ARMF-RIZ SRL
Str. GENERAL MAGHERU, bl. G, et. P, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 1.208 lei, pierdere netă 6.146 lei, 0 angajați.
Despre ARMF-RIZ SRL
ARMF-RIZ SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1991 cu numărul J38/401/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 1469618, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină” (cod CAEN 9522). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1.208 lei (-27% față de 2024), o pierdere netă de 6.146 lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2.090 lei la 1.208 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 1469618
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/401/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iunie 1991
- EUID
- ROONRC.J38/401/1991
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1.208 lei
- Pierdere netă
- 6.146 lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- -4.506 lei
- Datorii
- 56 mii lei
- Active totale
- 52 mii lei
- Marjă netă
- -508,8%
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (109%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.150 | 1.738 | 1.310 | 2.185 | 2.323 | 2.090 | 1.438 | 1.395 | 1.651 | 1.208 |
| Venituri totale | 1.151 | 1.739 | 1.311 | 2.186 | 2.324 | 2.091 | 1.439 | 1.396 | 1.652 | 1.209 |
| Cheltuieli totale | 5.418 | 4.910 | 7.047 | 5.928 | 4.448 | 6.343 | 6.207 | 6.287 | 6.838 | 7.355 |
| Profit / pierdere brută | -4.267 | -3.171 | -5.736 | -3.742 | -2.124 | -4.252 | -4.768 | -4.891 | -5.186 | -6.146 |
| Profit / pierdere netă | -4.302 | -3.223 | -5.775 | -3.808 | -2.193 | -4.315 | -4.811 | -4.891 | -5.186 | -6.146 |
| Active imobilizate | 69 mii | 66 mii | 64 mii | 62 mii | 63 mii | 61 mii | 58 mii | 56 mii | 54 mii | 51 mii |
| Active circulante | 682 | 688 | 739 | 723 | 741 | 1.272 | 940 | 656 | 688 | 663 |
| casa și conturi la bănci | 682 | 688 | 739 | 723 | 741 | 1.272 | 940 | 656 | 688 | 663 |
| Datorii | 33 mii | 35 mii | 38 mii | 40 mii | 43 mii | 46 mii | 48 mii | 50 mii | 53 mii | 56 mii |
| Capitaluri proprii | 36 mii | 33 mii | 27 mii | 23 mii | 21 mii | 17 mii | 12 mii | 6.825 | 1.639 | -4.506 |
| din care capital subscris vărsat | 258 | 258 | 258 | 258 | 258 | 258 | 258 | 258 | 258 | 258 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 11 în județul Vâlcea și locul 435 din 439 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9522 – Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină.
Firme similare din județul Vâlcea
- BOGDAN MSR S.R.L. · Râmnicu Vâlcea56 mii lei · 1 ang.
- TONINIC SRL · Călimănești55 mii lei · 0 ang.
- ARGESIS SERVICE SRL · Râmnicu Vâlcea55 mii lei · 0 ang.
- FRIGOMAR SRL · Râmnicu Vâlcea42 mii lei · 0 ang.
- ARTEXIM SRL · Râmnicu Vâlcea13 mii lei · 1 ang.
- MARVIK SERV SRL · Nemoiu (com. Amărăști)12 mii lei · 0 ang.
- FLAVI SRL · Râmnicu Vâlcea3.280 lei · 0 ang.
- EDDIMAR CHECK & RESTORE S.R.L. · Marcea (com. Ionești)1.100 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9522 – Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre ARMF-RIZ SRL
Care este CUI-ul firmei ARMF-RIZ SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARMF-RIZ SRL este 1469618. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/401/1991, iar codul EUID este ROONRC.J38/401/1991.
Unde are sediul ARMF-RIZ SRL?
Sediul social al firmei ARMF-RIZ SRL este în Str. GENERAL MAGHERU, bl. G, et. P, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARMF-RIZ SRL?
Activitatea principală a firmei ARMF-RIZ SRL este „Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină”, cod CAEN 9522. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARMF-RIZ SRL?
ARMF-RIZ SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARMF-RIZ SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 625). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARMF-RIZ SRL?
În 2025, ARMF-RIZ SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.208 lei și o pierdere netă de 6.146 lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARMF-RIZ SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ARMF-RIZ SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.