C.M.J. TRANS SRL
SERGENTULUI, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 581 mii lei, pierdere netă 41 mii lei, 1 angajați.
Despre C.M.J. TRANS SRL
C.M.J. TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 2015 cu numărul J33/240/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34224401, cu sediul în Ipotești, județul Suceava. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 581 mii lei (-63% față de 2024), o pierdere netă de 41 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,9 mil lei la 581 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 aprilie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 34224401
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/240/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 martie 2015
- EUID
- ROONRC.J33/240/2015
- Cod poștal
- 727325
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 10.04.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 581 mii lei
- Pierdere netă
- 41 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 259 mii lei
- Datorii
- 71 mii lei
- Active totale
- 329 mii lei
- Marjă netă
- -7%
- Cifră / angajat
- 581 mii lei
-63% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 63% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 122 mii | 1,4 mil | 2,9 mil | 2,4 mil | 523 mii | 1,6 mil | 581 mii |
| Venituri totale | 0 | 122 mii | 1,4 mil | 3 mil | 2,5 mil | 713 mii | 1,6 mil | 813 mii |
| Cheltuieli totale | 33 | 117 mii | 1,2 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 692 mii | 1,5 mil | 842 mii |
| Profit / pierdere brută | -33 | 5.315 | 217 mii | 309 mii | 175 mii | 22 mii | 93 mii | -29 mii |
| Profit / pierdere netă | -33 | 4.098 | 203 mii | 280 mii | 151 mii | 14 mii | 53 mii | -41 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 0 | 3 | 5 | 5 | 1 | 3 | 1 |
| Active imobilizate | 507 | 84 mii | 376 mii | 474 mii | 345 mii | 305 mii | 329 mii | 221 mii |
| Active circulante | 556 | 53 mii | 151 mii | 369 mii | 533 mii | 110 mii | 289 mii | 104 mii |
| din care stocuri | — | 5.326 | — | 22 mii | 27 mii | 299 | 0 | 0 |
| creanțe | 17 | 45 mii | 89 mii | 266 mii | 479 mii | 77 mii | 153 mii | 97 mii |
| casa și conturi la bănci | 539 | 2.811 | 63 mii | 81 mii | 27 mii | 32 mii | 136 mii | 7.753 |
| Cheltuieli în avans | — | 8.457 | — | — | 0 | 0 | 0 | 3.473 |
| Datorii | 4.000 | 143 mii | 322 mii | 358 mii | 296 mii | 169 mii | 319 mii | 71 mii |
| Capitaluri proprii | -2.937 | 1.861 | 205 mii | 485 mii | 582 mii | 246 mii | 299 mii | 259 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 889 din 1.582 în județul Suceava și locul 14.136 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Suceava
- WYZCOM SRL · Câmpulung Moldovenesc583 mii lei · 3 ang.
- SPOI TRANS S.R.L. · Suceava583 mii lei · 1 ang.
- FOX EURO TRANS S.R.L. · Suceava582 mii lei · 1 ang.
- FLYTRANS SRL · Rădăuți581 mii lei · 1 ang.
- CEZY EURO SPEED S.R.L. · Bălinești (com. Grămești)581 mii lei · 1 ang.
- GAVRILEI SPEDITION CARGO S.R.L. · Sat Budeni, Oraș Dolhasca581 mii lei · 1 ang.
- ESA OPTIM TRANS S.R.L. · Bosanci581 mii lei · 2 ang.
- LAZMOL TRANS S.R.L. · Calafindești579 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7420 Activități fotografice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană
Întrebări frecvente despre C.M.J. TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei C.M.J. TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei C.M.J. TRANS SRL este 34224401, iar codul de TVA este RO34224401. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/240/2015, iar codul EUID este ROONRC.J33/240/2015.
Unde are sediul C.M.J. TRANS SRL?
Sediul social al firmei C.M.J. TRANS SRL este în SERGENTULUI, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava, județul Suceava, cod poștal 727325, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are C.M.J. TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei C.M.J. TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată C.M.J. TRANS SRL?
C.M.J. TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma C.M.J. TRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0754 *** 345). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are C.M.J. TRANS SRL?
În 2025, C.M.J. TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 581 mii lei și o pierdere netă de 41 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este C.M.J. TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. C.M.J. TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 aprilie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.