AXEN STAR SRL
COMBINATULUI, et. 2, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 575 mii lei, profit net 72 mii lei, 2 angajați.
Despre AXEN STAR SRL
AXEN STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2011 cu numărul J2011001295173 și codul unic de înregistrare (CUI) 29236167, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 575 mii lei (+28% față de 2024), un profit net de 72 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 295 mii lei la 575 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 29236167
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001295173
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 octombrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001295173
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.12.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 575 mii lei
- Profit net
- 72 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 258 mii lei
- Datorii
- 51 mii lei
- Active totale
- 308 mii lei
- Marjă netă
- 12,5%
- Cifră / angajat
- 288 mii lei
+28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 216 mii | 215 mii | 265 mii | 266 mii | 161 mii | 295 mii | 382 mii | 430 mii | 450 mii | 575 mii |
| Venituri totale | 216 mii | 215 mii | 265 mii | 266 mii | 178 mii | 295 mii | 382 mii | 432 mii | 473 mii | 575 mii |
| Cheltuieli totale | 127 mii | 165 mii | 224 mii | 259 mii | 215 mii | 269 mii | 331 mii | 375 mii | 409 mii | 490 mii |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 50 mii | 41 mii | 6.667 | -36 mii | 25 mii | 51 mii | 57 mii | 64 mii | 85 mii |
| Profit / pierdere netă | 86 mii | 47 mii | 38 mii | 4.008 | -38 mii | 24 mii | 47 mii | 53 mii | 53 mii | 72 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 14 mii | 4.684 | 7.035 |
| Active circulante | 278 mii | 360 mii | 345 mii | 278 mii | 277 mii | 259 mii | 275 mii | 171 mii | 226 mii | 301 mii |
| din care stocuri | 234 mii | 346 mii | 337 mii | 266 mii | 217 mii | 103 mii | 87 mii | 157 mii | 194 mii | 263 mii |
| creanțe | 22 mii | 701 | 476 | 476 | 6.673 | 492 | 11 mii | 1.330 | 715 | 298 |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 13 mii | 7.391 | 12 mii | 53 mii | 156 mii | 177 mii | 13 mii | 31 mii | 38 mii |
| Datorii | 139 mii | 173 mii | 120 mii | 49 mii | 85 mii | 44 mii | 14 mii | 52 mii | 44 mii | 51 mii |
| Capitaluri proprii | 139 mii | 187 mii | 225 mii | 229 mii | 191 mii | 215 mii | 261 mii | 133 mii | 186 mii | 258 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 90 din 402 în județul Galați și locul 2.964 din 10.463 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Galați
- EDYLUPAL SRL · Cosmești633 mii lei · 3 ang.
- GLOBAL TRENDS MCA S.R.L. · Șendreni597 mii lei · 1 ang.
- ANIMATO ALEX SRL · Galați584 mii lei · 3 ang.
- FLEMBO 2004 SRL · Târgu Bujor569 mii lei · 2 ang.
- FLORI COND TRANZACTION SRL · Tecuci560 mii lei · 2 ang.
- PASCAL STUDIO 23 S.R.L. · Ghidigeni532 mii lei · 1 ang.
- PRISITN DIGITAL SERVICES S.R.L. · Cudalbi529 mii lei · 0 ang.
- PRO TERM 99 SRL · Tecuci516 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre AXEN STAR SRL
Care este CUI-ul firmei AXEN STAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AXEN STAR SRL este 29236167, iar codul de TVA este RO29236167. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001295173, iar codul EUID este ROONRC.J2011001295173.
Unde are sediul AXEN STAR SRL?
Sediul social al firmei AXEN STAR SRL este în COMBINATULUI, et. 2, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AXEN STAR SRL?
Activitatea principală a firmei AXEN STAR SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712.
Când a fost înființată AXEN STAR SRL?
AXEN STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AXEN STAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 222). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AXEN STAR SRL?
În 2025, AXEN STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 575 mii lei și un profit net de 72 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AXEN STAR SRL plătitoare de TVA?
Da. AXEN STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.