ART-DENT 2003 SRL
Str. Elev Ștefănescu Ștefan, bl. 449, sc. 1, et. P, ap. 8, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 362 mii lei, profit net 24 mii lei, 3 angajați.
Despre ART-DENT 2003 SRL
ART-DENT 2003 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2003 cu numărul J2003000989409 și codul unic de înregistrare (CUI) 15151559, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 362 mii lei (+26% față de 2024), un profit net de 24 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 136 mii lei la 362 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15151559
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000989409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 ianuarie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000989409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 362 mii lei
- Profit net
- 24 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 53 mii lei
- Datorii
- 52 mii lei
- Active totale
- 105 mii lei
- Marjă netă
- 6,5%
- Cifră / angajat
- 121 mii lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 92 mii | 104 mii | 125 mii | 106 mii | 125 mii | 136 mii | 185 mii | 233 mii | 288 mii | 362 mii |
| Venituri totale | 92 mii | 106 mii | 125 mii | 106 mii | 137 mii | 136 mii | 186 mii | 233 mii | 288 mii | 363 mii |
| Cheltuieli totale | 80 mii | 87 mii | 98 mii | 86 mii | 110 mii | 109 mii | 128 mii | 150 mii | 273 mii | 329 mii |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | 19 mii | 27 mii | 20 mii | 26 mii | 26 mii | 58 mii | 83 mii | 15 mii | 34 mii |
| Profit / pierdere netă | 11 mii | 18 mii | 26 mii | 19 mii | 25 mii | 25 mii | 56 mii | 81 mii | 8.123 | 24 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 17 mii | 15 mii | 13 mii | 11 mii | 14 mii | 15 mii | 12 mii | 21 mii | 20 mii | 29 mii |
| Active circulante | 26 mii | 34 mii | 39 mii | 42 mii | 40 mii | 43 mii | 51 mii | 73 mii | 74 mii | 75 mii |
| din care stocuri | 18 mii | 21 mii | 22 mii | 27 mii | 22 mii | 23 mii | 23 mii | 33 mii | 40 mii | 42 mii |
| creanțe | — | — | 130 | 159 | 172 | 130 | 130 | 130 | 443 | 130 |
| casa și conturi la bănci | 8.827 | 13 mii | 17 mii | 15 mii | 18 mii | 19 mii | 27 mii | 40 mii | 33 mii | 34 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 120 | — | — | — | — | — | 61 | 66 |
| Datorii | 19 mii | 16 mii | 13 mii | 9.858 | 6.345 | 5.322 | 6.815 | 11 mii | 14 mii | 52 mii |
| Capitaluri proprii | 25 mii | 33 mii | 40 mii | 43 mii | 47 mii | 53 mii | 56 mii | 83 mii | 80 mii | 53 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 980 din 2.403 în județul București și locul 3.908 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul București
- LS DINȚIIMEI SRL · București Sector 2364 mii lei · 2 ang.
- AVICENA DENT S.R.L. · București Sector 4364 mii lei · 1 ang.
- DRAURA DENT CARE S.R.L. · București Sector 2363 mii lei · 3 ang.
- DENTMED - BLUE SRL · București Sector 6362 mii lei · 3 ang.
- ELITE PERIODENT S.R.L. · București Sector 1361 mii lei · 1 ang.
- VAL FAMILY DENT SRL · București Sector 4361 mii lei · 1 ang.
- ENDO VISION SRL · București Sector 3360 mii lei · 1 ang.
- DENTAL THERAPY ZONE S.R.L. · București Sector 3360 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 8623 Activități de asistență stomatologică
Întrebări frecvente despre ART-DENT 2003 SRL
Care este CUI-ul firmei ART-DENT 2003 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ART-DENT 2003 SRL este 15151559. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000989409, iar codul EUID este ROONRC.J2003000989409.
Unde are sediul ART-DENT 2003 SRL?
Sediul social al firmei ART-DENT 2003 SRL este în Str. Elev Ștefănescu Ștefan, bl. 449, sc. 1, et. P, ap. 8, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ART-DENT 2003 SRL?
Activitatea principală a firmei ART-DENT 2003 SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623.
Când a fost înființată ART-DENT 2003 SRL?
ART-DENT 2003 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ART-DENT 2003 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 354). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ART-DENT 2003 SRL?
În 2025, ART-DENT 2003 SRL a raportat o cifră de afaceri de 362 mii lei și un profit net de 24 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ART-DENT 2003 SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ART-DENT 2003 SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.