Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare31 ani pe piață

BRENDA SRL

CUI 7135226J30/94/1995

Mihai Viteazu, Municipiul Carei, Satu Mare

În 2025: cifra de afaceri 148 mii lei, profit net 804 mii lei.

Despre BRENDA SRL

BRENDA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 februarie 1995 cu numărul J30/94/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 7135226, cu sediul în Carei, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 148 mii lei (-3% față de 2024), un profit net de 804 mii lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 314 mii lei la 148 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
7135226
Nr. Registrul Comerțului
J30/94/1995
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 februarie 1995
EUID
ROONRC.J30/94/1995
Cod poștal
445100

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2000

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Carei

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
148 mii lei

-3% față de 2024

Profit net
804 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
1,2 mil lei
Datorii
301 mii lei
Active totale
1,5 mil lei
Marjă netă
541,7%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 64.247 lei; profit net 357.126 lei20162017: cifra de afaceri 20.217 lei; profit net 566.652 lei20172018: cifra de afaceri 248.633 lei; profit net 156.356 lei20182019: cifra de afaceri 174.858 lei; profit net 117.022 lei20192020: cifra de afaceri 314.449 lei; profit net 275.478 lei20202021: cifra de afaceri 137.131 lei; profit net 65.670 lei20212022: cifra de afaceri 340.914 lei; profit net 476.417 lei20222023: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 62.021 lei20232024: cifra de afaceri 152.867 lei; profit net 428.474 lei20242025: cifra de afaceri 148.446 lei; profit net 804.166 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă64 mii20 mii249 mii175 mii314 mii137 mii341 mii—153 mii148 mii
Venituri totale564 mii719 mii249 mii260 mii328 mii137 mii772 mii19 mii603 mii1 mil
Cheltuieli totale145 mii145 mii90 mii140 mii43 mii67 mii273 mii81 mii101 mii96 mii
Profit / pierdere brută419 mii574 mii159 mii120 mii285 mii70 mii500 mii-62 mii502 mii934 mii
Profit / pierdere netă357 mii567 mii156 mii117 mii275 mii66 mii476 mii-62 mii428 mii804 mii
Număr mediu de angajați1111——————
Active imobilizate449 mii508 mii498 mii444 mii424 mii408 mii247 mii219 mii248 mii211 mii
Active circulante1.625249 mii77 mii53 mii85 mii67 mii381 mii28 mii403 mii1,3 mil
creanțe1.54312 mii16 mii28 mii45 mii35 mii98 mii22 mii403 mii1,3 mil
casa și conturi la bănci82237 mii60 mii25 mii40 mii32 mii282 mii6.04434560
Datorii178 mii74 mii26 mii81 mii31 mii3.664146 mii28 mii3.000301 mii
Capitaluri proprii273 mii684 mii548 mii416 mii478 mii471 mii481 mii219 mii647 mii1,2 mil
din care capital subscris vărsat2002002002002002004.1204.1204.1204.120

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 180 din 230 în județul Satu Mare și locul 7.465 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Satu Mare

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 29 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 5347/291/202615.06.2026

    plângere contravenţională PV seria ROPL nr. 00052482/18.05.2026

    Judecătoria Roman · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 1382/112/202528.04.2026

    închiderea procedurii

    Curtea de Apel Cluj · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 4544/314/202608.04.2026

    validare poprire

    Judecătoria Suceava · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 11202/325/202618.03.2026

    furtul (art.228 NCP)

    Judecătoria Timisoara · Fond · Penal · calitate: Inculpat

  • 11202/325/2026/a118.03.2026

    măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară

    Judecătoria Timisoara · Fond · Penal · calitate: Inculpat

  • 4606/197/202619.02.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 4607/197/202619.02.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 187/188/202602.02.2026

    exercitarea fără drept a unei profesii sau activităţi (art.348 NCP)

    Judecătoria Bicaz · Fond · Penal · calitate: Inculpat

  • 187/188/2026/a102.02.2026

    măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară

    Judecătoria Bicaz · Fond · Penal · calitate: Inculpat

  • 2060/188/202506.10.2025

    confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)

    Judecătoria Bicaz · Fond · Penal · calitate: Învinuit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0112 Cultivarea orezului
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 0114 Cultivarea trestiei de zahăr
  • 0115 Cultivarea tutunului
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0163 Activități după recoltare
  • 0164 Pregătirea semințelor

Întrebări frecvente despre BRENDA SRL

Care este CUI-ul firmei BRENDA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRENDA SRL este 7135226, iar codul de TVA este RO7135226. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/94/1995, iar codul EUID este ROONRC.J30/94/1995.

Unde are sediul BRENDA SRL?

Sediul social al firmei BRENDA SRL este în Mihai Viteazu, Municipiul Carei, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 445100, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BRENDA SRL?

Activitatea principală a firmei BRENDA SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BRENDA SRL?

BRENDA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 februarie 1995, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BRENDA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 465). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are BRENDA SRL?

În 2025, BRENDA SRL a raportat o cifră de afaceri de 148 mii lei și un profit net de 804 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BRENDA SRL plătitoare de TVA?

Da. BRENDA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează