BARBU FARM SRL
bl. 1, et. PARTER, Sat Zvoriștea, Comuna Zvoriștea, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 80 mii lei, 2 angajați.
Despre BARBU FARM SRL
BARBU FARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 1993 cu numărul J1993001258338 și codul unic de înregistrare (CUI) 4325617, cu sediul în Zvoriștea, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 80 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 842 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 4325617
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001258338
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iulie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001258338
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.12.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 80 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 431 mii lei
- Datorii
- 143 mii lei
- Active totale
- 574 mii lei
- Marjă netă
- 5,2%
- Cifră / angajat
- 774 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 501 mii | 555 mii | 492 mii | 553 mii | 797 mii | 842 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 505 mii | 576 mii | 562 mii | 557 mii | 805 mii | 873 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 498 mii | 567 mii | 551 mii | 514 mii | 784 mii | 854 mii | 994 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 6.629 | 9.301 | 12 mii | 43 mii | 21 mii | 19 mii | 36 mii | 70 mii | 101 mii | 93 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.410 | 3.817 | 6.704 | 37 mii | 14 mii | 12 mii | 31 mii | 60 mii | 87 mii | 80 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 4 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 126 mii | 165 mii | 154 mii | 147 mii | 123 mii | 144 mii | 123 mii | 113 mii | 97 mii | 95 mii |
| Active circulante | 129 mii | 167 mii | 201 mii | 221 mii | 285 mii | 314 mii | 332 mii | 372 mii | 434 mii | 479 mii |
| din care stocuri | 76 mii | 96 mii | 106 mii | 120 mii | 178 mii | 192 mii | 192 mii | 221 mii | 230 mii | 240 mii |
| creanțe | 17 mii | 63 mii | 92 mii | 75 mii | 90 mii | 98 mii | 105 mii | 112 mii | 115 mii | 109 mii |
| casa și conturi la bănci | 36 mii | 8.325 | 2.321 | 26 mii | 16 mii | 24 mii | 34 mii | 40 mii | 88 mii | 129 mii |
| Cheltuieli în avans | 31 mii | 26 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 228 mii | 296 mii | 287 mii | 263 mii | 295 mii | 285 mii | 251 mii | 220 mii | 181 mii | 143 mii |
| Capitaluri proprii | 58 mii | 62 mii | 68 mii | 105 mii | 112 mii | 173 mii | 204 mii | 264 mii | 351 mii | 431 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 72 din 123 în județul Suceava și locul 1.500 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Suceava
- DRANCA FARM SRL · Rădăuți1,8 mil lei · 0 ang.
- FARMACIA ULTRAMED SRL · Suceava1,7 mil lei · 4 ang.
- TEOMEDICA SRL · Rădăuți1,6 mil lei · 2 ang.
- AMITU FARM SRL · Suceava1,6 mil lei · 4 ang.
- FARMACIA HIPOCRAT SRL · Rădăuți1,5 mil lei · 4 ang.
- FARMACIA SANTILIE SRL · Bulai (com. Moara)1,5 mil lei · 3 ang.
- FARMACIA VIVANT S.R.L. · Râșca1,3 mil lei · 4 ang.
- VIOLA FARM SRL · Suceava1,3 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 2110 Fabricarea produselor farmaceutice de bază
- 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Întrebări frecvente despre BARBU FARM SRL
Care este CUI-ul firmei BARBU FARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BARBU FARM SRL este 4325617, iar codul de TVA este RO4325617. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001258338, iar codul EUID este ROONRC.J1993001258338.
Unde are sediul BARBU FARM SRL?
Sediul social al firmei BARBU FARM SRL este în bl. 1, et. PARTER, Sat Zvoriștea, Comuna Zvoriștea, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BARBU FARM SRL?
Activitatea principală a firmei BARBU FARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BARBU FARM SRL?
BARBU FARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BARBU FARM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 425). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BARBU FARM SRL?
În 2025, BARBU FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 80 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BARBU FARM SRL plătitoare de TVA?
Da. BARBU FARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.