CCO POINT DATA S.R.L.
Cobadin, bl. P21C1, sc. 1, et. 5, ap. 22, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 777 mii lei, profit net 133 mii lei, 2 angajați.
Despre CCO POINT DATA S.R.L.
CCO POINT DATA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2018 cu numărul J2018001103392 și codul unic de înregistrare (CUI) 39677853, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții” (cod CAEN 4313). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 777 mii lei (-20% față de 2024), un profit net de 133 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 916 mii lei la 777 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 decembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 39677853
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018001103392
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 decembrie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018001103392
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 16.12.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 777 mii lei
- Profit net
- 133 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 449 mii lei
- Datorii
- 744 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 17,1%
- Cifră / angajat
- 389 mii lei
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 53 mii | 262 mii | 916 mii | 502 mii | 500 mii | 974 mii | 777 mii |
| Venituri totale | 53 mii | 377 mii | 916 mii | 765 mii | 514 mii | 981 mii | 867 mii |
| Cheltuieli totale | 22 mii | 221 mii | 743 mii | 733 mii | 498 mii | 974 mii | 708 mii |
| Profit / pierdere brută | 31 mii | 156 mii | 173 mii | 32 mii | 16 mii | 7.468 | 158 mii |
| Profit / pierdere netă | 30 mii | 153 mii | 164 mii | 24 mii | 11 mii | 6.201 | 133 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 159 mii | 524 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 49 mii | 212 mii | 177 mii | 308 mii | 119 mii | 80 mii | 97 mii |
| din care stocuri | 30 mii | 146 mii | 88 mii | 193 mii | 78 mii | 14 mii | 17 mii |
| creanțe | 17 mii | 8.593 | 85 mii | 31 mii | 2.549 | 62 mii | 149 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.564 | 57 mii | 3.763 | 84 mii | 39 mii | 3.402 | -69 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.752 | 26 mii | — | 72 mii | 18 mii | 1.727 | 1.727 |
| Datorii | 181 mii | 579 mii | 983 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1 mil | 744 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 4.202 | 21 mii | — |
| Capitaluri proprii | 30 mii | 183 mii | 347 mii | 371 mii | 310 mii | 316 mii | 449 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 35 în județul București și locul 94 din 283 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4313 – Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții.
Firme similare din județul București
- ANA NOVA INTER SRL · București Sector 3945 mii lei · 1 ang.
- HYDRO SOLUTIONS SRL · București Sector 1944 mii lei · 4 ang.
- CLG SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 3734 mii lei · 0 ang.
- ROB-FOR DRILL S.R.L. · București Sector 4700 mii lei · 1 ang.
- KARMA DRILL SRL · București Sector 5576 mii lei · 1 ang.
- FILTOP PROJECT DRILLING S.R.L. · București Sector 4495 mii lei · 1 ang.
- ANSIB GRUP SRL · București Sector 3407 mii lei · 1 ang.
- DANIEL GEOPROIECTFORAJE S.R.L. · București Sector 6308 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4313 – Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
Întrebări frecvente despre CCO POINT DATA S.R.L.
Care este CUI-ul firmei CCO POINT DATA S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CCO POINT DATA S.R.L. este 39677853, iar codul de TVA este RO39677853. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018001103392, iar codul EUID este ROONRC.J2018001103392.
Unde are sediul CCO POINT DATA S.R.L.?
Sediul social al firmei CCO POINT DATA S.R.L. este în Cobadin, bl. P21C1, sc. 1, et. 5, ap. 22, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CCO POINT DATA S.R.L.?
Activitatea principală a firmei CCO POINT DATA S.R.L. este „Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții”, cod CAEN 4313. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CCO POINT DATA S.R.L.?
CCO POINT DATA S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2018, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CCO POINT DATA S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CCO POINT DATA S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CCO POINT DATA S.R.L.?
În 2025, CCO POINT DATA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 777 mii lei și un profit net de 133 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CCO POINT DATA S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. CCO POINT DATA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 16 decembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.