ANIMIS PREMIUM SRL
Sat Breaza, Comuna Negrilești, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 155 mii lei, profit net 8.026 lei.
Despre ANIMIS PREMIUM SRL
ANIMIS PREMIUM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2016 cu numărul J6/80/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35499273, cu sediul în Breaza (com. Negrilești), județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 155 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 8.026 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 94 mii lei la 155 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35499273
- Nr. Registrul Comerțului
- J6/80/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 ianuarie 2016
- EUID
- ROONRC.J6/80/2016
- Cod poștal
- 427066
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 155 mii lei
- Profit net
- 8.026 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 54 mii lei
- Datorii
- 13 mii lei
- Active totale
- 67 mii lei
- Marjă netă
- 5,2%
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 78 mii | 136 mii | 92 mii | 103 mii | 105 mii | 94 mii | 97 mii | 129 mii | 150 mii | 155 mii |
| Venituri totale | 78 mii | 136 mii | 92 mii | 103 mii | 105 mii | 94 mii | 97 mii | 129 mii | 150 mii | 155 mii |
| Cheltuieli totale | 69 mii | 114 mii | 79 mii | 94 mii | 92 mii | 81 mii | 85 mii | 155 mii | 148 mii | 146 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.703 | 21 mii | 13 mii | 9.810 | 14 mii | 13 mii | 11 mii | -26 mii | 2.291 | 9.428 |
| Profit / pierdere netă | 7.352 | 17 mii | 10 mii | 6.705 | 10 mii | 9.928 | 9.060 | -27 mii | 1.420 | 8.026 |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | — | — |
| Active circulante | 26 mii | 27 mii | 42 mii | 46 mii | 58 mii | 67 mii | 77 mii | 79 mii | 59 mii | 67 mii |
| din care stocuri | 23 mii | 9.329 | 23 mii | 33 mii | 29 mii | 34 mii | 41 mii | 78 mii | 56 mii | 59 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.164 | 18 mii | 19 mii | 13 mii | 29 mii | 33 mii | 36 mii | 960 | 3.487 | 8.416 |
| Datorii | 18 mii | 2.585 | 6.595 | 4.225 | 5.612 | 5.237 | 6.098 | 35 mii | 14 mii | 13 mii |
| Capitaluri proprii | 7.552 | 25 mii | 35 mii | 42 mii | 52 mii | 62 mii | 71 mii | 44 mii | 45 mii | 54 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 346 din 499 în județul Bistrița-Năsăud și locul 23.085 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- ALICAI SĂSARM S.R.L. · Sasarm (com. Chiuza)161 mii lei · 1 ang.
- MAGAZIN MIXT ARDAN S.R.L. · Ardan (com. Sieu)158 mii lei · 1 ang.
- INTCERT COM SRL · Bistrița156 mii lei · 1 ang.
- ATFAB-DENT SRL · Monor155 mii lei · 1 ang.
- MALINAS BUILDER S.R.L. · Sat Figa, Oraș Beclean155 mii lei · 1 ang.
- CULINARY EXCELLENCE S.R.L. · Bistrița151 mii lei · 1 ang.
- ALPAMONE COM SRL · Cepari (com. Dumitra)151 mii lei · 0 ang.
- SOLDEA COM SRL · Mititei (com. Nimigea)149 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre ANIMIS PREMIUM SRL
Care este CUI-ul firmei ANIMIS PREMIUM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANIMIS PREMIUM SRL este 35499273. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J6/80/2016, iar codul EUID este ROONRC.J6/80/2016.
Unde are sediul ANIMIS PREMIUM SRL?
Sediul social al firmei ANIMIS PREMIUM SRL este în Sat Breaza, Comuna Negrilești, Bistrița-Năsăud, Breaza (com. Negrilești), județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 427066, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ANIMIS PREMIUM SRL?
Activitatea principală a firmei ANIMIS PREMIUM SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ANIMIS PREMIUM SRL?
ANIMIS PREMIUM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ANIMIS PREMIUM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ANIMIS PREMIUM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Breaza (com. Negrilești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ANIMIS PREMIUM SRL?
În 2025, ANIMIS PREMIUM SRL a raportat o cifră de afaceri de 155 mii lei și un profit net de 8.026 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ANIMIS PREMIUM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ANIMIS PREMIUM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Breaza (com. Negrilești)
- Firme cu CAEN 4711 din județul Bistrița-Năsăud
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Bistrița-Năsăud
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Bistrița-Năsăud
- Compară ANIMIS PREMIUM SRL cu alte firme