ARIMATEA SRL
Sat Vadu Crișului, Comuna Vadu Crișului, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 33 mii lei, 5 angajați.
Despre ARIMATEA SRL
ARIMATEA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2009 cu numărul J05/368/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25246656, cu sediul în Vadu Crișului, județul Bihor. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 33 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 959 mii lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 martie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25246656
- Nr. Registrul Comerțului
- J05/368/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 martie 2009
- EUID
- ROONRC.J05/368/2009
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 12.03.2009
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Aleşd
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 33 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 406 mii lei
- Datorii
- 667 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 1,9%
- Cifră / angajat
- 341 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 886 mii | 1,1 mil | 867 mii | 1,1 mil | 839 mii | 959 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 886 mii | 1,3 mil | 868 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 964 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 800 mii | 1,2 mil | 857 mii | 981 mii | 1,1 mil | 936 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 87 mii | 9.723 | 11 mii | 120 mii | 27 mii | 28 mii | 83 mii | 6.552 | 11 mii | 45 mii |
| Profit / pierdere netă | 73 mii | 7.225 | 8.059 | 105 mii | 23 mii | 23 mii | 69 mii | 1.645 | 9.146 | 33 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 104 mii | 143 mii | 594 mii | 613 mii | 430 mii | 449 mii | 303 mii | 541 mii | 425 mii | 369 mii |
| Active circulante | 358 mii | 567 mii | 187 mii | 116 mii | 311 mii | 195 mii | 432 mii | 419 mii | 316 mii | 706 mii |
| din care stocuri | 2.043 | 8.583 | 101 mii | 5.928 | 179 mii | 153 mii | 208 mii | 124 mii | 101 mii | 265 mii |
| creanțe | 24 mii | 28 mii | 42 mii | 52 mii | 109 mii | 32 mii | 150 mii | 76 mii | 151 mii | 262 mii |
| casa și conturi la bănci | 332 mii | 531 mii | 44 mii | 58 mii | 24 mii | 10 mii | 74 mii | 219 mii | 64 mii | 178 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 82 | 19 | 19 | — | — | — |
| Datorii | 311 mii | 551 mii | 614 mii | 456 mii | 420 mii | 301 mii | 323 mii | 572 mii | 343 mii | 667 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 883 | 26 mii | 26 mii | 26 mii | — | 685 | 1.565 |
| Capitaluri proprii | 152 mii | 159 mii | 167 mii | 272 mii | 295 mii | 318 mii | 387 mii | 388 mii | 397 mii | 406 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 223 în județul Bihor și locul 252 din 5.403 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.
Firme similare din județul Bihor
- BENDRE INTERNAȚIONAL GRUP SRL · Roșiori1,9 mil lei · 3 ang.
- GLOBALCAR SRL · Oradea1,9 mil lei · 9 ang.
- B & S TEHNIC CARS SRL · Oradea1,8 mil lei · 7 ang.
- EMAX AUTO S.R.L. · Sânmartin1,8 mil lei · 8 ang.
- BEHR ROMANIA S.R.L. · Munteni (com. Bulz)1,7 mil lei · 3 ang.
- CARSERV ROYAL SRL · Oradea1,6 mil lei · 9 ang.
- DOREX - A & J SRL · Oradea1,5 mil lei · 10 ang.
- SERVICE AUTO MILIAN SRL · Sânmartin1,5 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerț cu alte autovehicule
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre ARIMATEA SRL
Care este CUI-ul firmei ARIMATEA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARIMATEA SRL este 25246656, iar codul de TVA este RO25246656. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/368/2009, iar codul EUID este ROONRC.J05/368/2009.
Unde are sediul ARIMATEA SRL?
Sediul social al firmei ARIMATEA SRL este în Sat Vadu Crișului, Comuna Vadu Crișului, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARIMATEA SRL?
Activitatea principală a firmei ARIMATEA SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARIMATEA SRL?
ARIMATEA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARIMATEA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 754). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARIMATEA SRL?
În 2025, ARIMATEA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 33 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARIMATEA SRL plătitoare de TVA?
Da. ARIMATEA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 martie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.