CARIER SRL
Str. OASULUI, Municipiul Marghita, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 15,2 mil lei, profit net 981 mii lei, 31 angajați.
Despre CARIER SRL
CARIER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 2003 cu numărul J05/848/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15562953, cu sediul în Marghita, județul Bihor. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15,2 mil lei (-38% față de 2024), un profit net de 981 mii lei și 31 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 12 mil lei la 15,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 iulie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15562953
- Nr. Registrul Comerțului
- J05/848/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iulie 2003
- EUID
- ROONRC.J05/848/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 04.07.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Marghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15,2 mil lei
- Profit net
- 981 mii lei
- Angajați (medie)
- 31
- Capitaluri proprii
- 13,8 mil lei
- Datorii
- 8 mil lei
- Active totale
- 21,8 mil lei
- Marjă netă
- 6,5%
- Cifră / angajat
- 491 mii lei
-38% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 38% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,8 mil | 7,3 mil | 12,3 mil | 30,2 mil | 30,9 mil | 12 mil | 9 mil | 19,4 mil | 24,6 mil | 15,2 mil |
| Venituri totale | 8,8 mil | 7,5 mil | 14,4 mil | 28,3 mil | 30,9 mil | 12,8 mil | 13,1 mil | 19,1 mil | 23,5 mil | 15,7 mil |
| Cheltuieli totale | 8,8 mil | 7,4 mil | 14,2 mil | 27,8 mil | 29,6 mil | 12,6 mil | 12,8 mil | 18,1 mil | 22,2 mil | 14,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.913 | 88 mii | 163 mii | 455 mii | 1,4 mil | 176 mii | 299 mii | 934 mii | 1,3 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 1.047 | 75 mii | 141 mii | 380 mii | 1,2 mil | 151 mii | 257 mii | 800 mii | 1,1 mil | 981 mii |
| Număr mediu de angajați | 16 | 15 | 19 | 38 | 39 | 36 | 33 | 29 | 32 | 31 |
| Active imobilizate | 2,1 mil | 2,9 mil | 4,8 mil | 3,6 mil | 2,9 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 4 mil |
| Active circulante | 4,8 mil | 3,3 mil | 6,6 mil | 17,5 mil | 18,3 mil | 15,3 mil | 17,9 mil | 19,4 mil | 17,3 mil | 17,8 mil |
| din care stocuri | 673 mii | 159 mii | 2,3 mil | 4,4 mil | 2,1 mil | 3,9 mil | 8,7 mil | 6,6 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| creanțe | 2,3 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 7,9 mil | 5,1 mil | 3,6 mil | 3,2 mil | 2,3 mil | 6,1 mil | 6,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,9 mil | 1,4 mil | 3,1 mil | 5,2 mil | 11,1 mil | 7,8 mil | 5,9 mil | 10,5 mil | 9,8 mil | 9,8 mil |
| Datorii | 6,4 mil | 5,7 mil | 7,5 mil | 16,8 mil | 16,2 mil | 11,7 mil | 11,7 mil | 12,2 mil | 8,6 mil | 8 mil |
| Venituri în avans | 238 mii | 66 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 279 mii | 354 mii | 3,9 mil | 4,3 mil | 5 mil | 5,7 mil | 8,1 mil | 8,9 mil | 10,1 mil | 13,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 85 în județul Bihor și locul 297 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Bihor
- FICSOR CONSTRUCT SRL · Ineu20,7 mil lei · 16 ang.
- VEST BUILD S.R.L. · Oradea16,5 mil lei · 7 ang.
- DITO GROUP SRL · Oradea16,2 mil lei · 62 ang.
- MARIGARDAN SRL · Călățea (com. Aștileu)13,2 mil lei · 25 ang.
- SXA EXPERT PROIECT CONSULT S.R.L. · Oradea11,5 mil lei · 29 ang.
- CAMDUM TRAVEL SRL · Aștileu9,1 mil lei · 18 ang.
- DAS TRAFFIC SYSTEM SRL · Oradea8,7 mil lei · 8 ang.
- SALORUB SRL · Sântandrei8,7 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1486/255/202614.04.2026
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Marghita · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 2799/311/202429.02.2024
contestaţie la executare DOSAR EXECUTARE NR.16/E/2024
Judecătoria Slatina · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 874/255/202420.02.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Marghita · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 2778/271/202415.02.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 4218/337/202119.11.2021
fond funciar
Judecătoria Zalau · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 8010 Activități de protecție și gardă
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre CARIER SRL
Care este CUI-ul firmei CARIER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CARIER SRL este 15562953, iar codul de TVA este RO15562953. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/848/2003, iar codul EUID este ROONRC.J05/848/2003.
Unde are sediul CARIER SRL?
Sediul social al firmei CARIER SRL este în Str. OASULUI, Municipiul Marghita, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CARIER SRL?
Activitatea principală a firmei CARIER SRL este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CARIER SRL?
CARIER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CARIER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0359 *** 158). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CARIER SRL?
În 2025, CARIER SRL a raportat o cifră de afaceri de 15,2 mil lei și un profit net de 981 mii lei, cu 31 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CARIER SRL plătitoare de TVA?
Da. CARIER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 iulie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.