BARBY COMP SRL
Str. SUCIDAVA, bl. P5, sc. A, et. P, ap. 3, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 889 mii lei, pierdere netă 194 mii lei, 4 angajați.
Despre BARBY COMP SRL
BARBY COMP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2002 cu numărul J2002000536226 și codul unic de înregistrare (CUI) 14664467, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 889 mii lei (+10% față de 2024), o pierdere netă de 194 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 489 mii lei la 889 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 mai 2002 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14664467
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002000536226
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 mai 2002
- EUID
- ROONRC.J2002000536226
- Cod poștal
- 700444
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 30.05.2002
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 889 mii lei
- Pierdere netă
- 194 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -952 mii lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 826 mii lei
- Marjă netă
- -21,8%
- Cifră / angajat
- 222 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (215%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 364 mii | 230 mii | 252 mii | 277 mii | 591 mii | 489 mii | 656 mii | 751 mii | 806 mii | 889 mii |
| Venituri totale | 367 mii | 232 mii | 255 mii | 279 mii | 591 mii | 496 mii | 663 mii | 759 mii | 815 mii | 900 mii |
| Cheltuieli totale | 364 mii | 271 mii | 313 mii | 344 mii | 624 mii | 550 mii | 713 mii | 815 mii | 899 mii | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 3.308 | -38 mii | -58 mii | -65 mii | -33 mii | -54 mii | -50 mii | -56 mii | -84 mii | -167 mii |
| Profit / pierdere netă | -365 | -41 mii | -61 mii | -68 mii | -39 mii | -59 mii | -57 mii | -64 mii | -108 mii | -194 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 2.000 | 2.000 | 19 mii | 165 mii | 85 mii | 80 mii | 76 mii | 72 mii | 67 mii | 63 mii |
| Active circulante | 177 mii | 146 mii | 172 mii | 301 mii | 346 mii | 499 mii | 554 mii | 542 mii | 615 mii | 763 mii |
| din care stocuri | 166 mii | 143 mii | 166 mii | 275 mii | 315 mii | 457 mii | 521 mii | 517 mii | 585 mii | 733 mii |
| creanțe | 4.238 | 2.311 | 5.194 | 18 mii | 23 mii | 31 mii | 26 mii | 19 mii | 24 mii | 25 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.021 | 652 | 608 | 8.207 | 8.476 | 11 mii | 6.817 | 5.901 | 6.167 | 4.684 |
| Datorii | 442 mii | 451 mii | 555 mii | 898 mii | 902 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,8 mil |
| Capitaluri proprii | -263 mii | -304 mii | -364 mii | -432 mii | -470 mii | -530 mii | -586 mii | -650 mii | -758 mii | -952 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 315 din 1.152 în județul Iași și locul 9.039 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Iași
- L.G. IULIUS SRL · Târgu Frumos907 mii lei · 0 ang.
- IRI. MH SRL · Iași904 mii lei · 2 ang.
- FLORIS SRL · Tătăruși895 mii lei · 3 ang.
- VIO MARK & CRAM S.R.L. · Bălțați883 mii lei · 2 ang.
- ABUNDENT SRL · Podu Iloaiei873 mii lei · 3 ang.
- BIANCA HRIM SRL · Iași871 mii lei · 1 ang.
- ALEX-MONI SRL · Tansa870 mii lei · 4 ang.
- ALIDEN CRIS S.R.L. · Iași868 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre BARBY COMP SRL
Care este CUI-ul firmei BARBY COMP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BARBY COMP SRL este 14664467, iar codul de TVA este RO14664467. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000536226, iar codul EUID este ROONRC.J2002000536226.
Unde are sediul BARBY COMP SRL?
Sediul social al firmei BARBY COMP SRL este în Str. SUCIDAVA, bl. P5, sc. A, et. P, ap. 3, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700444, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BARBY COMP SRL?
Activitatea principală a firmei BARBY COMP SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată BARBY COMP SRL?
BARBY COMP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BARBY COMP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 034). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BARBY COMP SRL?
În 2025, BARBY COMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 889 mii lei și o pierdere netă de 194 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BARBY COMP SRL plătitoare de TVA?
Da. BARBY COMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 mai 2002 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.