BACKSTAGE EVENTS SRL
JANOS BOLYAI, et. 1, ap. 4, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 323 mii lei, profit net 230 mii lei, 1 angajați.
Despre BACKSTAGE EVENTS SRL
BACKSTAGE EVENTS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2016 cu numărul J12/337/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35511733, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)” (cod CAEN 9002). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 323 mii lei (+50% față de 2024), un profit net de 230 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 71 mii lei la 323 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35511733
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/337/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 ianuarie 2016
- EUID
- ROONRC.J12/337/2016
- Cod poștal
- 400096
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 13.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 323 mii lei
- Profit net
- 230 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 230 mii lei
- Datorii
- 111 mii lei
- Active totale
- 341 mii lei
- Marjă netă
- 71%
- Cifră / angajat
- 323 mii lei
+50% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 121 mii | 70 mii | 88 mii | 106 mii | 42 mii | 71 mii | 45 mii | 207 mii | 215 mii | 323 mii |
| Venituri totale | 122 mii | 70 mii | 88 mii | 106 mii | 45 mii | 75 mii | 48 mii | 209 mii | 215 mii | 323 mii |
| Cheltuieli totale | 8.238 | 13 mii | 14 mii | 17 mii | 5.320 | 7.551 | 5.538 | 13 mii | 89 mii | 90 mii |
| Profit / pierdere brută | 114 mii | 56 mii | 74 mii | 88 mii | 39 mii | 67 mii | 43 mii | 195 mii | 126 mii | 233 mii |
| Profit / pierdere netă | 110 mii | 54 mii | 72 mii | 85 mii | 38 mii | 66 mii | 41 mii | 168 mii | 124 mii | 230 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 2.817 | 217 | 13 mii | 12 mii | 18 mii |
| Active circulante | 111 mii | 65 mii | 82 mii | 86 mii | 46 mii | 66 mii | 42 mii | 169 mii | 223 mii | 323 mii |
| creanțe | 34 mii | — | — | 80 mii | 38 mii | 66 mii | 41 mii | 60 mii | 103 mii | 283 mii |
| casa și conturi la bănci | 77 mii | 65 mii | 82 mii | 5.860 | 8.761 | 162 | 1.476 | 109 mii | 120 mii | 40 mii |
| Datorii | 1.104 | 497 | 496 | 504 | 504 | 7 | 554 | 13 mii | 110 mii | 111 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 7.269 | 2.817 | 217 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 110 mii | 64 mii | 82 mii | 85 mii | 38 mii | 66 mii | 42 mii | 169 mii | 125 mii | 230 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 55 în județul Cluj și locul 145 din 757 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9002 – Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole).
Firme similare din județul Cluj
- MUNCITORII ISCUSIȚI S.R.L. · Cluj-Napoca391 mii lei · 1 ang.
- MCM SHOW SRL · Cluj-Napoca364 mii lei · 1 ang.
- LONDONER EVENTS S.R.L. · Cluj-Napoca363 mii lei · 3 ang.
- ARANKA CONSULTING S.R.L. · Cluj-Napoca337 mii lei · 1 ang.
- GOOD GUYS EVENTS SRL · Cluj-Napoca299 mii lei · 1 ang.
- PLAY PARTY SHOW SRL · Cluj-Napoca287 mii lei · 1 ang.
- SOUND ART ENTERTAINMENT SRL · Cluj-Napoca276 mii lei · 1 ang.
- EDMAIA EVENTS SRL · Gherla272 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9002 – Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activități de creație artistică
- 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre BACKSTAGE EVENTS SRL
Care este CUI-ul firmei BACKSTAGE EVENTS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BACKSTAGE EVENTS SRL este 35511733. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/337/2016, iar codul EUID este ROONRC.J12/337/2016.
Unde are sediul BACKSTAGE EVENTS SRL?
Sediul social al firmei BACKSTAGE EVENTS SRL este în JANOS BOLYAI, et. 1, ap. 4, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400096, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BACKSTAGE EVENTS SRL?
Activitatea principală a firmei BACKSTAGE EVENTS SRL este „Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)”, cod CAEN 9002. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BACKSTAGE EVENTS SRL?
BACKSTAGE EVENTS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BACKSTAGE EVENTS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 694). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BACKSTAGE EVENTS SRL?
În 2025, BACKSTAGE EVENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 323 mii lei și un profit net de 230 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BACKSTAGE EVENTS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, BACKSTAGE EVENTS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.