AUTOGARA COM SRL
Str. PETROLISTULUI, Municipiul Câmpina, Prahova
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 12,6 mil lei, profit net 119 mii lei, 73 angajați.
Despre AUTOGARA COM SRL
AUTOGARA COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 1999 cu numărul J1999000955292 și codul unic de înregistrare (CUI) 12501862, cu sediul în Câmpina, județul Prahova. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic” (cod CAEN 4931). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,6 mil lei (-14% față de 2024), un profit net de 119 mii lei și 73 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 11 mil lei la 12,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2000.
Date de identificare
- CUI
- 12501862
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000955292
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 decembrie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000955292
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.05.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,6 mil lei
- Profit net
- 119 mii lei
- Angajați (medie)
- 73
- Capitaluri proprii
- 4,1 mil lei
- Datorii
- 6,5 mil lei
- Active totale
- 10,6 mil lei
- Marjă netă
- 0,9%
- Cifră / angajat
- 173 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,3 mil | 6,5 mil | 7,4 mil | 7,9 mil | 8,2 mil | 11 mil | 14,4 mil | 14,8 mil | 14,8 mil | 12,6 mil |
| Venituri totale | 6,5 mil | 6,5 mil | 7,4 mil | 8,1 mil | 8,4 mil | 11,8 mil | 14,6 mil | 14,9 mil | 15 mil | 13,7 mil |
| Cheltuieli totale | 6,4 mil | 6,5 mil | 7,4 mil | 8 mil | 8,2 mil | 10,9 mil | 13,9 mil | 14,2 mil | 14,8 mil | 13,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 44 mii | 67 mii | 59 mii | 97 mii | 222 mii | 872 mii | 684 mii | 714 mii | 181 mii | 156 mii |
| Profit / pierdere netă | 34 mii | 55 mii | 49 mii | 80 mii | 186 mii | 850 mii | 570 mii | 591 mii | 140 mii | 119 mii |
| Număr mediu de angajați | 65 | 78 | 69 | 66 | 75 | 83 | 76 | 82 | — | 73 |
| Active imobilizate | 3,1 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 3 mil | 2,9 mil | 3,4 mil | 8 mil | 8,4 mil | 7,2 mil | 6,4 mil |
| Active circulante | 1,4 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 3,8 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 4,7 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 325 mii | 470 mii | 388 mii | 441 mii | 476 mii | 765 mii | 684 mii | 983 mii | 577 mii | 550 mii |
| creanțe | 1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 4,1 mil | 3,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 69 mii | 25 mii | 72 mii | 146 mii | 973 mii | 259 mii | 704 mii | 6.351 | 26 mii | 11 mii |
| Cheltuieli în avans | 55 mii | 72 mii | 72 mii | 87 mii | 57 mii | 57 mii | 57 mii | 57 mii | 57 mii | 57 mii |
| Datorii | 3,1 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,8 mil | 4,8 mil | 4,4 mil | 8,7 mil | 8,5 mil | 8,1 mil | 6,5 mil |
| Capitaluri proprii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 4,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.100 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 40 în județul Prahova și locul 84 din 1.113 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4931 – Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic.
Firme similare din județul Prahova
- ALS TRANS SRL · Filipeștii De Pădure18,3 mil lei · 65 ang.
- SAPUNARI SERV SRL · Fulga De Sus (com. Fulga)5,7 mil lei · 25 ang.
- BRANDY PRAHOVA SRL · Potigrafu (com. Gorgota)4,1 mil lei · 20 ang.
- PIDES TRANS SRL · Plopeni (com. Dumbrăvești)3,8 mil lei · 18 ang.
- BETELS SRL · Ploiești2,4 mil lei · 5 ang.
- ȘTEFI MAR INTERSPEED SRL · Ceptura De Jos (com. Ceptura)2,1 mil lei · 7 ang.
- MCF IMPEX PRODUCTIE CONSTRUCTII IMPORT EXPORT SRL · Șirna2 mil lei · 10 ang.
- TIZZIANA SRL · Ariceștii Rahtivani1,8 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 14 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1736/105/202508.10.2026
pretentii
Curtea de Apel Ploiesti · Apel · Asigurări sociale · calitate: Intimat Reclamant
- 3779/204/202520.07.2026
pretenţii
Tribunalul Prahova · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 34740/197/202402.09.2025
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Brasov · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Petent
- 19177/281/202519.08.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 7212/204/202530.07.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 5362/62/2024/a1.527.05.2025
abţinere
Tribunalul Brasov · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 1736/105/202520.05.2025
pretentii
Tribunalul Prahova · Fond · Asigurări sociale · calitate: Reclamant
- 3779/204/202525.04.2025
pretenţii
Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3189/204/202507.04.2025
validare poprire DS EX 348/2014
Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 34740/197/202419.12.2024
anulare proces verbal de contravenţie PBVX 0574390/18.11.2024
Judecătoria Brasov · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4931 – Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre AUTOGARA COM SRL
Care este CUI-ul firmei AUTOGARA COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AUTOGARA COM SRL este 12501862, iar codul de TVA este RO12501862. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000955292, iar codul EUID este ROONRC.J1999000955292.
Unde are sediul AUTOGARA COM SRL?
Sediul social al firmei AUTOGARA COM SRL este în Str. PETROLISTULUI, Municipiul Câmpina, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AUTOGARA COM SRL?
Activitatea principală a firmei AUTOGARA COM SRL este „Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic”, cod CAEN 4931. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AUTOGARA COM SRL?
AUTOGARA COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 1999, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AUTOGARA COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 414). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AUTOGARA COM SRL?
În 2025, AUTOGARA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,6 mil lei și un profit net de 119 mii lei, cu 73 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AUTOGARA COM SRL plătitoare de TVA?
Da. AUTOGARA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.