ANKLAB DENT SRL
HENRI BARBUSSE, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 209 mii lei, pierdere netă 31 mii lei, 3 angajați.
Despre ANKLAB DENT SRL
ANKLAB DENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 noiembrie 2016 cu numărul J2016003951124 și codul unic de înregistrare (CUI) 36699750, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice” (cod CAEN 3250). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 209 mii lei (-58% față de 2024), o pierdere netă de 31 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 169 mii lei la 209 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36699750
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016003951124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 noiembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016003951124
- Cod poștal
- 400616
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 209 mii lei
- Pierdere netă
- 31 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 61 mii lei
- Datorii
- 309 mii lei
- Active totale
- 369 mii lei
- Marjă netă
- -14,7%
- Cifră / angajat
- 70 mii lei
-58% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 84% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 58% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 171 mii | 254 mii | 284 mii | 262 mii | 169 mii | 210 mii | 481 mii | 493 mii | 209 mii |
| Venituri totale | 0 | 171 mii | 254 mii | 284 mii | 271 mii | 169 mii | 210 mii | 481 mii | 493 mii | 209 mii |
| Cheltuieli totale | 4.815 | 156 mii | 225 mii | 167 mii | 177 mii | 173 mii | 219 mii | 324 mii | 359 mii | 238 mii |
| Profit / pierdere brută | -4.815 | 15 mii | 29 mii | 117 mii | 94 mii | -3.876 | -9.139 | 157 mii | 134 mii | -29 mii |
| Profit / pierdere netă | -4.815 | 13 mii | 27 mii | 114 mii | 92 mii | -5.563 | -11 mii | 152 mii | 126 mii | -31 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 5 | 4 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 477 | 32 mii | 399 mii | 388 mii | 377 mii | 368 mii | 375 mii | 354 mii | 342 mii | 336 mii |
| Active circulante | 22 mii | 30 mii | 28 mii | 46 mii | 29 mii | 12 mii | 28 mii | 47 mii | 153 mii | 34 mii |
| creanțe | 21 mii | 6.951 | 4.800 | 3.644 | 6.024 | 751 | 19 mii | 9.636 | 144 mii | 26 mii |
| casa și conturi la bănci | 383 | 23 mii | 23 mii | 42 mii | 23 mii | 11 mii | 9.745 | 37 mii | 9.256 | 7.970 |
| Datorii | 27 mii | 53 mii | 392 mii | 319 mii | 314 mii | 386 mii | 420 mii | 265 mii | 234 mii | 309 mii |
| Capitaluri proprii | -4.615 | 8.861 | 35 mii | 114 mii | 92 mii | -5.323 | -17 mii | 136 mii | 261 mii | 61 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 83 din 144 în județul Cluj și locul 923 din 1.773 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3250 – Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice.
Firme similare din județul Cluj
- EXCLUSIVE DENT LABORATORY S.R.L. · Gherla233 mii lei · 1 ang.
- LIVINGLAB S.R.L. · Cluj-Napoca228 mii lei · 1 ang.
- VISUAL DENT S.R.L. · Cluj-Napoca213 mii lei · 2 ang.
- TECHNO DENT CLICK SRL · Cluj-Napoca208 mii lei · 2 ang.
- PROLAB SMILE S.R.L. · Cluj-Napoca202 mii lei · 2 ang.
- COMMUNITY DIGITAL SMILE S.R.L. · Cluj-Napoca200 mii lei · 1 ang.
- ROM DENT SRL · Turda189 mii lei · 1 ang.
- GDENTAL TEHNIC S.R.L. · Dezmir (com. Apahida)182 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3250 – Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
Întrebări frecvente despre ANKLAB DENT SRL
Care este CUI-ul firmei ANKLAB DENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANKLAB DENT SRL este 36699750. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016003951124, iar codul EUID este ROONRC.J2016003951124.
Unde are sediul ANKLAB DENT SRL?
Sediul social al firmei ANKLAB DENT SRL este în HENRI BARBUSSE, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400616, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ANKLAB DENT SRL?
Activitatea principală a firmei ANKLAB DENT SRL este „Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice”, cod CAEN 3250.
Când a fost înființată ANKLAB DENT SRL?
ANKLAB DENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 noiembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ANKLAB DENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 803). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ANKLAB DENT SRL?
În 2025, ANKLAB DENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 209 mii lei și o pierdere netă de 31 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ANKLAB DENT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ANKLAB DENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.