ARITRANS SRL
Com. TELEGA, Sat Telega, Comuna Telega, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 2,9 mil lei, profit net 234 mii lei, 14 angajați.
Despre ARITRANS SRL
ARITRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 noiembrie 2001 cu numărul J2001001028299 și codul unic de înregistrare (CUI) 14313571, cu sediul în Telega, județul Prahova. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,9 mil lei (+9% față de 2024), un profit net de 234 mii lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 2,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14313571
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001001028299
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 noiembrie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001001028299
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.12.2001
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpina
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,9 mil lei
- Profit net
- 234 mii lei
- Angajați (medie)
- 14
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 3,3 mil lei
- Marjă netă
- 8,1%
- Cifră / angajat
- 207 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 2 mil | 2,7 mil | 2,9 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 3 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 3.763 | 51 mii | 93 mii | 26 mii | 83 mii | 140 mii | 575 mii | 119 mii | 271 mii | 292 mii |
| Profit / pierdere netă | 859 | 39 mii | 76 mii | 8.252 | 72 mii | 125 mii | 553 mii | 101 mii | 208 mii | 234 mii |
| Număr mediu de angajați | 13 | 13 | 17 | 20 | 15 | 16 | 14 | 13 | 14 | 14 |
| Active imobilizate | 508 mii | 845 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 941 mii | 1,8 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,9 mil |
| din care stocuri | 121 mii | 136 mii | 155 mii | 51 mii | 74 mii | 182 mii | 177 mii | 227 mii | 241 mii | 279 mii |
| creanțe | 805 mii | 1,5 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 15 mii | 192 mii | -28 mii | 2.465 | 108 mii | -51 mii | -68 mii | -50 mii | 38 mii | 48 mii |
| Cheltuieli în avans | 8.910 | 4.894 | 8.904 | 2.556 | 4.307 | 1.889 | 16 mii | 15 mii | 17 mii | 5.338 |
| Datorii | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 1,6 mil |
| Venituri în avans | — | 450 mii | 378 mii | 551 mii | 458 mii | 364 mii | 271 mii | 178 mii | 85 mii | 47 mii |
| Capitaluri proprii | 217 mii | 257 mii | 332 mii | 340 mii | 412 mii | 537 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 133 din 1.273 în județul Prahova și locul 4.480 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Prahova
- DRAG GEO DEI TRANS S.R.L. · Ploiești3 mil lei · 10 ang.
- OGLEZIS TRANS SRL · Vălenii De Munte3 mil lei · 4 ang.
- ROMIX SPEDITION S.R.L. · Provița De Sus3 mil lei · 7 ang.
- RADIM TRANS SRL · Boldești-Scăeni3 mil lei · 9 ang.
- RACHIBOTRANS S.R.L. · Câmpina2,9 mil lei · 6 ang.
- DAMISVAL FAMILY TRANSPORT SRL · Ghighiu (com. Bărcănești)2,9 mil lei · 12 ang.
- SORTRANS SRL · Boldești-Scăeni2,8 mil lei · 9 ang.
- ASE ROAIR CARGO S.R.L. · Ploiești2,8 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 14 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 4850/105/2024/a106.07.2026
contestaţie împotriva tabelului definitiv
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 3382/204/202615.04.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Campina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 208/311/202614.01.2026
validare poprire DOSAR EXECUTARE CDP5518/2025
Judecătoria Slatina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 9280/204/202522.12.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Tribunalul Prahova · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 9280/204/202506.10.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Campina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 2112/204/202511.03.2025
plângere contravenţională PV SERIA R25 NR.0114460/05.02.2025
Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Petent
- 1079/42/202405.12.2024
pretenţii contestaţie în anulare împotriva dec. nr. 92/24.10.2024 dosar nr. 7752/204/2020 a Curţii de Apel Ploieşti
Curtea de Apel Ploiesti · Contestaţie în anulare - Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Contestator Pârât
- 4850/105/202415.11.2024
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 7114/204/202405.07.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Campina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 3558/204/202404.04.2024
plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP)
Judecătoria Campina · Fond · Penal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 2352 Fabricarea varului și ipsosului
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
Întrebări frecvente despre ARITRANS SRL
Care este CUI-ul firmei ARITRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARITRANS SRL este 14313571, iar codul de TVA este RO14313571. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001001028299, iar codul EUID este ROONRC.J2001001028299.
Unde are sediul ARITRANS SRL?
Sediul social al firmei ARITRANS SRL este în Com. TELEGA, Sat Telega, Comuna Telega, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARITRANS SRL?
Activitatea principală a firmei ARITRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARITRANS SRL?
ARITRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 noiembrie 2001, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARITRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0244 *** 399). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARITRANS SRL?
În 2025, ARITRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,9 mil lei și un profit net de 234 mii lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARITRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. ARITRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.