ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL
GHEABA, Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova
În 2024: cifra de afaceri 522 mii lei, profit net 56 mii lei, 1 angajați.
Despre ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL
ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 august 2014 cu numărul J29/1128/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33492783, cu sediul în Gheaba (com. Măneciu), județul Prahova. Activitatea principală este „Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții” (cod CAEN 1623). Firma are 12 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 522 mii lei (+18% față de 2023), un profit net de 56 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2016 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 105 mii lei la 522 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 33492783
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/1128/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 august 2014
- EUID
- ROONRC.J29/1128/2014
- Cod poștal
- 107361
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 27.03.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 522 mii lei
- Profit net
- 56 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 594 mii lei
- Datorii
- 106 mii lei
- Active totale
- 700 mii lei
- Marjă netă
- 10,7%
- Cifră / angajat
- 522 mii lei
+18% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 105 mii | — | — | 125 mii | 443 mii | 522 mii |
| Venituri totale | 114 mii | 0 | 0 | 125 mii | 444 mii | 523 mii |
| Cheltuieli totale | 88 mii | 4.331 | — | 245 mii | 303 mii | 457 mii |
| Profit / pierdere brută | 26 mii | -4.331 | 0 | -120 mii | 141 mii | 66 mii |
| Profit / pierdere netă | 25 mii | -4.331 | 0 | -121 mii | 137 mii | 56 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 1 | — | 6 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | -235 | — |
| Active circulante | 26 mii | 25 mii | 25 mii | 68 mii | 586 mii | 700 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 23 mii | — | 1.535 |
| creanțe | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 502 mii | 586 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.119 | 200 | 200 | 19 mii | 84 mii | 108 mii |
| Datorii | 31 mii | 34 mii | 34 mii | 197 mii | 12 mii | 106 mii |
| Capitaluri proprii | -4.475 | -8.805 | -8.805 | -129 mii | 573 mii | 594 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 600 | 600 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 33 în județul Prahova și locul 288 din 852 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 1623 – Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții.
Firme similare din județul Prahova
- PORTA SERV SRL · Miroslavești (com. Puchenii Mari)917 mii lei · 1 ang.
- HANNELORE IMPEX SRL · Câmpina797 mii lei · 9 ang.
- BIVOTI CONST SRL · Ocina De Jos (com. Adunați)352 mii lei · 5 ang.
- ASFMOB CREATIV SRL · Făcăieni (com. Măneciu)325 mii lei · 2 ang.
- RAMOS PREST DESIGN SRL · Ploiești305 mii lei · 2 ang.
- COTIDOR PROD SRL · Valea Doftanei296 mii lei · 1 ang.
- STEFARCWOOD S.R.L. · Bănești224 mii lei · 3 ang.
- RAMOS G IMPEX SRL · Ploiești129 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1623 – Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL
Care este CUI-ul firmei ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL este 33492783. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/1128/2014, iar codul EUID este ROONRC.J29/1128/2014.
Unde are sediul ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL?
Sediul social al firmei ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL este în GHEABA, Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova, Gheaba (com. Măneciu), județul Prahova, cod poștal 107361, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL?
Activitatea principală a firmei ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL este „Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții”, cod CAEN 1623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL?
ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 august 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Gheaba (com. Măneciu) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL?
În 2024, ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 522 mii lei și un profit net de 56 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ASE BUILDING CONSTRUCTION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.