BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL
Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 21 mii lei, pierdere netă 4.390 lei, 1 angajați.
Despre BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL
BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2011 cu numărul J2011001088296 și codul unic de înregistrare (CUI) 28823856, cu sediul în Măneciu-Pământeni (com. Măneciu), județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 21 mii lei (-83% față de 2024), o pierdere netă de 4.390 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 86 mii lei la 21 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 28823856
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001088296
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iulie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001088296
- Cod poștal
- 107362
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 21 mii lei
- Pierdere netă
- 4.390 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -137 mii lei
- Datorii
- 152 mii lei
- Active totale
- 15 mii lei
- Marjă netă
- -20,6%
- Cifră / angajat
- 21 mii lei
-83% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (992%); cifra de afaceri a scăzut cu 83% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.000 | 16 mii | — | 62 mii | 45 mii | 86 mii | 112 mii | 153 mii | 123 mii | 21 mii |
| Venituri totale | 5.042 | 16 mii | 0 | 62 mii | 45 mii | 104 mii | 121 mii | 153 mii | 163 mii | 21 mii |
| Cheltuieli totale | 25 mii | 20 mii | 18 mii | 45 mii | 58 mii | 96 mii | 145 mii | 187 mii | 183 mii | 25 mii |
| Profit / pierdere brută | -20 mii | -4.828 | -18 mii | 17 mii | -13 mii | 8.081 | -24 mii | -34 mii | -20 mii | -4.177 |
| Profit / pierdere netă | -20 mii | -4.985 | -18 mii | 16 mii | -13 mii | 7.258 | -25 mii | -35 mii | -22 mii | -4.390 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 1.174 | — | — | — | — | 129 mii | 102 mii | 70 mii | — | — |
| Active circulante | 501 | 2.312 | 149 | 507 | 2.722 | 17 mii | 26 mii | 67 mii | 19 mii | 15 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 150 | 1 | — | — | — |
| creanțe | 4 | 4 | — | — | 1.391 | 7.023 | 5.391 | 1.391 | 1.391 | 1.796 |
| casa și conturi la bănci | 497 | 2.308 | 149 | 507 | 1.331 | 10 mii | 20 mii | 65 mii | 18 mii | 14 mii |
| Datorii | 39 mii | 45 mii | 60 mii | 45 mii | 60 mii | 196 mii | 203 mii | 247 mii | 152 mii | 152 mii |
| Capitaluri proprii | -38 mii | -43 mii | -60 mii | -44 mii | -58 mii | -50 mii | -75 mii | -110 mii | -132 mii | -137 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 663 din 698 în județul Prahova și locul 18.291 din 19.566 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Prahova
- CATALYST DESIGN S.R.L. · Bărcănești25 mii lei · 0 ang.
- HMN MUNTENIA BUILDING S.R.L. · Ploiești25 mii lei · 1 ang.
- MARION AMIG S.R.L. · Măgurele23 mii lei · 1 ang.
- BRAVART DESIGN CONSTRUCT S.R.L. · Florești22 mii lei · 0 ang.
- BAUTECH DESIGN S.R.L. · Lacu Turcului (com. Balta Doamnei)20 mii lei · 1 ang.
- ERGO BUILDING S.R.L. · Ploiești19 mii lei · 0 ang.
- IULIANA PIN SRL · Băicoi19 mii lei · 0 ang.
- EIG GENERAL CONSTRUCT S.R.L. · Lipănești17 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL
Care este CUI-ul firmei BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL este 28823856. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001088296, iar codul EUID este ROONRC.J2011001088296.
Unde are sediul BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL?
Sediul social al firmei BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL este în Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova, Măneciu-Pământeni (com. Măneciu), județul Prahova, cod poștal 107362, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL?
Activitatea principală a firmei BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL?
BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Măneciu-Pământeni (com. Măneciu) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL?
În 2025, BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 21 mii lei și o pierdere netă de 4.390 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, BRETEN CONSTRUCT SOLUTION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.