Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare15 ani pe piață

CALPISI CONSTRUCT SRL

CUI 28886242J12/1902/2011

Str. BELGRAD, ap. 4, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2024: cifra de afaceri 2,3 mil lei, profit net 215 mii lei, 7 angajați.

Despre CALPISI CONSTRUCT SRL

CALPISI CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2011 cu numărul J12/1902/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28886242, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 15 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,3 mil lei (+32% față de 2023), un profit net de 215 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 360 mii lei la 2,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
28886242
Nr. Registrul Comerțului
J12/1902/2011
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 iulie 2011
EUID
ROONRC.J12/1902/2011
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 29.08.2011

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
2,3 mil lei

+32% față de 2023

Profit net
215 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
461 mii lei
Datorii
1,7 mil lei
Active totale
2,2 mil lei
Marjă netă
9,3%
Cifră / angajat
329 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 260.261 lei; pierdere netă 185.394 lei20162017: cifra de afaceri 261.971 lei; pierdere netă 145.229 lei20172018: cifra de afaceri 360.327 lei; pierdere netă 16.690 lei20182019: cifra de afaceri 595.849 lei; profit net 16.789 lei20192020: cifra de afaceri 752.277 lei; profit net 18.337 lei20202023: cifra de afaceri 1.738.569 lei; profit net 123.612 lei20232024: cifra de afaceri 2.301.802 lei; profit net 215.103 lei2024
Indicator (lei)2016201720182019202020232024
Cifra de afaceri netă260 mii262 mii360 mii596 mii752 mii1,7 mil2,3 mil
Venituri totale267 mii261 mii360 mii596 mii752 mii1,8 mil2,3 mil
Cheltuieli totale450 mii404 mii374 mii573 mii726 mii1,6 mil2,1 mil
Profit / pierdere brută-183 mii-143 mii-13 mii23 mii26 mii139 mii252 mii
Profit / pierdere netă-185 mii-145 mii-17 mii17 mii18 mii124 mii215 mii
Număr mediu de angajați6444567
Active imobilizate90 mii56 mii26 mii4.888167284 mii404 mii
Active circulante127 mii104 mii223 mii251 mii232 mii998 mii1,8 mil
din care stocuri5.18412 mii108 mii96 mii112 mii709 mii1,3 mil
creanțe71 mii92 mii94 mii130 mii104 mii246 mii441 mii
casa și conturi la bănci51 mii43321 mii26 mii17 mii42 mii16 mii
Cheltuieli în avans—————18 mii12 mii
Datorii641 mii730 mii835 mii826 mii783 mii1,1 mil1,7 mil
Capitaluri proprii-423 mii-569 mii-586 mii-569 mii-551 mii246 mii461 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 47 din 884 în județul Cluj și locul 1.186 din 16.155 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Întrebări frecvente despre CALPISI CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei CALPISI CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CALPISI CONSTRUCT SRL este 28886242, iar codul de TVA este RO28886242. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1902/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/1902/2011.

Unde are sediul CALPISI CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei CALPISI CONSTRUCT SRL este în Str. BELGRAD, ap. 4, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CALPISI CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei CALPISI CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CALPISI CONSTRUCT SRL?

CALPISI CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CALPISI CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 895). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CALPISI CONSTRUCT SRL?

În 2024, CALPISI CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil lei și un profit net de 215 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CALPISI CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. CALPISI CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează