CAPUCINO ACTIV SRL
Str. Soldat Ilie Mihai, bl. M127, sc. A, et. 3, ap. 16, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 769 mii lei, pierdere netă 35 mii lei, 2 angajați.
Despre CAPUCINO ACTIV SRL
CAPUCINO ACTIV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 2003 cu numărul J40/16073/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15944139, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 769 mii lei (-40% față de 2024), o pierdere netă de 35 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 769 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 15944139
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/16073/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 noiembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J40/16073/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.01.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 769 mii lei
- Pierdere netă
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 675 mii lei
- Datorii
- 9.356 lei
- Active totale
- 684 mii lei
- Marjă netă
- -4,6%
- Cifră / angajat
- 385 mii lei
-40% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 40% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 236 mii | 599 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 769 mii |
| Venituri totale | 236 mii | 599 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 777 mii |
| Cheltuieli totale | 202 mii | 536 mii | 955 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 812 mii |
| Profit / pierdere brută | 34 mii | 63 mii | 103 mii | 175 mii | 118 mii | 156 mii | 137 mii | 84 mii | -9.744 | -35 mii |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 57 mii | 92 mii | 163 mii | 104 mii | 142 mii | 123 mii | 70 mii | -44 mii | -35 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active circulante | 186 mii | 493 mii | 777 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 729 mii | 684 mii |
| din care stocuri | 186 mii | 456 mii | 718 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1 mil | 574 mii | 512 mii |
| creanțe | 0 | 29 mii | 57 mii | 52 mii | 36 mii | 32 mii | — | — | 119 mii | 132 mii |
| casa și conturi la bănci | 704 | 8.035 | 2.485 | 10 mii | 8.797 | 13 mii | 9.114 | 33 mii | 35 mii | 41 mii |
| Datorii | 172 mii | 423 mii | 614 mii | 739 mii | 736 mii | 785 mii | 631 mii | 288 mii | 18 mii | 9.356 |
| Capitaluri proprii | 14 mii | 71 mii | 163 mii | 326 mii | 430 mii | 572 mii | 694 mii | 764 mii | 710 mii | 675 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 907 din 2.401 în județul București și locul 9.886 din 32.875 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul București
- LEGALIZE IT LOGISTICS S.R.L. · București Sector 2779 mii lei · 1 ang.
- PECINEAGA 24 MARKET S.R.L. · București Sector 5775 mii lei · 1 ang.
- ABEL ELISARA S.R.L. · București Sector 4775 mii lei · 0 ang.
- MARI CRIS SHOP S.R.L. · București Sector 3774 mii lei · 10 ang.
- ALI-GLASS DESIGN SRL · București Sector 4773 mii lei · 2 ang.
- ARCAFFE TO GO SRL · București Sector 2772 mii lei · 2 ang.
- NUCIM BIO MARKET S.R.L. · București Sector 1769 mii lei · 2 ang.
- UTOPIC FREE S.R.L. · București Sector 3762 mii lei · 6 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 31627/302/202614.09.2026
validare poprire
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 26436/302/202629.07.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 9578/302/202626.03.2026
validare poprire
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 34022/302/202503.12.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 20.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
- 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Întrebări frecvente despre CAPUCINO ACTIV SRL
Care este CUI-ul firmei CAPUCINO ACTIV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAPUCINO ACTIV SRL este 15944139, iar codul de TVA este RO15944139. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/16073/2003, iar codul EUID este ROONRC.J40/16073/2003.
Unde are sediul CAPUCINO ACTIV SRL?
Sediul social al firmei CAPUCINO ACTIV SRL este în Str. Soldat Ilie Mihai, bl. M127, sc. A, et. 3, ap. 16, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CAPUCINO ACTIV SRL?
Activitatea principală a firmei CAPUCINO ACTIV SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CAPUCINO ACTIV SRL?
CAPUCINO ACTIV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CAPUCINO ACTIV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 209). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CAPUCINO ACTIV SRL?
În 2025, CAPUCINO ACTIV SRL a raportat o cifră de afaceri de 769 mii lei și o pierdere netă de 35 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CAPUCINO ACTIV SRL plătitoare de TVA?
Da. CAPUCINO ACTIV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 5
- Firme cu CAEN 4711 din județul București
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul București
- Compară CAPUCINO ACTIV SRL cu alte firme