BRIGHTLOG SRL
ION CREANGĂ, et. 2, ap. 21, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 54,6 mil lei, profit net 2,5 mil lei, 6 angajați.
Despre BRIGHTLOG SRL
BRIGHTLOG SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2010 cu numărul J2010000135387 și codul unic de înregistrare (CUI) 26802814, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 54,6 mil lei (+12% față de 2024), un profit net de 2,5 mil lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 19,7 mil lei la 54,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 aprilie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 26802814
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010000135387
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 aprilie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010000135387
- Cod poștal
- 240015
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 23.04.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 54,6 mil lei
- Profit net
- 2,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 5,2 mil lei
- Datorii
- 6,1 mil lei
- Active totale
- 11,3 mil lei
- Marjă netă
- 4,5%
- Cifră / angajat
- 9,1 mil lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10 mil | 14,4 mil | 17,7 mil | 25,5 mil | 16,3 mil | 19,7 mil | 29 mil | 34,6 mil | 48,9 mil | 54,6 mil |
| Venituri totale | 10,1 mil | 14,5 mil | 17,8 mil | 25,6 mil | 16,6 mil | 20,2 mil | 29 mil | 34,7 mil | 49 mil | 54,9 mil |
| Cheltuieli totale | 10,1 mil | 14 mil | 17,2 mil | 24,2 mil | 15,8 mil | 18,4 mil | 27,5 mil | 32,1 mil | 46,7 mil | 52 mil |
| Profit / pierdere brută | 6.706 | 490 mii | 535 mii | 1,4 mil | 839 mii | 1,8 mil | 1,6 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 3 mil |
| Profit / pierdere netă | -30 mii | 412 mii | 452 mii | 1,2 mil | 704 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 2,3 mil | 2 mil | 2,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 5 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 138 mii | 185 mii | 381 mii | 347 mii | 457 mii | 772 mii | 699 mii | 953 mii | 1,3 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 2,2 mil | 2,9 mil | 3,9 mil | 5,4 mil | 5,5 mil | 5,7 mil | 9,1 mil | 10,2 mil | 9,6 mil | 9,6 mil |
| din care stocuri | 19 mii | 23 mii | 27 mii | 27 mii | 56 mii | 146 mii | 439 mii | 103 mii | 137 mii | 142 mii |
| creanțe | 1,9 mil | 2,1 mil | 3,4 mil | 4,9 mil | 4,9 mil | 4,4 mil | 8,4 mil | 8,5 mil | 9,1 mil | 10,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 303 mii | 782 mii | 512 mii | 533 mii | 617 mii | 1,1 mil | 205 mii | 1,6 mil | 350 mii | -694 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 23 mii | — | — | — | 18 mii | 21 mii | 12 mii | 33 mii | 40 mii |
| Datorii | 1,6 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 3,5 mil | 3,4 mil | 5,9 mil | 5,7 mil | 5,7 mil | 6,1 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 461 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 723 mii | 558 mii | 710 mii | 1,9 mil | 2 mil | 3 mil | 3,9 mil | 5,4 mil | 5,2 mil | 5,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 881 în județul Vâlcea și locul 189 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Vâlcea
- RMS LOGISTIC S.R.L. · Râmnicu Vâlcea60,6 mil lei · 34 ang.
- BICA SRL · Procopoaia (com. Orlești)52,9 mil lei · 119 ang.
- ILETRANS SRL · Cueni (com. Roești)39 mil lei · 61 ang.
- TRANS-AUTORO SRL · Racovița (com. Budești)32,3 mil lei · 106 ang.
- A.F.C.R. LOGISTIC S.R.L. · Râmnicu Vâlcea24,3 mil lei · 62 ang.
- WISE SRL · Râmnicu Vâlcea22,6 mil lei · 42 ang.
- BODALEX TRANS S.R.L. · Râmnicu Vâlcea22,1 mil lei · 37 ang.
- ALIN TRANS SRL · Sutești21,9 mil lei · 26 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 293/1259/2015/a4822.05.2026
alte cereri aprobare vânzare bunuri conform codului de procedură civilă
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3496/288/202505.02.2026
anulare proces verbal de contravenţie DGAF 0019317
Tribunalul Valcea · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 5939/288/202504.06.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 3496/288/202502.04.2025
anulare proces verbal de contravenţie DGAF 0019317
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 293/1259/2015/a4714.10.2024
contestaţie creanţe împotriva tabelului definitiv consolidat rectificat publicat BPI nr.16972/01.10.2024
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 293/1259/2015/a4603.10.2024
contestaţie creanţe împotriva tabelului definitiv consolidat de creanţe
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 293/1259/2015/a4217.04.2024
contestaţie împotriva deciziei nr.1/2023, emisă de creditori
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 293/1259/2015/a4425.01.2024
contestaţie creanţe împotriva tabelului suplimentar de creanţe
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 293/1259/2015/a4525.01.2024
contestaţie creanţe împotriva tabelului suplimentar de creanţe
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 293/1259/2015/a4323.01.2024
contestaţie creanţe împotriva tabelului suplimentar de creanţe
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre BRIGHTLOG SRL
Care este CUI-ul firmei BRIGHTLOG SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRIGHTLOG SRL este 26802814, iar codul de TVA este RO26802814. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000135387, iar codul EUID este ROONRC.J2010000135387.
Unde are sediul BRIGHTLOG SRL?
Sediul social al firmei BRIGHTLOG SRL este în ION CREANGĂ, et. 2, ap. 21, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, cod poștal 240015, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BRIGHTLOG SRL?
Activitatea principală a firmei BRIGHTLOG SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BRIGHTLOG SRL?
BRIGHTLOG SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BRIGHTLOG SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0758 *** 856). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BRIGHTLOG SRL?
În 2025, BRIGHTLOG SRL a raportat o cifră de afaceri de 54,6 mil lei și un profit net de 2,5 mil lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BRIGHTLOG SRL plătitoare de TVA?
Da. BRIGHTLOG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 aprilie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.