMAGE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CENTURY IMAGE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CENTURY IMAGE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CENTURY IMAGE SRL?
În 2025, CENTURY IMAGE SRL a raportat o cifră de afaceri de 228 mii lei și un profit net de 63 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CENTURY IMAGE SRL plătitoare de TVA?
Da. CENTURY IMAGE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.