BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL
Str. LAURILOR, bl. 37, sc. F, ap. 114, Municipiul Ploiești, Prahova
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 10,5 mil lei, profit net 290 mii lei, 27 angajați.
Despre BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL
BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2005 cu numărul J2005000340299 și codul unic de înregistrare (CUI) 17229867, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.” (cod CAEN 7739). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,5 mil lei (+97% față de 2024), un profit net de 290 mii lei și 27 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 10,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 februarie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17229867
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000340299
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 februarie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000340299
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 16.02.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,5 mil lei
- Profit net
- 290 mii lei
- Angajați (medie)
- 27
- Capitaluri proprii
- 879 mii lei
- Datorii
- 7,4 mil lei
- Active totale
- 8,7 mil lei
- Marjă netă
- 2,8%
- Cifră / angajat
- 390 mii lei
+97% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 634 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 1,6 mil | 2,3 mil | 5,4 mil | 10,5 mil |
| Venituri totale | 635 mii | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 5,8 mil | 11 mil |
| Cheltuieli totale | 630 mii | 287 mii | 414 mii | 965 mii | 716 mii | 816 mii | 727 mii | 1,7 mil | 3,7 mil | 10,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 4.841 | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 958 mii | 1,7 mil | 834 mii | 756 mii | 2,1 mil | 377 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.073 | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 942 mii | 1,6 mil | 819 mii | 732 mii | 1,8 mil | 290 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 11 | 20 | 13 | 11 | 11 | 11 | 14 | 27 |
| Active imobilizate | 53 mii | 29 mii | 15 mii | — | 127 mii | 283 mii | 364 mii | 4 mil | 1,9 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 610 mii | 1,2 mil | 2 mil | 2,7 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 863 mii | 2,2 mil | 2,7 mil | 7,1 mil |
| din care stocuri | 32 mii | 33 mii | 43 mii | 43 mii | 43 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 26 mii | 26 mii |
| creanțe | 558 mii | 1,1 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 617 mii | 2,1 mil | 2,5 mil | 6,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 19 mii | 124 mii | 14 mii | 1,2 mil | 133 mii | 491 mii | 196 mii | 54 mii | 124 mii | 834 mii |
| Cheltuieli în avans | 510 | 355 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 583 mii | 190 mii | 301 mii | 324 mii | 282 mii | 838 mii | 415 mii | 4,1 mil | 1,8 mil | 7,4 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 1,3 mil | 868 mii | 410 mii |
| Capitaluri proprii | 80 mii | 1,1 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 812 mii | 725 mii | 1,9 mil | 879 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 16 în județul Prahova și locul 18 din 506 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7739 – Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a..
Firme similare din județul Prahova
- PSM RENT S.R.L. · Ploiești3,2 mil lei · 6 ang.
- PSM EQUIPMENT S.R.L. · Ploiești1,3 mil lei · 1 ang.
- D & I RENTALS DISTRIBUTION S.R.L. · Provița De Sus545 mii lei · 1 ang.
- CABERA LOGISTIC S.R.L. · Ploiești497 mii lei · 6 ang.
- CICACEM TECH S.R.L. · Colceag413 mii lei · 2 ang.
- IMPACTVAL ADEEXPERT S.R.L. · Ploiești363 mii lei · 2 ang.
- ARTKLUB PRODUCTIONS S.R.L. · Bușteni306 mii lei · 2 ang.
- MOTO TOUR SRL · Gâlmeia (com. Plopu)275 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 15960/281/202612.06.2026
validare poprire
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7739 – Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL este 17229867, iar codul de TVA este RO17229867. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000340299, iar codul EUID este ROONRC.J2005000340299.
Unde are sediul BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL este în Str. LAURILOR, bl. 37, sc. F, ap. 114, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL este „Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.”, cod CAEN 7739. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL?
BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ploiești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL?
În 2025, BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,5 mil lei și un profit net de 290 mii lei, cu 27 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 februarie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Ploiești
- Firme cu CAEN 7739 din județul Prahova
- CAEN 7739 – Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- Top firme din județul Prahova
- Top firme cu CAEN 7739
- Firme noi din județul Prahova
- Beneficiari de fonduri din județul Prahova
- Compară BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL cu alte firme