ARICHCODE S.R.L.
OCTAV ONICESCU, sc. D, et. 4, ap. 14, Municipiul Botoșani, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 296 mii lei, profit net 226 mii lei, 1 angajați.
Despre ARICHCODE S.R.L.
ARICHCODE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2015 cu numărul J7/411/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 35139770, cu sediul în Botoșani, județul Botoșani. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 296 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 226 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 174 mii lei la 296 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35139770
- Nr. Registrul Comerțului
- J7/411/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 octombrie 2015
- EUID
- ROONRC.J7/411/2015
- Cod poștal
- 710117
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 296 mii lei
- Profit net
- 226 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 287 mii lei
- Datorii
- 38 mii lei
- Active totale
- 326 mii lei
- Marjă netă
- 76,5%
- Cifră / angajat
- 296 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 97 mii | 130 mii | 136 mii | 199 mii | 152 mii | 174 mii | 192 mii | 284 mii | 293 mii | 296 mii |
| Venituri totale | 97 mii | 130 mii | 136 mii | 199 mii | 153 mii | 174 mii | 192 mii | 285 mii | 293 mii | 298 mii |
| Cheltuieli totale | 72 mii | 82 mii | 101 mii | 80 mii | 83 mii | 43 mii | 42 mii | 58 mii | 58 mii | 63 mii |
| Profit / pierdere brută | 24 mii | 49 mii | 35 mii | 119 mii | 70 mii | 131 mii | 150 mii | 227 mii | 235 mii | 235 mii |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 48 mii | 34 mii | 115 mii | 66 mii | 126 mii | 147 mii | 224 mii | 226 mii | 226 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 0 | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 6.174 | 3.808 | 7.749 | 8.122 | 40 mii | 35 mii | 19 mii | 4.838 | 7.089 | 3.833 |
| Active circulante | 31 mii | 69 mii | 74 mii | 169 mii | 177 mii | 307 mii | 193 mii | 284 mii | 286 mii | 322 mii |
| creanțe | 2.643 | 51 mii | 59 mii | 121 mii | 157 mii | 304 mii | 192 mii | 265 mii | 263 mii | 300 mii |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 18 mii | 15 mii | 48 mii | 19 mii | 3.198 | 151 | 20 mii | 23 mii | 21 mii |
| Datorii | 5.191 | 3.612 | 2.364 | 1.752 | 1.404 | 1.215 | 3.455 | 3.976 | 5.695 | 38 mii |
| Capitaluri proprii | 32 mii | 69 mii | 79 mii | 176 mii | 215 mii | 341 mii | 208 mii | 285 mii | 287 mii | 287 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 22 din 54 în județul Botoșani și locul 4.081 din 8.295 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Botoșani
- THELIS TECHNOLOGY GROUP S.R.L. · Săveni325 mii lei · 1 ang.
- LOS CALCETINES ROJOS S.R.L. · Botoșani307 mii lei · 1 ang.
- TRASAB SOFT DEVELOPER SRL · Botoșani293 mii lei · 0 ang.
- GENERAL GALACTIC SOLUTIONS S.R.L. · Dorohoi285 mii lei · 1 ang.
- RAVENEYE S.R.L. · Botoșani276 mii lei · 1 ang.
- CHISĂLIȚĂ DENIS-MARIAN IT SERVICES S.R.L. · Stăncești (com. Mihai Eminescu)268 mii lei · 1 ang.
- GREMLIN PROJECTS S.R.L. · Botoșani267 mii lei · 1 ang.
- RADIANT FUTURE STUDIO S.R.L. · Botoșani240 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre ARICHCODE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ARICHCODE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARICHCODE S.R.L. este 35139770. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J7/411/2015, iar codul EUID este ROONRC.J7/411/2015.
Unde are sediul ARICHCODE S.R.L.?
Sediul social al firmei ARICHCODE S.R.L. este în OCTAV ONICESCU, sc. D, et. 4, ap. 14, Municipiul Botoșani, Botoșani, județul Botoșani, cod poștal 710117, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARICHCODE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ARICHCODE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201.
Când a fost înființată ARICHCODE S.R.L.?
ARICHCODE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARICHCODE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 521). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARICHCODE S.R.L.?
În 2025, ARICHCODE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 296 mii lei și un profit net de 226 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARICHCODE S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ARICHCODE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.