BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.
Gheorghe Tăttărescu, ap. 6, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 712 mii lei, profit net 446 mii lei, 1 angajați.
Despre BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.
BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 2021 cu numărul J32/826/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 44153758, cu sediul în Șelimbăr, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 712 mii lei (-31% față de 2024), un profit net de 446 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 282 mii lei la 712 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 44153758
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/826/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 aprilie 2021
- EUID
- ROONRC.J32/826/2021
- Cod poștal
- 557260
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2022
din 01.12.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 712 mii lei
- Profit net
- 446 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 447 mii lei
- Datorii
- 379 mii lei
- Active totale
- 826 mii lei
- Marjă netă
- 62,7%
- Cifră / angajat
- 712 mii lei
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 282 mii | 712 mii | 823 mii | 1 mil | 712 mii |
| Venituri totale | 284 mii | 712 mii | 823 mii | 1 mil | 712 mii |
| Cheltuieli totale | 23 mii | 38 mii | 127 mii | 183 mii | 247 mii |
| Profit / pierdere brută | 261 mii | 674 mii | 697 mii | 848 mii | 464 mii |
| Profit / pierdere netă | 258 mii | 667 mii | 688 mii | 817 mii | 446 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 41 | 60 mii | 221 mii | 412 mii | 474 mii |
| Active circulante | 335 mii | 683 mii | 616 mii | 825 mii | 352 mii |
| creanțe | — | 474 mii | 540 mii | 800 mii | 352 mii |
| casa și conturi la bănci | 335 mii | 209 mii | 76 mii | 25 mii | 21 |
| Datorii | 77 mii | 76 mii | 149 mii | 419 mii | 379 mii |
| Capitaluri proprii | 258 mii | 667 mii | 689 mii | 817 mii | 447 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 29 din 212 în județul Sibiu și locul 1.084 din 8.291 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Sibiu
- SOFTESS 21 SRL · Sibiu775 mii lei · 1 ang.
- BRINGINGWEB S.R.L. · Sibiu773 mii lei · 2 ang.
- CONSULTANCY PRO IT S.R.L. · Șelimbăr726 mii lei · 2 ang.
- SATURN CRAFTS S.R.L. · Sibiu698 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL MILLENIUM TEM S.R.L. · Sibiu686 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL SPARK S.R.L. · Sibiu679 mii lei · 1 ang.
- BBX PRO STUDIO S.R.L. · Șelimbăr671 mii lei · 2 ang.
- SMARTVAULT S.R.L. · Sibiu637 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L. este 44153758, iar codul de TVA este RO44153758. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/826/2021, iar codul EUID este ROONRC.J32/826/2021.
Unde are sediul BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.?
Sediul social al firmei BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L. este în Gheorghe Tăttărescu, ap. 6, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 557260, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201.
Când a fost înființată BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.?
BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0734 *** 970). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L.?
În 2025, BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 712 mii lei și un profit net de 446 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. BCC LOGIC MANAGEMENT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.