ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.
REMECIOARA, Sat Remecioara, Comuna Remetea Chioarului, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 4.000 lei, profit net 16 lei.
Despre ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.
ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2021 cu numărul J24/1328/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 44711366, cu sediul în Remecioara (com. Remetea Chioarului), județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4.000 lei (-72% față de 2024), un profit net de 16 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2.100 lei la 4.000 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 44711366
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/1328/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 august 2021
- EUID
- ROONRC.J24/1328/2021
- Cod poștal
- 437234
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4.000 lei
- Profit net
- 16 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 7.904 lei
- Datorii
- 202 lei
- Active totale
- 8.106 lei
- Marjă netă
- 0,4%
-72% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 72% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.100 | 4.000 | 2.500 | 14 mii | 4.000 |
| Venituri totale | 2.100 | 4.000 | 2.500 | 14 mii | 4.000 |
| Cheltuieli totale | — | — | 2.861 | 12 mii | 3.981 |
| Profit / pierdere brută | 2.100 | 4.000 | -361 | 2.527 | 19 |
| Profit / pierdere netă | 2.037 | 3.880 | -361 | 2.131 | 16 |
| Active circulante | 2.300 | 6.120 | 5.756 | 8.214 | 8.106 |
| din care stocuri | — | — | — | 3.255 | 5.095 |
| creanțe | — | — | 132 | 432 | 605 |
| casa și conturi la bănci | — | 6.120 | 5.624 | 4.527 | 2.406 |
| Datorii | 63 | 3 | 0 | 327 | 202 |
| Capitaluri proprii | 2.237 | 6.117 | 5.756 | 7.887 | 7.904 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 530 din 548 în județul Maramureș și locul 15.687 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Maramureș
- OCTAROM GRANDCONSTRUCT S.R.L. · Sighetu Marmației4.362 lei · 1 ang.
- OLD HAPPY HOME S.R.L. · Cavnic4.202 lei · 1 ang.
- TERA TIM REAL CONTRACT S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)4.200 lei · 1 ang.
- HORTEA ALEXANDRU IANIS S.R.L. · Baia Mare4.000 lei · 1 ang.
- DARNAT GENERAL CONSTRUCT S.R.L. · Asuaju De Jos (com. Asuaju De Sus)3.700 lei · 1 ang.
- LEMN CONSTRUCT MARAMU S.R.L. · Poienile Izei3.650 lei · 1 ang.
- STROYHOUSE S.R.L. · Copalnic-Mănăștur3.500 lei · 0 ang.
- GREEN POWER MANAGE SRL · Baia Mare3.333 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Întrebări frecvente despre ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L. este 44711366. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/1328/2021, iar codul EUID este ROONRC.J24/1328/2021.
Unde are sediul ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L. este în REMECIOARA, Sat Remecioara, Comuna Remetea Chioarului, Maramureș, Remecioara (com. Remetea Chioarului), județul Maramureș, cod poștal 437234, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.?
ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Remecioara (com. Remetea Chioarului) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.000 lei și un profit net de 16 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ARTȘUT CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.