ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.
Bechet, Sat Mitocași, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 2,8 mil lei, profit net 16 mii lei, 1 angajați.
Despre ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.
ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2022 cu numărul J2022000172336 și codul unic de înregistrare (CUI) 45521530, cu sediul în Mitocași (com. Mitocu Dragomirnei), județul Suceava. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (+165% față de 2024), un profit net de 16 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 472 mii lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 45521530
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022000172336
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 ianuarie 2022
- EUID
- ROONRC.J2022000172336
- Cod poștal
- 727368
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.09.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,8 mil lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 364 mii lei
- Datorii
- 843 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 0,6%
- Cifră / angajat
- 2,8 mil lei
+165% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 472 mii | 2,8 mil | 1,1 mil | 2,8 mil |
| Venituri totale | 557 mii | 3 mil | 1,1 mil | 2,6 mil |
| Cheltuieli totale | 515 mii | 2,7 mil | 1 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 42 mii | 287 mii | 63 mii | 25 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 260 mii | 50 mii | 16 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | — | 124 mii | 87 mii | 368 mii |
| Active circulante | 791 mii | 1,5 mil | 2 mil | 837 mii |
| din care stocuri | 695 mii | 973 mii | 1,6 mil | 256 mii |
| creanțe | 83 mii | 349 mii | 330 mii | 580 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 128 mii | 24 mii | 634 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 1.228 |
| Datorii | 754 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 843 mii |
| Capitaluri proprii | 37 mii | 297 mii | 347 mii | 364 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 107 din 593 în județul Suceava și locul 3.345 din 19.584 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Suceava
- MASTRA CONSTRUCT SRL · Marginea3 mil lei · 12 ang.
- TIMOFICIUC IMOBILIARE S.R.L. · Pătrăuți3 mil lei · 0 ang.
- SANGRADA INVEST SRL · Suceava2,9 mil lei · 1 ang.
- FILIP CON IMOBILIARE S.R.L. · Bosanci2,9 mil lei · 1 ang.
- BAUMAN CDI S.R.L. · Suceava2,8 mil lei · 10 ang.
- NOPPE CONSTRUCT SRL · Rădăuți2,7 mil lei · 3 ang.
- BOK DESIGN & BUILD S.R.L. · Rădăuți2,7 mil lei · 1 ang.
- ALMA TEAM CONSTRUCT S.R.L. · Șcheia2,7 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Întrebări frecvente despre ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. este 45521530, iar codul de TVA este RO45521530. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022000172336, iar codul EUID este ROONRC.J2022000172336.
Unde are sediul ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. este în Bechet, Sat Mitocași, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava, Mitocași (com. Mitocu Dragomirnei), județul Suceava, cod poștal 727368, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.?
ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 990). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și un profit net de 16 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.