AUTO-RECORD SRL
Str. REGIMENT 11 SIRET, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 118 mii lei, profit net 14 mii lei, 3 angajați.
Despre AUTO-RECORD SRL
AUTO-RECORD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 1991 cu numărul J1991000932176 și codul unic de înregistrare (CUI) 1652053, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a” (cod CAEN 4939). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 118 mii lei (-94% față de 2024), un profit net de 14 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,2 mil lei la 118 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 1652053
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000932176
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iulie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000932176
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.09.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 118 mii lei
- Profit net
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 943 mii lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 11,6%
- Cifră / angajat
- 39 mii lei
-94% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 94% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5 mil | 5 mil | 5,5 mil | 5,9 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 5,5 mil | 5,3 mil | 2,1 mil | 118 mii |
| Venituri totale | 5,1 mil | 5 mil | 5,5 mil | 6 mil | 4,1 mil | 4,3 mil | 5,6 mil | 5,4 mil | 2,7 mil | 326 mii |
| Cheltuieli totale | 5 mil | 5 mil | 5,5 mil | 5,9 mil | 4 mil | 4,4 mil | 5,5 mil | 5,3 mil | 3,7 mil | 303 mii |
| Profit / pierdere brută | 23 mii | 47 mii | 54 mii | 90 mii | 23 mii | -87 mii | 42 mii | 118 mii | -992 mii | 23 mii |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | 39 mii | 44 mii | 73 mii | 22 mii | -87 mii | 42 mii | 117 mii | -1,1 mil | 14 mii |
| Număr mediu de angajați | 75 | 76 | 71 | 68 | 62 | 62 | 0 | 47 | — | 3 |
| Active imobilizate | 2,9 mil | 2,5 mil | 3,2 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2 mil | 533 mii | 500 mii |
| Active circulante | 902 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,7 mil |
| din care stocuri | 61 mii | 67 mii | 52 mii | 32 mii | 20 mii | 46 mii | 12 mii | 16 mii | 0 | — |
| creanțe | 274 mii | 286 mii | 279 mii | 288 mii | 272 mii | 296 mii | 320 mii | 389 mii | 42 mii | 4 |
| casa și conturi la bănci | 568 mii | 723 mii | 802 mii | 740 mii | 729 mii | 740 mii | 836 mii | 1 mil | 1,7 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli în avans | 243 mii | 315 mii | 278 mii | 293 mii | 254 mii | 256 mii | 258 mii | 272 mii | 0 | 1.465 |
| Datorii | 2,1 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 0 | 0 | 8.313 | 6.275 | 4.824 | 3.374 |
| Capitaluri proprii | 1,9 mil | 2 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2 mil | 2,1 mil | 929 mii | 943 mii |
| din care capital subscris vărsat | 212 mii | 212 mii | 212 mii | 212 mii | 212 mii | 212 mii | 212 mii | 212 mii | 212 mii | 212 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 31 din 57 în județul Galați și locul 2.229 din 3.967 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Firme similare din județul Galați
- MAURVICTORYAUTO2011 S.R.L. · Galați132 mii lei · 1 ang.
- SARFADUAD SRL · Tecuci127 mii lei · 1 ang.
- AUTOLINE CAR SRL · Galați122 mii lei · 2 ang.
- DUTU RIDESHARING ECO DRIVE S.R.L. · Galați116 mii lei · 1 ang.
- TRANSPORT LIVE S.R.L. · Galați115 mii lei · 4 ang.
- UNIDABTOUR SRL · Galați113 mii lei · 1 ang.
- GODRA DRIVE S.R.L. · Galați111 mii lei · 1 ang.
- NICOMIDA S.R.L. · Galați100 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 24234/233/202411.03.2026
acţiune în constatare pretenţii
Tribunalul Galati · Fond · Litigii de muncă · calitate: Reclamant
- 24234/233/202418.11.2024
acţiune în constatare
Judecătoria Galati · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 2203/121/202416.07.2024
calcul drepturi salariale
Tribunalul Galati · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 3506/121/202218.04.2024
anulare act administrativ
Curtea de Apel Galati · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 4069/121/202229.02.2024
anulare act emis de autorităţi publice locale
Curtea de Apel Galati · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 4069/121/202203.11.2022
anulare act emis de autorităţi publice locale HCL nr. 250/29.08.2022
Tribunalul Galati · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 3506/121/202228.09.2022
anulare act administrativ suspendare executare act administrativ - Hotărârea nr. 206/29.06.2022
Tribunalul Galati · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre AUTO-RECORD SRL
Care este CUI-ul firmei AUTO-RECORD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AUTO-RECORD SRL este 1652053, iar codul de TVA este RO1652053. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000932176, iar codul EUID este ROONRC.J1991000932176.
Unde are sediul AUTO-RECORD SRL?
Sediul social al firmei AUTO-RECORD SRL este în Str. REGIMENT 11 SIRET, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AUTO-RECORD SRL?
Activitatea principală a firmei AUTO-RECORD SRL este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a”, cod CAEN 4939. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AUTO-RECORD SRL?
AUTO-RECORD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AUTO-RECORD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 232). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AUTO-RECORD SRL?
În 2025, AUTO-RECORD SRL a raportat o cifră de afaceri de 118 mii lei și un profit net de 14 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AUTO-RECORD SRL plătitoare de TVA?
Da. AUTO-RECORD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.