Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare10 ani pe piață

ANTORA MET SRL

CUI 36615317J2016001847058

SĂBOLCIU, Sat Săbolciu, Comuna Săcădat, Bihor

În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 247 mii lei, 6 angajați.

Despre ANTORA MET SRL

ANTORA MET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 octombrie 2016 cu numărul J2016001847058 și codul unic de înregistrare (CUI) 36615317, cu sediul în Săbolciu (com. Săcădat), județul Bihor. Activitatea principală este „Acoperirea metalelor” (cod CAEN 2551). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+15% față de 2024), un profit net de 247 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 547 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 noiembrie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
36615317
Nr. Registrul Comerțului
J2016001847058
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 octombrie 2016
EUID
ROONRC.J2016001847058
Cod poștal
417432

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 23.11.2016

TVA la încasare
Da

din 23.11.2016

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,5 mil lei

+15% față de 2024

Profit net
247 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
661 mii lei
Datorii
699 mii lei
Active totale
1,4 mil lei
Marjă netă
16,1%
Cifră / angajat
255 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 7.620 lei; profit net 3.547 lei20162017: cifra de afaceri 597.053 lei; profit net 266.806 lei20172018: cifra de afaceri 302.814 lei; profit net 48.184 lei20182019: cifra de afaceri 444.664 lei; pierdere netă 63.247 lei20192020: cifra de afaceri 774.553 lei; profit net 211.289 lei20202021: cifra de afaceri 547.015 lei; pierdere netă 184.431 lei20212022: cifra de afaceri 739.906 lei; pierdere netă 70.435 lei20222023: cifra de afaceri 1.180.907 lei; profit net 237.419 lei20232024: cifra de afaceri 1.334.414 lei; profit net 165.083 lei20242025: cifra de afaceri 1.532.110 lei; profit net 246.925 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă7.620597 mii303 mii445 mii775 mii547 mii740 mii1,2 mil1,3 mil1,5 mil
Venituri totale7.620597 mii303 mii445 mii776 mii548 mii740 mii1,2 mil1,3 mil1,5 mil
Cheltuieli totale3.844325 mii252 mii503 mii557 mii727 mii803 mii932 mii1,1 mil1,2 mil
Profit / pierdere brută3.776273 mii51 mii-59 mii219 mii-179 mii-63 mii249 mii200 mii294 mii
Profit / pierdere netă3.547267 mii48 mii-63 mii211 mii-184 mii-70 mii237 mii165 mii247 mii
Număr mediu de angajați1214334566
Active imobilizate522258 mii392 mii349 mii299 mii249 mii508 mii619 mii843 mii1,1 mil
Active circulante9.56380 mii112 mii106 mii381 mii162 mii61 mii123 mii104 mii223 mii
din care stocuri———1.3487906.0237.95411 mii150—
creanțe—71 mii91 mii89 mii171 mii46 mii42 mii60 mii60 mii166 mii
casa și conturi la bănci9.5639.52721 mii16 mii209 mii110 mii10 mii52 mii43 mii58 mii
Cheltuieli în avans—1.6811.68111 mii5.1818.4978.49737 mii26 mii—
Datorii6.33869 mii187 mii210 mii218 mii137 mii565 mii530 mii558 mii699 mii
Capitaluri proprii3.747271 mii319 mii255 mii467 mii282 mii12 mii249 mii414 mii661 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 7 în județul Bihor și locul 60 din 141 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2551 – Acoperirea metalelor.

Firme similare din județul Bihor

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2551 – Acoperirea metalelor

  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

Întrebări frecvente despre ANTORA MET SRL

Care este CUI-ul firmei ANTORA MET SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANTORA MET SRL este 36615317, iar codul de TVA este RO36615317. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001847058, iar codul EUID este ROONRC.J2016001847058.

Unde are sediul ANTORA MET SRL?

Sediul social al firmei ANTORA MET SRL este în SĂBOLCIU, Sat Săbolciu, Comuna Săcădat, Bihor, Săbolciu (com. Săcădat), județul Bihor, cod poștal 417432, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ANTORA MET SRL?

Activitatea principală a firmei ANTORA MET SRL este „Acoperirea metalelor”, cod CAEN 2551. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ANTORA MET SRL?

ANTORA MET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 octombrie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ANTORA MET SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 582). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ANTORA MET SRL?

În 2025, ANTORA MET SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 247 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ANTORA MET SRL plătitoare de TVA?

Da. ANTORA MET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 noiembrie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează