Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA23 ani pe piață

BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL

CUI 15183216J2003000250129

MUNCII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 366 mii lei, pierdere netă 458 mii lei, 7 angajați.

Despre BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL

BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2003 cu numărul J2003000250129 și codul unic de înregistrare (CUI) 15183216, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 366 mii lei (-72% față de 2024), o pierdere netă de 458 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 724 mii lei la 366 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 2003.

Date de identificare

CUI
15183216
Nr. Registrul Comerțului
J2003000250129
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 februarie 2003
EUID
ROONRC.J2003000250129
Cod poștal
400641

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.02.2003

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
366 mii lei

-72% față de 2024

Pierdere netă
458 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
-3,4 mil lei
Datorii
8,9 mil lei
Active totale
5,6 mil lei
Marjă netă
-125,1%
Cifră / angajat
52 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (160%); cifra de afaceri a scăzut cu 72% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 2.349.189 lei; profit net 620.706 lei20162017: cifra de afaceri 4.265.312 lei; profit net 2.085.302 lei20172018: cifra de afaceri 5.363.132 lei; profit net 2.036.212 lei20182019: cifra de afaceri 6.262.076 lei; profit net 1.098.563 lei20192020: cifra de afaceri 1.360.786 lei; pierdere netă 548.046 lei20202021: cifra de afaceri 723.542 lei; pierdere netă 465.904 lei20212022: cifra de afaceri 3.913.559 lei; pierdere netă 1.403.052 lei20222023: cifra de afaceri 3.466.274 lei; pierdere netă 1.378.400 lei20232024: cifra de afaceri 1.286.282 lei; pierdere netă 376.986 lei20242025: cifra de afaceri 366.334 lei; pierdere netă 458.208 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,3 mil4,3 mil5,4 mil6,3 mil1,4 mil724 mii3,9 mil3,5 mil1,3 mil366 mii
Venituri totale2,4 mil4,3 mil5,4 mil6,5 mil1,4 mil1,5 mil3,9 mil3,5 mil1,3 mil563 mii
Cheltuieli totale1,6 mil2,2 mil3,2 mil5,3 mil1,9 mil2 mil5,3 mil4,8 mil1,7 mil1 mil
Profit / pierdere brută725 mii2,1 mil2,1 mil1,1 mil-499 mii-453 mii-1,4 mil-1,3 mil-377 mii-458 mii
Profit / pierdere netă621 mii2,1 mil2 mil1,1 mil-548 mii-466 mii-1,4 mil-1,4 mil-377 mii-458 mii
Număr mediu de angajați12—253215242824117
Active imobilizate1,3 mil1,6 mil2,4 mil3,9 mil4,1 mil4,7 mil4,9 mil5 mil4,9 mil4,9 mil
Active circulante525 mii1,3 mil640 mii652 mii232 mii889 mii672 mii547 mii345 mii720 mii
din care stocuri59 mii100 mii184 mii225 mii17 mii55 mii121 mii25 mii34 mii—
creanțe445 mii1,1 mil409 mii377 mii199 mii694 mii533 mii495 mii280 mii669 mii
casa și conturi la bănci21 mii83 mii47 mii51 mii16 mii140 mii17 mii27 mii30 mii51 mii
Cheltuieli în avans0———2.558115 mii112 mii———
Datorii1,2 mil2,7 mil911 mii3,4 mil3,6 mil5,5 mil6,9 mil8,1 mil8,2 mil8,9 mil
Capitaluri proprii669 mii124 mii2,2 mil1,2 mil675 mii208 mii-1,2 mil-2,6 mil-3 mil-3,4 mil
din care capital subscris vărsat200200200200300300300300300300

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 137 din 334 în județul Cluj și locul 2.337 din 8.010 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 19 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 284/1285/202608.04.2026

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) 284/1285/2026 c.în anulare dep.de BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL în dos.400/1285/2025

    Tribunalul Comercial Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant

  • 7040/211/202610.03.2026

    somaţie de plată

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Debitor

  • 25055/211/202326.02.2026

    pretenţii

    Tribunalul Comercial Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât

  • 33186/211/202503.12.2025

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 400/1285/202517.06.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 25055/211/202309.04.2025

    actiune in raspundere contractuala

    Tribunalul Cluj · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât

  • 28063/211/202421.11.2024

    somaţie de plată

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 30304/197/202408.11.2024

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 18174/302/202420.06.2024

    sesizarea cu acordul de recunoaştere a vinovăţiei (art.483 NCPP)

    Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte civilă

  • 6961/211/202421.03.2024

    somaţie de plată

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL este 15183216, iar codul de TVA este RO15183216. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000250129, iar codul EUID este ROONRC.J2003000250129.

Unde are sediul BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL este în MUNCII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400641, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL?

BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2003, deci are 23 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 548). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL?

În 2025, BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 366 mii lei și o pierdere netă de 458 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează