AXA 94 SRL
B-dul REPUBLICII, bl. 8C1, ap. 40, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 142 mii lei, pierdere netă 55 mii lei, 2 angajați.
Despre AXA 94 SRL
AXA 94 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 1994 cu numărul J1994000726293 și codul unic de înregistrare (CUI) 6611089, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 142 mii lei (-35% față de 2024), o pierdere netă de 55 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 159 mii lei la 142 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1999 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6611089
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000726293
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 martie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000726293
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.08.1999
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 142 mii lei
- Pierdere netă
- 55 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -180 mii lei
- Datorii
- 238 mii lei
- Active totale
- 58 mii lei
- Marjă netă
- -38,9%
- Cifră / angajat
- 71 mii lei
-35% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (408%); cifra de afaceri a scăzut cu 35% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 165 mii | 184 mii | 123 mii | 185 mii | 87 mii | 159 mii | 172 mii | 129 mii | 220 mii | 142 mii |
| Venituri totale | 165 mii | 184 mii | 123 mii | 185 mii | 87 mii | 159 mii | 172 mii | 129 mii | 220 mii | 142 mii |
| Cheltuieli totale | 172 mii | 168 mii | 147 mii | 181 mii | 154 mii | 164 mii | 170 mii | 184 mii | 197 mii | 197 mii |
| Profit / pierdere brută | -6.503 | 16 mii | -24 mii | 4.735 | -67 mii | -4.162 | 1.768 | -55 mii | 23 mii | -54 mii |
| Profit / pierdere netă | -8.156 | 14 mii | -25 mii | 2.881 | -68 mii | -5.653 | 53 | -56 mii | 21 mii | -55 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1.161 | — | 7.337 | 4.557 | 2.483 | 1.821 | 1.159 | 497 | — | — |
| Active circulante | 94 mii | 67 mii | 74 mii | 83 mii | 75 mii | 74 mii | 125 mii | 100 mii | 125 mii | 51 mii |
| din care stocuri | 57 mii | 14 mii | 9.531 | 21 mii | 22 mii | 14 mii | 15 mii | 17 mii | 14 mii | 21 |
| creanțe | 29 mii | 31 mii | 55 mii | 48 mii | 41 mii | 41 mii | 70 mii | 43 mii | 68 mii | 39 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.031 | 22 mii | 9.596 | 14 mii | 12 mii | 19 mii | 40 mii | 40 mii | 43 mii | 11 mii |
| Cheltuieli în avans | 522 | — | 718 | 938 | 1.024 | — | 1.211 | 3.558 | 6.061 | 7.581 |
| Datorii | 103 mii | 60 mii | 91 mii | 101 mii | 151 mii | 165 mii | 216 mii | 249 mii | 256 mii | 238 mii |
| Venituri în avans | — | — | 10 mii | 3.000 | 11 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -8.054 | 6.282 | -19 mii | -16 mii | -84 mii | -89 mii | -89 mii | -145 mii | -124 mii | -180 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 126 din 176 în județul Prahova și locul 2.491 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Prahova
- SALMIG PROD SRL · Păulești163 mii lei · 0 ang.
- KEIRIAN INDUSTRIES S.R.L. · Habud (com. Șirna)150 mii lei · 1 ang.
- MIHACRIS EXCLUSIVE S.R.L. · Teșila (com. Valea Doftanei)140 mii lei · 2 ang.
- INOV METALROM CONSTRUCT S.R.L. · Teșila (com. Valea Doftanei)135 mii lei · 2 ang.
- MADE WELDING BUILDING S.R.L. · Ploiești133 mii lei · 0 ang.
- SOFIMAX BETSPORT S.R.L. · Băicoi128 mii lei · 1 ang.
- PREMEC METAL SISTEM SRL · Surani126 mii lei · 0 ang.
- IRON CLICK S.R.L. · Măneciu-Ungureni (com. Măneciu)120 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre AXA 94 SRL
Care este CUI-ul firmei AXA 94 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AXA 94 SRL este 6611089, iar codul de TVA este RO6611089. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000726293, iar codul EUID este ROONRC.J1994000726293.
Unde are sediul AXA 94 SRL?
Sediul social al firmei AXA 94 SRL este în B-dul REPUBLICII, bl. 8C1, ap. 40, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AXA 94 SRL?
Activitatea principală a firmei AXA 94 SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511.
Când a fost înființată AXA 94 SRL?
AXA 94 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AXA 94 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0344 *** 361). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AXA 94 SRL?
În 2025, AXA 94 SRL a raportat o cifră de afaceri de 142 mii lei și o pierdere netă de 55 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AXA 94 SRL plătitoare de TVA?
Da. AXA 94 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1999 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.