Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață

CASMAX PROIECT S.R.L.

CUI 30975732J2012000329148

REDNIK, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna

În 2025: cifra de afaceri 371 mii lei, profit net 237 mii lei, 1 angajați.

Despre CASMAX PROIECT S.R.L.

CASMAX PROIECT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 2012 cu numărul J2012000329148 și codul unic de înregistrare (CUI) 30975732, cu sediul în Sfântu Gheorghe, județul Covasna. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 371 mii lei (-7% față de 2024), un profit net de 237 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 376 mii lei la 371 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
30975732
Nr. Registrul Comerțului
J2012000329148
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 decembrie 2012
EUID
ROONRC.J2012000329148
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2022

TVA la încasare
Da

din 01.01.2022

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
371 mii lei

-7% față de 2024

Profit net
237 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
354 mii lei
Datorii
157 mii lei
Active totale
511 mii lei
Marjă netă
63,9%
Cifră / angajat
371 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 52.118 lei; profit net 39.965 lei20162017: cifra de afaceri 219.352 lei; profit net 154.883 lei20172018: cifra de afaceri 201.839 lei; profit net 38.770 lei20182019: cifra de afaceri 237.938 lei; profit net 32.966 lei20192020: cifra de afaceri 54.569 lei; profit net 29.162 lei20202021: cifra de afaceri 376.161 lei; profit net 229.525 lei20212022: cifra de afaceri 231.200 lei; profit net 108.248 lei20222023: cifra de afaceri 387.750 lei; profit net 180.102 lei20232024: cifra de afaceri 398.800 lei; profit net 111.082 lei20242025: cifra de afaceri 370.800 lei; profit net 236.833 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă52 mii219 mii202 mii238 mii55 mii376 mii231 mii388 mii399 mii371 mii
Venituri totale52 mii219 mii202 mii255 mii81 mii376 mii231 mii412 mii456 mii371 mii
Cheltuieli totale11 mii60 mii161 mii219 mii50 mii141 mii121 mii228 mii326 mii92 mii
Profit / pierdere brută42 mii160 mii41 mii36 mii31 mii235 mii110 mii184 mii130 mii279 mii
Profit / pierdere netă40 mii155 mii39 mii33 mii29 mii230 mii108 mii180 mii111 mii237 mii
Număr mediu de angajați1132112111
Active imobilizate—19 mii14 mii27 mii2.2141.26531 mii66 mii11 mii8.794
Active circulante41 mii147 mii193 mii119 mii52 mii241 mii86 mii342 mii457 mii502 mii
creanțe23 mii38 mii49 mii20 mii30 mii20 mii18 mii279 mii450 mii449 mii
casa și conturi la bănci18 mii109 mii144 mii99 mii22 mii221 mii68 mii63 mii6.78154 mii
Cheltuieli în avans——10 mii2.959———2.9919.274—
Datorii12 mii5.64118 mii5.2081.22112 mii9.583133 mii115 mii157 mii
Capitaluri proprii28 mii160 mii199 mii144 mii53 mii230 mii108 mii278 mii362 mii354 mii
din care capital subscris vărsat200200450450450450460460460460

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 31 din 102 în județul Covasna și locul 5.903 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Covasna

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Întrebări frecvente despre CASMAX PROIECT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei CASMAX PROIECT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CASMAX PROIECT S.R.L. este 30975732, iar codul de TVA este RO30975732. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000329148, iar codul EUID este ROONRC.J2012000329148.

Unde are sediul CASMAX PROIECT S.R.L.?

Sediul social al firmei CASMAX PROIECT S.R.L. este în REDNIK, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna, județul Covasna, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CASMAX PROIECT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei CASMAX PROIECT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CASMAX PROIECT S.R.L.?

CASMAX PROIECT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CASMAX PROIECT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 993). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CASMAX PROIECT S.R.L.?

În 2025, CASMAX PROIECT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 371 mii lei și un profit net de 237 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CASMAX PROIECT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. CASMAX PROIECT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează