APRIA SRL
TĂIETURA TURCULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 1.458 lei.
Despre APRIA SRL
APRIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 2009 cu numărul J12/1520/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25819923, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre” (cod CAEN 5221). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 1.458 lei. Între 2016 și 2019, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,6 mil lei la 14 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 august 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25819923
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/1520/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iulie 2009
- EUID
- ROONRC.J12/1520/2009
- Cod poștal
- 400221
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 03.08.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 1.458 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -3,7 mil lei
- Datorii
- 3,8 mil lei
- Active totale
- 37 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (10178%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,6 mil | 4,9 mil | 5,2 mil | 14 mii | — | — | — | — | — | — |
| Venituri totale | 5,3 mil | 5 mil | 8,3 mil | 14 mii | 16 | 4.229 | 1.773 | 2 | 1.655 | 17 mii |
| Cheltuieli totale | 5 mil | 6 mil | 8,6 mil | 398 mii | 88 mii | 29 mii | 24 mii | 12 mii | 70 mii | 18 mii |
| Profit / pierdere brută | 333 mii | -987 mii | -309 mii | -384 mii | -88 mii | -24 mii | -22 mii | -12 mii | -68 mii | -1.458 |
| Profit / pierdere netă | 318 mii | -987 mii | -309 mii | -384 mii | -88 mii | -24 mii | -22 mii | -12 mii | -68 mii | -1.458 |
| Număr mediu de angajați | 78 | 71 | 71 | 7 | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 2,9 mil | 3,4 mil | 169 mii | 69 mii | 1.344 | 1.011 | 778 | 544 | 13 mii | 7.953 |
| Active circulante | 4,8 mil | 3,4 mil | 3,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 250 mii | 620 mii | 28 mii |
| din care stocuri | 211 mii | 167 mii | 2.602 | — | — | — | — | — | 0 | — |
| creanțe | 3,4 mil | 2,4 mil | 3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 242 mii | 615 mii | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | 1,2 mil | 815 mii | 199 mii | 39 mii | 37 mii | 17 mii | 6.929 | 7.977 | 5.001 | 14 mii |
| Cheltuieli în avans | 75 mii | 62 mii | 2.561 | — | — | — | — | — | 572 | 513 |
| Datorii | 2,7 mil | 2,8 mil | 1,1 mil | 574 mii | 573 mii | 573 mii | 588 mii | 4,5 mil | 4,4 mil | 3,8 mil |
| Capitaluri proprii | 5,1 mil | 4,1 mil | 2,3 mil | 678 mii | 591 mii | 566 mii | 544 mii | -4,3 mil | -3,7 mil | -3,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Cluj
- MULTIPLE BMA S.R.L. · Turda0 lei · 0 ang.
- SERVICII FEROVIARE S.R.L. · Cluj-Napoca0 lei · 1 ang.
- IADROT SRL · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- AUTONES S.R.L. · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- TRACTĂRI ȘI REMORCĂRI KTA S.R.L. · Câmpia Turzii0 lei · 0 ang.
- FSV & JNR S.R.L. · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- NOBLE HORSES CARGO S.R.L. · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- FIRST CHOICE LOGISTICS S.R.L. · Florești0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5221 – Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 4910 Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
- 4920 Transporturi de marfă pe calea ferată
Întrebări frecvente despre APRIA SRL
Care este CUI-ul firmei APRIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei APRIA SRL este 25819923, iar codul de TVA este RO25819923. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1520/2009, iar codul EUID este ROONRC.J12/1520/2009.
Unde are sediul APRIA SRL?
Sediul social al firmei APRIA SRL este în TĂIETURA TURCULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400221, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are APRIA SRL?
Activitatea principală a firmei APRIA SRL este „Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre”, cod CAEN 5221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată APRIA SRL?
APRIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma APRIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 666). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are APRIA SRL?
În 2025, APRIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 1.458 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este APRIA SRL plătitoare de TVA?
Da. APRIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 august 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.