CALIN COM SRL
Sat Santău, Comuna Santău, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 425 mii lei, pierdere netă 50 mii lei, 2 angajați.
Despre CALIN COM SRL
CALIN COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1995 cu numărul J1995000828309 și codul unic de înregistrare (CUI) 8024323, cu sediul în Santău, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 425 mii lei (-35% față de 2024), o pierdere netă de 50 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 394 mii lei la 425 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 8024323
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000828309
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 decembrie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000828309
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.10.1996
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Tăşnad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 425 mii lei
- Pierdere netă
- 50 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -249 mii lei
- Datorii
- 597 mii lei
- Active totale
- 348 mii lei
- Marjă netă
- -11,8%
- Cifră / angajat
- 213 mii lei
-35% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (171%); cifra de afaceri a scăzut cu 35% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 158 mii | 178 mii | 197 mii | 209 mii | 322 mii | 394 mii | 451 mii | 597 mii | 652 mii | 425 mii |
| Venituri totale | 158 mii | 178 mii | 197 mii | 209 mii | 322 mii | 396 mii | 452 mii | 715 mii | 655 mii | 426 mii |
| Cheltuieli totale | 175 mii | 198 mii | 226 mii | 246 mii | 336 mii | 407 mii | 475 mii | 727 mii | 713 mii | 468 mii |
| Profit / pierdere brută | -17 mii | -20 mii | -29 mii | -36 mii | -14 mii | -11 mii | -23 mii | -12 mii | -58 mii | -42 mii |
| Profit / pierdere netă | -21 mii | -22 mii | -31 mii | -38 mii | -17 mii | -14 mii | -28 mii | -19 mii | -67 mii | -50 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 110 mii | 108 mii | 105 mii | 101 mii | 98 mii | 88 mii | 79 mii | 69 mii | 85 mii | 75 mii |
| Active circulante | 228 mii | 239 mii | 236 mii | 241 mii | 264 mii | 286 mii | 321 mii | 269 mii | 258 mii | 273 mii |
| din care stocuri | 226 mii | 238 mii | 228 mii | 240 mii | 260 mii | 279 mii | 316 mii | 254 mii | 240 mii | 250 mii |
| creanțe | 677 | — | 8.005 | — | 2.127 | 3.214 | 3.247 | 9.958 | 17 mii | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.409 | 550 | 64 | 1.429 | 1.380 | 4.044 | 1.421 | 5.123 | 1.401 | 9.128 |
| Datorii | 299 mii | 330 mii | 355 mii | 396 mii | 432 mii | 458 mii | 512 mii | 469 mii | 541 mii | 597 mii |
| Capitaluri proprii | 39 mii | 17 mii | -15 mii | -53 mii | -70 mii | -84 mii | -112 mii | -131 mii | -198 mii | -249 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 188 din 398 în județul Satu Mare și locul 13.712 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Satu Mare
- CITTANYA CIORCAȘ S.R.L. · Pășunea Mare (com. Călinești-Oaș)438 mii lei · 2 ang.
- HUSI MUN SRL · Satu Mare437 mii lei · 3 ang.
- SWEETS SPACE S.R.L. · Ambud (com. Păulești)434 mii lei · 1 ang.
- ANTAL FAMILY S.R.L. · Nadișu Hododului (com. Hodod)431 mii lei · 1 ang.
- DELTA TĂTAR S.R.L. · Berveni418 mii lei · 1 ang.
- RECOM SV SRL · Satu Mare416 mii lei · 2 ang.
- MAGAZIN MIXT ANUȚA POP S.R.L. · Roșiori (com. Valea Vinului)409 mii lei · 1 ang.
- SKYFLOWER S.R.L. · Porumbești409 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Întrebări frecvente despre CALIN COM SRL
Care este CUI-ul firmei CALIN COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CALIN COM SRL este 8024323, iar codul de TVA este RO8024323. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000828309, iar codul EUID este ROONRC.J1995000828309.
Unde are sediul CALIN COM SRL?
Sediul social al firmei CALIN COM SRL este în Sat Santău, Comuna Santău, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CALIN COM SRL?
Activitatea principală a firmei CALIN COM SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CALIN COM SRL?
CALIN COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1995, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CALIN COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 939). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CALIN COM SRL?
În 2025, CALIN COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 425 mii lei și o pierdere netă de 50 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CALIN COM SRL plătitoare de TVA?
Da. CALIN COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.