AVISIM SRL
Sat Sânnicolau Român, Comuna Sânnicolau Român, Bihor
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 9,9 mil lei, profit net 346 mii lei, 11 angajați.
Despre AVISIM SRL
AVISIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2008 cu numărul J2008001390052 și codul unic de înregistrare (CUI) 23940316, cu sediul în Sânnicolau Român, județul Bihor. Activitatea principală este „Creșterea păsărilor” (cod CAEN 0147). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,9 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 346 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,5 mil lei la 9,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 mai 2008.
Date de identificare
- CUI
- 23940316
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008001390052
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 mai 2008
- EUID
- ROONRC.J2008001390052
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 27.05.2008
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Salonta
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,9 mil lei
- Profit net
- 346 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 2,3 mil lei
- Datorii
- 6,1 mil lei
- Active totale
- 20,2 mil lei
- Marjă netă
- 3,5%
- Cifră / angajat
- 898 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,8 mil | 7,2 mil | 6,7 mil | 7,7 mil | 6,7 mil | 7,5 mil | 9,4 mil | 10,6 mil | 9,2 mil | 9,9 mil |
| Venituri totale | 8,3 mil | 9 mil | 8 mil | 8,7 mil | 8,2 mil | 9 mil | 11,6 mil | 12,1 mil | 10,7 mil | 11,1 mil |
| Cheltuieli totale | 8 mil | 8,3 mil | 7,9 mil | 8,6 mil | 8 mil | 8,8 mil | 11,1 mil | 11,8 mil | 10,1 mil | 10,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 245 mii | 698 mii | 120 mii | 171 mii | 183 mii | 187 mii | 548 mii | 287 mii | 635 mii | 386 mii |
| Profit / pierdere netă | 210 mii | 597 mii | 103 mii | 148 mii | 159 mii | 161 mii | 477 mii | 276 mii | 545 mii | 346 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 13 | 15 | 13 | 12 | 13 | 13 | 11 | 12 | 11 |
| Active imobilizate | 7,8 mil | 7,4 mil | 6,8 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,1 mil | 6,3 mil | 6,8 mil | 6,8 mil | 7 mil |
| Active circulante | 2,8 mil | 3,3 mil | 3 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 4,4 mil | 3,9 mil | 2,9 mil | 13,1 mil |
| din care stocuri | 137 mii | 74 mii | 613 mii | 571 mii | 509 mii | 389 mii | 482 mii | 627 mii | 113 mii | 336 mii |
| creanțe | 2,6 mil | 3,2 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 3,5 mil | 3,2 mil | 2,8 mil | 12,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 33 mii | 72 mii | 44 mii | 104 mii | 164 mii | 15 mii | 396 mii | 40 mii | 17 mii | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | 20 mii | 16 mii | 12 mii | 12 mii | 9.411 | 7.320 | 4.053 | 699 | — | 168 mii |
| Datorii | 5,6 mil | 5 mil | 3,4 mil | 3,1 mil | 3,1 mil | 3 mil | 5 mil | 5,5 mil | 5 mil | 6,1 mil |
| Venituri în avans | 3,1 mil | 2,8 mil | 3,5 mil | 3,2 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 2 mil | 11,8 mil |
| Capitaluri proprii | 1,9 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | 3 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 2,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 13 din 41 în județul Bihor și locul 131 din 438 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0147 – Creșterea păsărilor.
Firme similare din județul Bihor
- ALFA - CHICKEN S.R.L. · Aleșd14,6 mil lei · 16 ang.
- AVICOLA REPRODUCȚIE S.R.L. · Oradea14,5 mil lei · 10 ang.
- NUTRIPUI SRL · Oradea14,1 mil lei · 40 ang.
- MADAVIA SRL · Sânnicolau Român10,3 mil lei · 12 ang.
- P.V.M. TRANS SRL · Oradea9,7 mil lei · 28 ang.
- RAMANISAL SRL · Salonta5,7 mil lei · 1 ang.
- AGRODI VITALIS SRL · Oradea5,5 mil lei · 7 ang.
- AVIAFARM INVEST SRL · Ciumeghiu5,3 mil lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0147 – Creșterea păsărilor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre AVISIM SRL
Care este CUI-ul firmei AVISIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AVISIM SRL este 23940316, iar codul de TVA este RO23940316. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001390052, iar codul EUID este ROONRC.J2008001390052.
Unde are sediul AVISIM SRL?
Sediul social al firmei AVISIM SRL este în Sat Sânnicolau Român, Comuna Sânnicolau Român, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AVISIM SRL?
Activitatea principală a firmei AVISIM SRL este „Creșterea păsărilor”, cod CAEN 0147. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AVISIM SRL?
AVISIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AVISIM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0359 *** 775). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AVISIM SRL?
În 2025, AVISIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,9 mil lei și un profit net de 346 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AVISIM SRL plătitoare de TVA?
Da. AVISIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 mai 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.