ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL
Str. MĂRĂȚEI, bl. M7, sc. A, ap. 6, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 119 mii lei, profit net 86 mii lei.
Despre ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL
ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2008 cu numărul J27/1543/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24595402, cu sediul în Piatra Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 119 mii lei (+52% față de 2024), un profit net de 86 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 59 mii lei la 119 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 24595402
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/1543/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 2008
- EUID
- ROONRC.J27/1543/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 119 mii lei
- Profit net
- 86 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 82 mii lei
- Datorii
- 26 mii lei
- Active totale
- 108 mii lei
- Marjă netă
- 71,8%
+52% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 85 mii | 35 mii | 41 mii | 166 mii | 113 mii | 59 mii | 148 mii | 157 mii | 79 mii | 119 mii |
| Venituri totale | 85 mii | 35 mii | 41 mii | 166 mii | 113 mii | 59 mii | 148 mii | 157 mii | 84 mii | 119 mii |
| Cheltuieli totale | 8.743 | 10 mii | 4.139 | 33 mii | 10 mii | 411 | 8.445 | 71 mii | 46 mii | 17 mii |
| Profit / pierdere brută | 76 mii | 25 mii | 37 mii | 133 mii | 103 mii | 58 mii | 140 mii | 86 mii | 38 mii | 102 mii |
| Profit / pierdere netă | 74 mii | 24 mii | 36 mii | 128 mii | 99 mii | 57 mii | 135 mii | 84 mii | 28 mii | 86 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | — |
| Active circulante | 222 mii | 248 mii | 152 mii | 281 mii | 264 mii | 322 mii | 461 mii | 225 mii | 128 mii | 108 mii |
| creanțe | 40 mii | 50 mii | 58 mii | 117 mii | 134 mii | 137 mii | 150 mii | 161 mii | 15 mii | 85 mii |
| casa și conturi la bănci | 182 mii | 198 mii | 95 mii | 164 mii | 130 mii | 185 mii | 311 mii | 64 mii | 113 mii | 23 mii |
| Datorii | 6.336 | 8.213 | 6.285 | 7.291 | 731 | 1.866 | 216 mii | 13 mii | 26 mii | 26 mii |
| Capitaluri proprii | 216 mii | 240 mii | 146 mii | 274 mii | 263 mii | 320 mii | 245 mii | 212 mii | 102 mii | 82 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 146 din 222 în județul Neamț și locul 11.448 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Neamț
- CRISWOOD EVENTS S.R.L. · Dumbrava Roșie125 mii lei · 1 ang.
- L.M.C. STRUQTIAL SRL · Cordun123 mii lei · 1 ang.
- TOPGEOCAD SRL · Bistrița (com. Alexandru Cel Bun)121 mii lei · 1 ang.
- RPR DEVELOPMENT S.R.L. · Trifești120 mii lei · 1 ang.
- SMART CUSTOM S.R.L. · Piatra Neamț120 mii lei · 0 ang.
- GRIMPLANT SRL · Roman118 mii lei · 1 ang.
- CSA EXE CAD S.R.L. · Cotu Vameș (com. Horia)114 mii lei · 1 ang.
- AD MAG INDUSTRY GROUPE S.R.L. · Piatra Neamț114 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 12 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2146/114/202624.08.2026
Cerere în anulare (OUG 119/2007) sentinţa nr. 508/19.05.2026, dosar nr. 2421/114/2025
Tribunalul Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 7611/200/202604.05.2026
anulare proces verbal de contravenţie Seria 10002611100000152794141/17.04.2026
Judecătoria Buzau · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 2421/114/202522.12.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Tribunalul Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 3552/118/202529.09.2025
litigiu privind achiziţiile publice Pretenţii
Curtea de Apel Constanta · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Pârât
- 3552/118/202517.07.2025
litigiu privind achiziţiile publice PRETENŢII
Tribunalul Constanta · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât
- 346/1285/202328.01.2025
opoziţie
Curtea de Apel Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 15325/200/202417.09.2024
actiune în daune contractuale
Judecătoria Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 2698/114/202315.12.2023
nulitate act juridic
Tribunalul Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 346/1285/202308.06.2023
opoziţie
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 3243/114/202230.12.2022
pretenţii
Tribunalul Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 6910 Activități juridice
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Întrebări frecvente despre ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL este 24595402. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/1543/2008, iar codul EUID este ROONRC.J27/1543/2008.
Unde are sediul ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL este în Str. MĂRĂȚEI, bl. M7, sc. A, ap. 6, Municipiul Piatra Neamț, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL?
ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 628). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL?
În 2025, ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 119 mii lei și un profit net de 86 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.