APIVITAS COM SRL
Str. Calea lui Traian, bl. N2, sc. A, ap. 2, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 106 mii lei, profit net 1.727 lei, 1 angajați.
Despre APIVITAS COM SRL
APIVITAS COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 2008 cu numărul J38/969/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24471447, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)” (cod CAEN 2042). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 106 mii lei (-44% față de 2024), un profit net de 1.727 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 97 mii lei la 106 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 septembrie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 24471447
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/969/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 septembrie 2008
- EUID
- ROONRC.J38/969/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 23.09.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 106 mii lei
- Profit net
- 1.727 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 81 mii lei
- Datorii
- 229 mii lei
- Active totale
- 311 mii lei
- Marjă netă
- 1,6%
- Cifră / angajat
- 106 mii lei
-44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 44% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13 mii | 88 mii | 34 mii | 144 mii | 109 mii | 97 mii | 197 mii | 176 mii | 188 mii | 106 mii |
| Venituri totale | 16 mii | 88 mii | 35 mii | 197 mii | 115 mii | 178 mii | 194 mii | 223 mii | 176 mii | 133 mii |
| Cheltuieli totale | 23 mii | 34 mii | 48 mii | 161 mii | 110 mii | 171 mii | 182 mii | 207 mii | 169 mii | 130 mii |
| Profit / pierdere brută | -7.547 | 54 mii | -13 mii | 37 mii | 5.108 | 7.510 | 13 mii | 16 mii | 6.841 | 3.138 |
| Profit / pierdere netă | -7.803 | 51 mii | -14 mii | 32 mii | 1.779 | 3.370 | 8.668 | 14 mii | 4.965 | 1.727 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.421 | 949 | 477 | 99 mii | 82 mii | 97 mii | 81 mii | — | — | — |
| Active circulante | 31 mii | 44 mii | 74 mii | 110 mii | 179 mii | 203 mii | 256 mii | 363 mii | 330 mii | 311 mii |
| din care stocuri | 15 mii | 18 mii | 26 mii | 47 mii | 104 mii | 107 mii | 178 mii | 172 mii | 158 mii | 155 mii |
| creanțe | 16 mii | 15 mii | 45 mii | 62 mii | 71 mii | 94 mii | 75 mii | 171 mii | 132 mii | 117 mii |
| casa și conturi la bănci | 517 | 10 mii | 3.577 | 909 | 4.320 | 1.699 | 2.555 | 20 mii | 40 mii | 38 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 17 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | — |
| Datorii | 55 mii | 16 mii | 60 mii | 162 mii | 213 mii | 265 mii | 292 mii | 304 mii | 266 mii | 229 mii |
| Capitaluri proprii | -22 mii | 29 mii | 14 mii | 46 mii | 48 mii | 52 mii | 60 mii | 74 mii | 79 mii | 81 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 3 în județul Vâlcea și locul 123 din 223 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2042 – Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă).
Firme similare din județul Vâlcea
- ATELIER OLFACTIV S.R.L. · Râmnicu Vâlcea665 mii lei · 1 ang.
- BLISS HERBAL S.R.L. · Râmnicu Vâlcea24 mii lei · 0 ang.
- ELINA COSMETICE BIO S.R.L. · Bistrița (com. Costești)0 lei · 1 ang.
- SMACH S.R.L. · Râmnicu Vâlcea0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2042 – Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5210 Depozitări
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
Întrebări frecvente despre APIVITAS COM SRL
Care este CUI-ul firmei APIVITAS COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei APIVITAS COM SRL este 24471447, iar codul de TVA este RO24471447. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/969/2008, iar codul EUID este ROONRC.J38/969/2008.
Unde are sediul APIVITAS COM SRL?
Sediul social al firmei APIVITAS COM SRL este în Str. Calea lui Traian, bl. N2, sc. A, ap. 2, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are APIVITAS COM SRL?
Activitatea principală a firmei APIVITAS COM SRL este „Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)”, cod CAEN 2042. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată APIVITAS COM SRL?
APIVITAS COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma APIVITAS COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 981). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are APIVITAS COM SRL?
În 2025, APIVITAS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 106 mii lei și un profit net de 1.727 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este APIVITAS COM SRL plătitoare de TVA?
Da. APIVITAS COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 septembrie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.