ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.
Plăieșului, et. 1, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 108 mii lei, 11 angajați.
Despre ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.
ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 2022 cu numărul J27/141/2022 și codul unic de înregistrare (CUI) 45579485, cu sediul în Piatra Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+15% față de 2024), un profit net de 108 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 807 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 45579485
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/141/2022
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 februarie 2022
- EUID
- ROONRC.J27/141/2022
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.03.2022
din 01.03.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 108 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 415 mii lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 6%
- Cifră / angajat
- 164 mii lei
+15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 807 mii | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 807 mii | 1,8 mil | 2,3 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 465 mii | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 342 mii | 619 mii | 204 mii | 128 mii |
| Profit / pierdere netă | 334 mii | 602 mii | 170 mii | 108 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 9 | 10 | 11 |
| Active imobilizate | 0 | 16 mii | 49 mii | 42 mii |
| Active circulante | 668 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 0 | 1.460 | 851 mii | 797 mii |
| creanțe | 644 mii | 905 mii | 645 mii | 804 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 271 mii | 431 mii | 173 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 50 mii | — | 769 |
| Datorii | 334 mii | 319 mii | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Venituri în avans | 0 | — | 9.616 | 124 mii |
| Capitaluri proprii | 334 mii | 925 mii | 807 mii | 415 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 38 în județul Neamț și locul 490 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul Neamț
- FORST-BETRIEB NYCU S.R.L. · Dolhești (com. Pipirig)2,7 mil lei · 13 ang.
- ALPITOUR SRL · Piatra Neamț2,6 mil lei · 11 ang.
- ECOOMED MI S.R.L. · Curechistea (com. Grumăzești)2,4 mil lei · 7 ang.
- BREMAD NEAMT S.R.L. · Drăgănești2,2 mil lei · 19 ang.
- URBAN MONTAJE S.R.L. · Piatra Neamț2 mil lei · 4 ang.
- APD UTILAJE NEAMT S.R.L. · Săcălușești (com. Agapia)2 mil lei · 10 ang.
- AFG SERV COMPANY SRL · Piatra Neamț1,8 mil lei · 8 ang.
- SVB OVEN BUILDING S.R.L. · Gîrcina1,1 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 158/110/202431.07.2024
concordat preventiv
Curtea de Apel Bacau · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
- 3319 Repararea altor echipamente
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L. este 45579485, iar codul de TVA este RO45579485. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/141/2022, iar codul EUID este ROONRC.J27/141/2022.
Unde are sediul ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L. este în Plăieșului, et. 1, Municipiul Piatra Neamț, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L. este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 41 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 792). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 108 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ATLAS PRO CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.