AVANZA SOLUTII SRL
CALEA LUI TRAIAN, bl. 3, sc. C, ap. 10, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 7,8 mil lei, profit net 286 mii lei, 25 angajați.
Despre AVANZA SOLUTII SRL
AVANZA SOLUTII SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2007 cu numărul J2007000482388 și codul unic de înregistrare (CUI) 21740133, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic” (cod CAEN 2825). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,8 mil lei (+147% față de 2024), un profit net de 286 mii lei și 25 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,4 mil lei la 7,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 mai 2007.
Date de identificare
- CUI
- 21740133
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000482388
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 mai 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000482388
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 16.05.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,8 mil lei
- Profit net
- 286 mii lei
- Angajați (medie)
- 25
- Capitaluri proprii
- 5,3 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 6,9 mil lei
- Marjă netă
- 3,7%
- Cifră / angajat
- 311 mii lei
+147% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,3 mil | 3,8 mil | 3,1 mil | 3,5 mil | 4,8 mil | 3,4 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 3,1 mil | 7,8 mil |
| Venituri totale | 3,4 mil | 3,9 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 4,8 mil | 3,8 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 7,6 mil |
| Cheltuieli totale | 3,3 mil | 3,8 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 3,3 mil | 2,5 mil | 1,3 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 7,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 40 mii | 57 mii | 482 mii | 828 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 298 mii | 279 mii | 422 mii | 353 mii |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 43 mii | 465 mii | 793 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 284 mii | 264 mii | 346 mii | 286 mii |
| Număr mediu de angajați | 12 | 13 | 14 | 14 | 16 | 15 | 15 | 15 | 17 | 25 |
| Active imobilizate | 136 mii | 249 mii | 298 mii | 327 mii | 250 mii | 498 mii | 587 mii | 581 mii | 565 mii | 799 mii |
| Active circulante | 2,5 mil | 3,4 mil | 4,4 mil | 4,6 mil | 3,4 mil | 4,8 mil | 5,1 mil | 4,5 mil | 6,9 mil | 6,1 mil |
| din care stocuri | 2.838 | 38 mii | 2.046 | — | — | — | 911 mii | 1,9 mil | 3,4 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 1,3 mil | 2,2 mil | 1,7 mil | 2,9 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,1 mil | 1,2 mil | 2,7 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,8 mil | 1,9 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 3,1 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | 2.886 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 2,5 mil | 3,5 mil | 4,1 mil | 4 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 395 mii | 2,5 mil | 1,6 mil |
| Capitaluri proprii | 154 mii | 197 mii | 662 mii | 990 mii | 2,4 mil | 4 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 5,1 mil | 5,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 2 în județul Vâlcea și locul 25 din 109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2825 – Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic.
Firme similare din județul Vâlcea
- SILVIA SRL · Țepești (com. Tetoiu)2,8 mil lei · 14 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2825 – Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
- 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Întrebări frecvente despre AVANZA SOLUTII SRL
Care este CUI-ul firmei AVANZA SOLUTII SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AVANZA SOLUTII SRL este 21740133, iar codul de TVA este RO21740133. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000482388, iar codul EUID este ROONRC.J2007000482388.
Unde are sediul AVANZA SOLUTII SRL?
Sediul social al firmei AVANZA SOLUTII SRL este în CALEA LUI TRAIAN, bl. 3, sc. C, ap. 10, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AVANZA SOLUTII SRL?
Activitatea principală a firmei AVANZA SOLUTII SRL este „Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic”, cod CAEN 2825. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AVANZA SOLUTII SRL?
AVANZA SOLUTII SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AVANZA SOLUTII SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AVANZA SOLUTII SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Râmnicu Vâlcea sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AVANZA SOLUTII SRL?
În 2025, AVANZA SOLUTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,8 mil lei și un profit net de 286 mii lei, cu 25 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AVANZA SOLUTII SRL plătitoare de TVA?
Da. AVANZA SOLUTII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 mai 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.