BEN TRANS SRL
Str. SOARELUI, Loc. Vălenii De Munte, Oraș Vălenii De Munte, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 466 mii lei, profit net 22 mii lei, 1 angajați.
Despre BEN TRANS SRL
BEN TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2008 cu numărul J2008001015292 și codul unic de înregistrare (CUI) 23661290, cu sediul în Vălenii De Munte, județul Prahova. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 466 mii lei (+54% față de 2024), un profit net de 22 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 359 mii lei la 466 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 aprilie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 23661290
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008001015292
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008001015292
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 08.04.2008
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 466 mii lei
- Profit net
- 22 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -272 mii lei
- Datorii
- 580 mii lei
- Active totale
- 308 mii lei
- Marjă netă
- 4,7%
- Cifră / angajat
- 466 mii lei
+54% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (189%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 118 mii | 133 mii | 135 mii | 137 mii | 299 mii | 359 mii | 269 mii | 249 mii | 303 mii | 466 mii |
| Venituri totale | 118 mii | 133 mii | 135 mii | 146 mii | 299 mii | 359 mii | 271 mii | 249 mii | 305 mii | 466 mii |
| Cheltuieli totale | 116 mii | 143 mii | 162 mii | 152 mii | 252 mii | 271 mii | 243 mii | 245 mii | 323 mii | 430 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.720 | -10 mii | -28 mii | -6.298 | 47 mii | 87 mii | 29 mii | 4.461 | -18 mii | 36 mii |
| Profit / pierdere netă | -828 | -14 mii | -29 mii | -7.761 | 44 mii | 84 mii | 26 mii | 1.966 | -21 mii | 22 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 142 mii | 106 mii | 159 mii |
| Active circulante | 19 mii | 14 mii | 17 mii | 29 mii | 74 mii | 62 mii | 71 mii | 68 mii | 76 mii | 149 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 1.603 | 1.792 |
| creanțe | 15 mii | 4.923 | 6.843 | 8.196 | 26 mii | 34 mii | 22 mii | 14 mii | 14 mii | 41 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.190 | 9.137 | 9.954 | 21 mii | 48 mii | 28 mii | 49 mii | 54 mii | 60 mii | 106 mii |
| Datorii | 397 mii | 406 mii | 438 mii | 458 mii | 459 mii | 363 mii | 346 mii | 483 mii | 477 mii | 580 mii |
| Capitaluri proprii | -378 mii | -392 mii | -421 mii | -429 mii | -385 mii | -301 mii | -275 mii | -273 mii | -294 mii | -272 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 529 din 1.273 în județul Prahova și locul 16.222 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Prahova
- DRAX EXPRESS S.R.L. · Talea468 mii lei · 1 ang.
- ALMANI NIC SPEDITION SRL · Miroslavești (com. Puchenii Mari)467 mii lei · 1 ang.
- BUSINEESS FOREVER IMPEX S.R.L. · Fulga De Jos (com. Fulga)467 mii lei · 1 ang.
- TRANS DIDAV S.R.L. · Vălenii De Munte467 mii lei · 1 ang.
- BOROȘOIU LOGISTIC SPEDITION SRL · Bușteni467 mii lei · 1 ang.
- ANOȘ TRANS S.R.L. · Găgeni (com. Păulești)466 mii lei · 0 ang.
- SIAN AVE SPEDITION S.R.L. · Fulga De Jos (com. Fulga)466 mii lei · 2 ang.
- BANUFAN TRANSPORT S.R.L. · Albești-Paleologu466 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
Întrebări frecvente despre BEN TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei BEN TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BEN TRANS SRL este 23661290, iar codul de TVA este RO23661290. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001015292, iar codul EUID este ROONRC.J2008001015292.
Unde are sediul BEN TRANS SRL?
Sediul social al firmei BEN TRANS SRL este în Str. SOARELUI, Loc. Vălenii De Munte, Oraș Vălenii De Munte, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BEN TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei BEN TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BEN TRANS SRL?
BEN TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BEN TRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 484). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BEN TRANS SRL?
În 2025, BEN TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 466 mii lei și un profit net de 22 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BEN TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. BEN TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 aprilie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.