BAR-COMPRES SRL
Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 149 mii lei, profit net 35 mii lei, 1 angajați.
Despre BAR-COMPRES SRL
BAR-COMPRES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 1994 cu numărul J19/141/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5212322, cu sediul în Borzont (com. Joseni), județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 149 mii lei (-66% față de 2024), un profit net de 35 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 452 mii lei la 149 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 5212322
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/141/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 februarie 1994
- EUID
- ROONRC.J19/141/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.07.1994
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 149 mii lei
- Profit net
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 26 mii lei
- Datorii
- 131 mii lei
- Active totale
- 157 mii lei
- Marjă netă
- 23,4%
- Cifră / angajat
- 149 mii lei
-66% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 66% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 453 mii | 447 mii | 442 mii | 477 mii | 485 mii | 452 mii | 474 mii | 460 mii | 440 mii | 149 mii |
| Venituri totale | 449 mii | 454 mii | 447 mii | 487 mii | 501 mii | 509 mii | 494 mii | 463 mii | 444 mii | 176 mii |
| Cheltuieli totale | 439 mii | 453 mii | 442 mii | 486 mii | 497 mii | 502 mii | 479 mii | 460 mii | 444 mii | 135 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.817 | 1.022 | 5.359 | 1.559 | 3.854 | 7.180 | 15 mii | 3.405 | 282 | 41 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.747 | 1.022 | 4.532 | 1.322 | 3.854 | 6.522 | 12 mii | 2.887 | 87 | 35 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 4.116 | 4.116 | 4.116 | 4.116 | 4.116 | 4.116 | 4.116 | 4.116 | 4.116 | 4.116 |
| Active circulante | 101 mii | 105 mii | 119 mii | 105 mii | 129 mii | 196 mii | 209 mii | 190 mii | 169 mii | 153 mii |
| din care stocuri | 60 mii | 70 mii | 80 mii | 79 mii | 91 mii | 151 mii | 165 mii | 137 mii | 125 mii | 50 mii |
| creanțe | 32 mii | 28 mii | 25 mii | 20 mii | 21 mii | 20 mii | 42 mii | 28 mii | 23 mii | 20 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.782 | 7.693 | 14 mii | 6.053 | 17 mii | 25 mii | 2.114 | 26 mii | 21 mii | 82 mii |
| Datorii | 146 mii | 150 mii | 159 mii | 144 mii | 164 mii | 225 mii | 225 mii | 204 mii | 182 mii | 131 mii |
| Capitaluri proprii | -42 mii | -41 mii | -36 mii | -35 mii | -31 mii | -24 mii | -12 mii | -9.201 | -9.114 | 26 mii |
| din care capital subscris vărsat | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 325 din 395 în județul Harghita și locul 23.371 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Harghita
- DAVID-ALEXANDRU COM SRL · Leliceni160 mii lei · 0 ang.
- LILA ORGONA S.R.L. · Atid158 mii lei · 1 ang.
- SALESKO S.R.L. · Imper (com. Plăiesii De Jos)152 mii lei · 1 ang.
- CECIBERNI S.R.L. · Lueta149 mii lei · 1 ang.
- BEATA ABC S.R.L. · Chinușu (com. Mărtiniș)148 mii lei · 0 ang.
- DIMENY PRO S.R.L. · Sâncrăieni144 mii lei · 1 ang.
- BIGFAM MARKET S.R.L. · Misentea (com. Leliceni)142 mii lei · 3 ang.
- MAAB IMPEX SRL · Lunca De Jos141 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre BAR-COMPRES SRL
Care este CUI-ul firmei BAR-COMPRES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BAR-COMPRES SRL este 5212322, iar codul de TVA este RO5212322. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/141/1994, iar codul EUID este ROONRC.J19/141/1994.
Unde are sediul BAR-COMPRES SRL?
Sediul social al firmei BAR-COMPRES SRL este în Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita, Borzont (com. Joseni), județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BAR-COMPRES SRL?
Activitatea principală a firmei BAR-COMPRES SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BAR-COMPRES SRL?
BAR-COMPRES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BAR-COMPRES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 352). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BAR-COMPRES SRL?
În 2025, BAR-COMPRES SRL a raportat o cifră de afaceri de 149 mii lei și un profit net de 35 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BAR-COMPRES SRL plătitoare de TVA?
Da. BAR-COMPRES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Borzont (com. Joseni)
- Firme cu CAEN 4711 din județul Harghita
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Harghita
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Harghita
- Compară BAR-COMPRES SRL cu alte firme